| differntlife a întrebat:

Hey! vreau sa stiu si eu parerea voastra in legatura cu ceva. este posibil ca cineva sa fie combinat cu o persoana de ceva timp dar sa iubeasca sau sa tina la o alta persoana? si aceasta persoana sa o cunoasca dinaintea actualei/actualului iubita/iubit? si cum iti dai seama cand cineva te place dar nu isi recunoaste nici macar lui insusi?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Da, este posibil, se intampla chiar frecvent.
In situatia pe care o descrii este greu sa-ti dai seama, trebuie sa izolezi persoana de interes de cealalta si sa vezi cum raspunde la zambete, complimente, atingeri.
Nu cred ca ar fi bine sa incerci sa ii desparti, mai ales ca totul poate fi doar in mintea ta. Chiar am cunoscut o situatie in care un baiat era cu cineva, I-a spus unei fete ca a iubit-o foarte mult si ca inca o iubeste, dar ca acum el este loial partenerei, nu o va insela si va ramane cu ea.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asemenea combinatii se poarta: iti place de cineva care nu este de nasul tau ( vorbesc la modul general), si atunci te refugiezi in alta relatie.

| differntlife explică (pentru neutrino):

Ok. crezi ca nu este de nasul tau. dar stiu o situatie in care ea ii marturisise in trecut ca il place si el dadea semne ca si el ar simti ceva. a refuzat spunand ca sunt prieteni dar el a continuat sa faca aceleasi lucruri care reiesea ca o place. de ce ar crede acea persoana dupa multtimp ca nu este nasul unei persoane? nua vrut sa o raneasca sau ce?

| SkyPilot a răspuns (pentru differntlife):

Poate interpretezi gresit semnele.

| NoName0x0 a răspuns:

Cam greu... Esti confuza, atat pot spune...