| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă de familie... bunica mea a murit in urma cu câțiva ani si ma simt vinovată dar nu inteleg de ce. Plâng in fiecare si nu ma pot opri sad păreri sau ceva?

Răspuns Câştigător
| yonutu555 a răspuns:

Din cate am vazut atat la tv cat si pe net multi oameni care au fost in moarte clinica ( adica au fost readusi inapoi fie de aparate sau alte minuni ) toti spune ca cineva drag te asteapta sa te calauzeasca si ca este un loc minunat, impuneti gandu asta ca ea e mereu fericita si ca este alaturi de persoane dragi si daca ar fi sa tu in locul ei probabil ti-ai dori ca ea sa treaca mai departe sa se bucure de viata, ce e mai frumos de acolo de sus decat sa iti sti aproapele bine, fericit!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru yonutu555):

Cei care au murit nu continuă sa traiasca altundeva, sunt morti, inconstienti ei nu stiu nimic, moartea este un somn adînc fără vise, degeaba ai mintit o frumos cum ca bunica ei este in alta lume, un loc minunat, nu este nicaieri bunica ei, este in pămînt acolo unde au ingropat o.

| yonutu555 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Noi ca oameni suntem diferiti, fiecare om are dreptul sa creada in ce doreste, daca tu nu crezi doar ca asa ai auzit tu atunci iti recomand putina documentare, sa vezi tu atunci cand murim fizic se produc niste reacti in creier care te fac sa ai un ultim vis din care nu te mai trezesti si de la om la om sau imaginatia fiecaruia viseaza diferit, ce e cel mai deranjant e ca vorbesti fara sa stii si inloc sa ajuti un om care cere ajutor faci invers, dar na padure fara uscaturi! uite aici un link sa te mai cultivi putin
https://www.medlife.ro/......ogice.html

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De atatia ani te simti vinovata?

Pai hai sa vedem. Care este problema? A murit, toti oamenii mor, este intr-un loc mai bun. De ce te gandesti la asta? Ce vrei cu adevarat? Ce simti ca ar trebui facut sau ce simti ca nu ai facut?
In tine se afla raspunsul.

| Cleopatra190 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Îmi amintesc de acele momente în care petreceam timpul cu ea și mă distram de minune...si cand ma gandesc ca acum nu mai este parca simt un gol in inimă...

| DoarBogdan a răspuns (pentru Cleopatra190):

Dar fa-ti noi momente de bucurie alaturi de persoanele care inca traiesc. Inteleg, s-a dus... nu poti sa schimbi asta. Gandeste-te doar ca ea este bine si ar vrea ca si tu sa fii bine happy