| byby_5136 a întrebat:

Am o poveste cam luguta, dar am nevoie de sfatul vostru! Eu sunt in Cipru, cu mama si tata, iar fratele meu este in Romania.Eu sunt la scoala aici in clasa a 6-a.Mama si tata au de lucru aici, si in vara mergem si noi acasa.Dar mama si tata vor sa se intoarca inapoi pentru lucru.Iar eu nu vreau.Nu imi place deloc aici.Dar nici nu vreau sa o las pe mama aici. Fara tata am mai stat,dar fara mama nu si cred ca imi va fi foarte greu.

Totusi nu stiu ce sa fac, dar eu vreau sa merg la mine in tara, sa fac scoala acolo.Eu asa vreau sa fac, dar am nevoie si de alte pareri sa ma decid sigur.Va rog! Help me![-O

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Ramai langa parinti indiferent unde ar lucra..Ai nevoie de ocrotirea lor mai ales in adolescenta.Studiile din strainatate le poti echivala in tara. Poate ca iti va fi mai usor apoi sa urmezi o facultate