| Everlasting a întrebat:

Din cauza faptului ca am luat note rele la școala, mama mi-a luat telefonul deja de 3 saptamani, si nici nu are de gând sa mi-l intoarca! Tata a văzut ca am corectat unele note si el nu e împotriva ca mama sa mi-l întoarcă, dar când ii spun săi spună mamei sa mi-l întoarcă spune ca trebuie sa rezolv eu singura! Dar mama spune ca eu nu i-l merit si alte căzături de-astea! Si într-adevăr sunt momente cand eu cu adevărat am nevoie de telefon dar mama in loc să-mi întoarcă iphonul meu, îmi da o rabla de telefon ca sa pot doar suna! Ce sa fac sa mi-l întoarcă? Help!

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Off,cat ma mananca limba sa iti spun sa iti tai venele ca nu il ai, dar am sa iti spun doar atat.Eu in clasa a 7 am primit primul meu telefon alb negru cu BUTOANE(mare atentie B-U-T-O-A-N-E) Si nu am mai facut drame din asta. Puisor, capul sus, te poti distra si la calculator acasa, Sau nu poti intra pe fb in timpul orei si sa dai share la toate prostiile posibile? Pariu ca daca nu exista fb, nu disperai dupa el?

| KinderBeeeib a răspuns:

Încearcă să te porti mai frumos cu ea si sa indrepti notele si mai mult.Convinge-o ca ai nevoie de telefon si pentru scoala de exemplu ca poti citi ceva pentru scoala pe internet, poti cauta informatii care sa te ajute la proiecte etc si ca ai google translate, wikipedia si alte lucruri care iti sunt folositoare si promite-i ca vei fi mai atenta.