| byby_5136 a întrebat:

Am si eu o problema.Eu cu mama si tata locuim in Cipru,iar fratele meu mai mare este in Romania, deuarece nu a vrut sa mearga aici la scoala(si nu il condamn).Eu sunt in clasa a 6-a, dar nu imi place deloc.Nu am cu cine sa vorbesc.In vara vom merge si noi in Romania, dar mama si tata vor sa se intoarca pentru lucru.Iar eu nu stiu ce sa fac.Sa vin cu parintii inapoi, sau sa raman cu fratele meu in Romania.Ma repet,nu imi place deloc aici, e ingrozitor.Eu vreau sa raman in Romania,dar nu vreau sa o las pe mama. Fara tata am mai stat, dar fara mama nu si nu stiu cum va fi.

Am nevoie de un sfat.Voi ce ati face i locul meu?! Va rog!

Răspuns Câştigător
| MissSunshine94 a răspuns:

Aici mult depinde de dorinta ta!
Eu am avut o experienta similara, adica am fost plecacata timp de 3ani in Italia, chiar daca reusisem sa ma acomodez totusi intr-un final m-am reintors acasa!
Parintii de asemenea au ramas la munca in Italia, acum si fratele a plecat la ei, insa chiar si asta nu a m-a facut sa-mi schimb gindul!
Tu daca esti clasa a 6a iti va fi mult mai usor sa recuperezi temele pierdute!
Si nu uita ca mai devreme sau mai tirziu oricum va trebui sa-ti iai zborul de linga mama!
Decizia deacu iti apartine.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu m as intoarce in tara, zici ca nu vrei s o lasi pe mama ta dar mama ta il are pe tata l tau, nu va fi singura

| byby_5136 explică (pentru mona):

Asa m-am gandit si eu happy

| andreeanicoleta a răspuns (pentru byby_5136):

Imi dai fundita:*?

| ioanna0joan a răspuns:

Hey buna si eu sunt in cipru de 5 ani si sunt si eu la scoala din clasa a 4-a iar acum sunt in 3-a de gimnasiu
Nici mie nu mia palcut in primul an. Nu stiam limba si nu aveam nici prieteni dar dupa 1 an a inceput sa im palca. Eu acum sincer nu mai vreau sa mai ma duc inn Romania doar in vacanta.
Iti sugerez se mai ramai 1 an cel putin in cipru si daca nu te obosnuiesti poti sa te duci inn Romania. happy

| andreeanicoleta a răspuns:

Pai eu sunt tot clasa 6 a si daca as fi inlocul tau masi duce cu parinti deoarece fratele tau este mai mare si va plecat si el la un suc etc. si te va lasa singurica pe cand mama si tata vor sta langa tine si iti vor oferi tot ce vrei(daca are posibilitate deci sfatul meu prietenesc este sa mergi cu parinti.Aegerea ta.Auzi da specifica si varsta fratelui pentru ca daca este putin mai mare ca tine nu va fi bine sa stai cu el pe cand daca este mai mare va avea grija de tine:*:*:*happy... sfat prietenesc. fundita?big grin?

| byby_5136 explică (pentru andreeanicoleta):

Fratele meu are 16 ani!happy