| BloodyMaryBloodyMaryBlodyMary a întrebat:

Dau Funda ini schimbul unui sfat bun.Sa incep povestea:
Aveam un prieten foarte bun.El avea incredere in mine,ma apara si tinea mult la mine (si eu la fel)eram ca niste frati asta pana acum cateva zile crying cand l-am chemat afara pe fratele lui (nu si pe el) si in locul fratelui sau a venit el.S-a asezat pe banca langa mine si eu i-am spus ‘’dc ai venit tu, eu nu te-am chemat pe tine ci pe fratele tau!?!’’ Ganditi-va doar cum s-a simtit! S-a ridicat de langa mine si nu a mai spus nimic iar eu nu mi-am dat seama pe moment ce am facut doar acum cateva zile cad a intrat pe mess si am vrut sa il chem afara si a spus ca nu vine si mia adus aminte de faza aia si atunci mi-am dat seama ce nesimtita pot fi! Acum pur si simplu nici eu nu ma mai suport! crying A spus ca el inainte iesea cu mine de placere si ca sa nu ma mir ca nu vine pentru ca acum nu mai are nici o placere sa iese afara cu unul din noi (prietenii mei) pentru ca suntem toti la fel (el e rocker – si eu sunt ). Inainte sa iese de pe mess a mai spus : ‘’ pai eu nu m`am purtat urat cu tine, dar o sa vezi ca pot’’
Acum nu mai vrea nici sa ma vada...Va rog ajutati-ma! In noaptea aia aproape ca nu m-am oprit din plans pentru ca mi-am dat seama de greseala mea, acum cand e prea tarziu.Eu chiar nu vreau sa il pierd pe copilu’ asta! Pur si simplu il iubesc! crying problema este ca si orgoliul meu este cam mare si mi-e frica ca daca incerc sa vorbesc cu el o sa agravez si mai tare situatia.Cum sa ma impac cu el?

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Ai gresit, dar poti repara greseala.
Nu trebuia sa il intrebi de cea venit el... Cred ca i-ai zis pe un ton amenintator.
El s-a simtit nedorit, el iesea cu tine pentru ca ii placea de tine, poate chiar vroia sa fiti mai mult decat prieteni - tinea mult la tine.
Incearca sa il chemi afara, iar daca nu vrea trimite-i un mesaj sau suna-l si spune-i ca il astepti in acel loc pana va veni, deoarece tu trebuie sa ii spui ceva foarte important.
Eu cred ca va accepta, cine nu vrea sa auda niste scuze?
Atunci trebuie sa iti ceri iertare, ii spui ca te-a luat valul in acel moment in care s-a suparat si ca nu se va mai intampla.
Ai zis ca il iubesti?
Daca simti dragoste pentru el ar fi bine sa ii spui, cred ca vrei sa ai o relatie cu el, dar nu stiu, ai zis ca il consideri un frate.
Cred ca tii mult la el si atata tot, nu vrei sa il pierzi.
In momente de astea nu trebuie sa gandesti cu creierul, ci cu inima, inima iti va spune ce e mai bine de facut.
Bafta!

15 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Copii astia laughing)

| didi12 a răspuns:

Sincer,prea dramatizeaza.Adica totusi, daca s-a suparat numai pentru atat, inseamna ca e suparacios rau.Lasa-l in pace, ii va trece supararea, ca nu va sta asa prea mult timp, mai ales daca zici ca tine la tine.
Daca nu te incanta aceasta varianta, calca-ti pe orgoliu si cere-ti iertare.Ce e asa de greu sa spui: "Imi pare rau."?

| neutrino a răspuns:

Gura a gresit, ea trebuie sa repare.

| sebysebyca a răspuns:

Tunde-te zero si fa-i dedicatie melodia asta! http://www.youtube.com/watch?v=KSVYf2V7HGY

| sebysebyca a răspuns (pentru alexandra1993):

Alexandra,de ce razi maica?

| alexandra1993 a răspuns (pentru sebysebyca):

Din amuzament, de ce oare? laughing

| sebysebyca a răspuns (pentru alexandra1993):

Esti culmea, ai vrea sa plang?

| alexandra1993 a răspuns (pentru sebysebyca):

Sunt culmea ca rad de mesajul tau si mai ales de clipul cu maimute? Ce legatura are plansul(tau) cu asta? Crezi ca eu rad pentru ca sa te fac sa plangi? laughing)

| sebysebyca a răspuns:

Mersi frate, ajut si eu cat pot pe cei tristi!

| alexandra1993 a răspuns:

Du-te la el acasa si chiar daca nu va dori sa iasa din casa si sa vorbeasca cu tine, trimite-i mesaj pe telefon in timp ce astepti la usa si spune-i asa :"Inca sunt in fata usii tale si nu voi pleca de aici pana nu ma vei ierta, pentru ca m-am comportat prosteste si fara sa-mi dau seama te-am ranit."sau orice altceva simti tu...va functiona, ai incredere!

| eduardpuiu93 a răspuns:

Suna-l si spune-i sincer ca iti pare rau. Convinge-l ca merita sa ramaneti prieteni, dar pentru asta trebuie sa renuntati amandoi la orgoliu.

| emolica42 a răspuns:

Stiu cum e, nici eu nu pot face anumite lucruri din cauza orgoliului, dar vreau sa trec peste el.asa sa faci si tu: gandeste-te 'cu ce te ajuta?' orgoliul este acea mandrie care te face sa nu te murdaresti niciodata pe maini crezand ca vei arata prost sa te injosesti, cu toate ca nimanui nu-i pasa de asta decat tie.chiar daca pare ca te faci de rusine, nu-i asa:daca un alt prieten de-al tau ti-ar cere scuze cum l-ai considera? *"murdar"? pentru ca si el s-ar simti asa cu toate ca tu in realitate nu crezi asta. deci, dupa ce treci peste el, mergi acasa la prietenul respectiv intr-o vizita surpriza si roaga-l sa vorbiti intr-o camera, singuri, si spune-i ca iti pare rau si ca cuvintele au iesit din gura ta fara sa vrei pentru ca nu te asteptai ca atunci sa-si faca el aparitia. spune-i si ca initial ti-a fost rusine sa iti ceri scuze asa vei fi mult mai convingatoarewinking succeswinking

| CrYsStYnNa a răspuns:

Spune-i ca iti pare rau si ca nu ai vrut sa inteleaga asa, ca iti pare rau pentru ce ai facut si ca nu ai vrut sa se intample asta si un ultim cuvant spune-i pur si simplu ca il iubesti si el o sa inteleaga... Crede-ma!