| anastan12345 a întrebat:

Hey tpu.Am o problema, e un coleg (baiat)ma enerveaza, nu ma lasa in pace.El normal la ore este un elev cuminte,iar toti profesorii il cred un inger, dar in pauza e oribil, nu ma lasa deloc in pace, e super enervant, mereu se lauda ca ia nu stiu ce nota desi luam aceleasi note.Am incercat sa-i spun unui profesor, dar nimeni nu ma crede, am fost si la mama lui dar ea mi-a spus in fata ca mint.I-am spus si mamei, dar ea mi-a zis sa nu il bag in seama.Am incercat dar nu merge.Si nu stiu ce sa fac

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inregistreaza-l cu telefonul!

| anastan12345 explică (pentru Salontanul):

Nu mi pot lua telefonul la scoala. Dupa aia ma cearta pe mine ca de ce am luat telefonul

| Salontanul a răspuns (pentru anastan12345):

Solutie: http://bit.ly/2pHseWR Iti trebuie doar un card de cumparaturi.

| Mosotti a răspuns:

Inregistreaza-l pe ascuns! Da drumu la telefon pe rec fie filmare fie sunet sa se auda macar ce zice, si arati la ceilalti. Ca e imposibil sa nu si zica ceva.
E f simplu. Ca se stinge telul si nu se vede ca inregistreaza.
Pai ia cumva un telefon de la cineva, zi sa ti-l dea pentru 1-2 zile, ca unii mai au si doua, o ruda, un prieten ceva. Sau chiar la parinti zi-le ca vrei sa inreg pe ala care nu te lasa in pace.

| Andreeush a răspuns:

Ignoră-l, tratează-l cu indiferență și o să vezi că o să te lase în pace.

| Bizon95 a răspuns:

Casti, pe urechi, asculti muzica tare, ala vorbeste SINGUR CA PROSTUL, si la un moment dat sigur o sa se simta prost

eventual inregistreaza-l cu telefonul, MERGE IN TIMP CE ASCULTI MUZICA... NO SHIT, sunt aplicatii de gen "voice recorder" care pot sta in background (in spate, in timp ce tu faci altceva)

iar daca te atinge atunci ai dreptul sa te aperi, se numeste auto-aparare

| anastan12345 explică (pentru Bizon95):

Mersi de idee, dar daca ma prinde cineva cu castile m-am ars pentru ca sunt cativa paraciosi. Incerc eu sa il i au

| Mosotti a răspuns (pentru anastan12345):

Ideea lui Bizon e buna, fa ceva cu ceva sa inregistrezi fara sa se prinda, dar daca a zis si el cu telefonul, atunci poti sa-l inreg si fara casti, dai drumu la aplicatie in fundal si il pui undeva sa prinda sunetul, si gata! Sau si asta cu castile e buna, si dai muzica fff incet si aia e, pare ca asculti muzica.
Daca te atinge da si tu! Nu fi fraier. Dar nu te atinge sigur.
Dar mai bine doar cu telul sa nu te vada aia care te-ar para.
Deci fi baiat destept.

Eu la un examen cand am copiat in facultate, am luat doua teluri la mine, unu l-am pus pe banca si altul la operatiune, si asa profu stia ca am telul pe masa, l-am fentat. M-am descurcat, asta este, am fost inventiv.

| anastan12345 explică (pentru Mosotti):

Sunt fata. si mersi de sfat

| Mosotti a răspuns (pentru anastan12345):

Da, altceva nu ai de facut, e singura solutie si te va ajuta 100 %, ca daca le arati, nu mai au ce spune.

| Claudiudfd a răspuns:

Oameni de astia sunt destui, daca te gândești lui nu-i prea pasa daca te superi.Probabil ai făcut tu ceva sau te-a văzut mai retrasa și de aia a început să se lege de tine, atât îți zic că el se simte bine făcând asta.
Probabil are apucături de psihopat deoarece asta fac ei (le plac să distrugă viețile altora). Stiu că ești depresiva din cauza asta, dar trebuie sa te enervezi si să-ți faci ordine in viata. Și eu am trecut prin momente din astea, deci știu cum te simți.
Și încearcă să fi fata aia de treabă nu o sifonara.
Daca simți nevoia să vorbești cu cineva scrie-mi pe messenger (Dod Claudiu), imi place sa ajut oameni

| anastan12345 explică (pentru Claudiudfd):

As vrea sa mai vorbim despre acest subiect dar eu nu am meseenger eu nu stau pe retelele de socializare in afara de what s App. Oricum pot sa zic ca are ceva cu mine fiindca noi doi suntem primii pe clasa, iar nu stiu de ce el mereu vrea sa fie mai bun decat mine desi eu nu am o problema daca are note mai bune decat ale mele, iar eu nu ma supar daca iau note mai mici decat el, iar mama lui a spus ca e bine sa fim certati ca asa vedem care e mai bun.Si da sunt retrasa nu prea are cine sa ma inteleaga.