| madymede a întrebat:

sunt in criza de relatie. daca se comporta acel baiat mai departat de mine dar prin sms imi tot zice "frumoaso si te iubesc etc." voi ce credeti? sad dar asta nu e tot uneori cand sunt si eu acolo cu el si cu alti baieti si fete el e cam gelos pe verisorul lui si cand e asa incepe sa vb cu alte fete si pe mine ma lsa sa vb cu el... plss ajutor!

Răspuns Câştigător
| xBlackDreamx a răspuns:

Poarta o discutie deschisa cu el. Spune`i ce simti, spune`i ce te deranjeaza si incurajeaza`l si pe el sa faca la fel. Intr`o relatie trebuie sa existe comunicare si intelegere, dupa parerea mea... happy Atata timp cat e gelos inseamna ca tine la tine, iar daca spui ca iti da si mesaje de genu` e si mai bine big grin
Bafta in continuare :*

| madymede explică (pentru xBlackDreamx):

Merci mult :* ..hai sa iti zk ceva eu nu ppt vb asa cu el in fata pentru ca il plac mlt si nah.nma prin sms ppt fi fff sincera dar merci oricum :* o sa incerc happy

| xBlackDreamx a răspuns (pentru madymede):

Trebuie sa prinzi curaj si sa vorbesti cu el fata in fata. Sa ii vezi si reactiile. O sa vezi ca dupa un timp o sa fii mai increzatoare si nu o sa mai ai probleme de genu` :*

| madymede explică (pentru xBlackDreamx):

Merci mlt mlt :*... o sa incerc sa prind mai mlt curaj promit

7 răspunsuri:
| Alisayer a răspuns:

Chiar daca nu iti dai seama acum, insa acestea sunt cele mai fericite momente legate de dragoste.Si anume cind simti acest fior si fluturasii in stomac si gelozia asta a voastra.Iti spun asta pentru ca eu mi-as dori foarte mult o astfel de relatie care sa ma tina pe jar.Pentru ca atunci cind e totul bine si nu se intimpla nimic te plictisest...si dragostea nu mai este aceia...
Oricum daca te iubeste nu trebuie decit sa-i fii alaturi si sa nu-i dai motive de gelozie si torul va fi bine.

| madymede explică (pentru Alisayer):

Multumesc pentru incurajare :*

| Raresel12 a răspuns:

Spune-i acelui baiat in fata -nu prin SMS, Messenger, Facebook etc.- ce simte pentru tine si daca evita subiectul e clar ca nu mai simte ce a sitit odata.

| madymede explică (pentru Raresel12):

Am zis si castigatorului ca il iubesc prea mlt sa ii zic fata in fata...nu stiu ce sa zk dar multumesc oricum :*