| bettybetty a întrebat:

va rog sa ma ajuati. Eu am 13 ani si imi place de un baiat de 17. Eram buni prieteni. Avea incredere in mine si eu in el. Vorbeam zilnic ore intreci pe facebook dar si afara. Cu timpul s-a retras si vorbim din ce in ce mai putin. I-am mai scris si nu mia mai raspuns. Nu am mai vorbit sau vazut de 2 saptamani, iar cand ne intalnim si il salut mai mult ma saluta din politete nu din prietenie. In fiecare noapte plang si ma gandesc la el si daca o fi suparat pe mine si de ce. Voi ce credeti ca s-a intamplat? Ce as putea sa fac avand in vedere ca ma evita? PS:a avut iubita si s-a despartit de ea cu mult timp in urma.

Răspuns Câştigător
| ana120 a răspuns:

Incearca sa ii spui ce simti. trimite-i un mesaj si spune-i sentimentele tale. Nu ai nimic de pierdut. O sa te confrunti cu altele si mai urate de atat. Esti mica si baiatu asta e doar o mica parte din viata ta. Asa ca vorbeste cu el. daca nu merge tu sa nu suferi. O sa gasesti baieti mai buni ca el. Si nu mai suferi. nu merita

| bettybetty explică (pentru ana120):

Am facut dupa cum mi-ai spus si i-am spus ce simt. Ne-am certat si dupa mi-a cerut scuze si ne-am impacat. Suntem iar ca inainte. Deci multumesc si FUNDA

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lasa ba baiatul in pace... face puscarie daca pune mana pe tine la cei 13 anisori ai tai

| Fatamuntilor a răspuns:

POATE te vei supara pw mine, dar e mai bine ca s-a intamplat asa.
In mod normal la varsta ta trebuie sa-ti cauti prieteni (baieti si fete )apropiati vartei tale.
La 13 anisori esti mult prea micuta pentru relatii.Gandeste-te ca daca Doamne fereste ajungeti mai departe,parintii tai aveau dreptul sa-l dea pe mana politiei.
Si daca a mai avut prietena de care s-a despartit, gandes=te ca nu-i nici serios.
Nu merita sa discuti cu el, evita-l, trateza-l cu indiferenta.
Esti tanara, ai timp sa gasesti pe cineva care sa te merite cu adevarat.
Dar nu acum. Poate peste doi -trei ani.

| bettybetty explică (pentru Fatamuntilor):

Iubita lui la inselat cu altul. De asta sau desparit, si de asta a fost daramat si trist mult timp. Nu a mai iesit afara si nici cu baietii la fotball ceea ce e grav.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru bettybetty):

Tuturor ni se intampla sa fie dezamagiti, parasiti, inselati.Dar asta se intampla in general la varste mature
Mai mult ca sigur tu ai fost un fel de consolare pentru el, dar repet esti mult prea mica
Pe baiat lasa-l ca-i trece!

| bettybetty explică (pentru Fatamuntilor):

El este in a XI-a, si e gimnast, e stresat cu baul si vrea sa mearga dupa la facultate. un prieten apropiat a zis ca e ocupat si sal iesrt ca atunci cand e stresat nu gandeste ce vorbeste

| SkyPilot a răspuns:

Nu te supara ca ti-o spun asa direct, diferenta de varsta dintre voi este prea mare. El este in ultimii ani de liceu, tu la scoala. Aveti alte valori, alte interese, alte preocupari.
Eu as crede ca in timp a inceput sa creada ca tu nu esti ceea ce isi doreste. Poate ca preocuparile voastre sunt foarte diferite, poate conversatia ta e limitata datorita varstei si el asteapta mai mult, poate ca si-a dat seama ca nu esti ceea ce isi doreste, poate ca pur si simplu sentimentele lui pentru tine s-au racit. Stiu ca nu este ceea ce iti doresti sa auzi, dar la varsta voastra relatiile nu tin mult.
Nu mai plange dupa el, ridica-ti capsorul, sterge-ti lacrimile si zambeste. Vei gasi alt baiat care sa te merite mai mult.

| nechiforboss a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el.Dar am eu o vorba ''Nu merita sa plangi pentru cineva care n-ar face acelasi lucru pentru tine" asa ca daca nu a fost nimic serios intre voi doi pana acum, poate va fi... iar daca nu va fi, nu se merita sa te consumi. Parerea mea!

| bettybetty explică (pentru nechiforboss):

Cand eram trista era si el trist si incerca ea ma imbune, cand aveam ceva pe suflet nu ma lasa pana nu ii spuneam si dupa imi dadea sfaturi minunate. Asa e si veceversa

| robert909 a răspuns:

Shoot yoursel save the planet

| Hiwaey a răspuns:

Avand in vedere diferenta de ani..nu stiu probabil ca s-a lasat influentat de prietenii lui care poate i-au spus sa te lase in pace pentru ca esti prea mica thinking
Sau esti sigura ca nu ai facut nimic care sa-l deranjeze?
Sa nu mai plangi pentru ca nu ai de ce. Nu se sfarseste lumea daca nu mai vorbeste el cu tine :*

| bettybetty explică (pentru Hiwaey):

Sunt buna prietena si cu prietenii lui. Ne jucam des evident ca mai mult el ma cheama sa stau si sa vorbesc cu ei in special cu el