| eujiatat a întrebat:

Heyy TPU.am nevoie de un sfat.sa va povestesc ce s-a intamplat.eu am 15 ani si am stat cu un baiat de 22 de ani.si de ce mi-a fost frica nu am scapat.este vorba ca ma inseala si ca ma mintit. iar azi l`am prins cand se saruta cu o fosta prietena de`a mea. dupa ce s-a uitat la mine mi-a trimis mesaj si mi-a spus ca nu ne potrivim si ca e mai bine sa ne despartim.
tin foarte mult la el si acum nu stiu ce sa fac.nu cred ca as putea sa il uit.sad

Răspuns Câştigător
| anUcy a răspuns:

NU TE MERITA! Totdeauna capul sus si privirea dreapta, niciodata nu poti stii ce te asteapta! Viata merge inainte! Stai linistita, cu siguranta vor mai fi si alti baieti si o sa mai fi pusa in astfel de situatii! Insa cel care te iubeste cu adevarat, nu te va rani asa:Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care te merita nu te vor face sa plangi. Tine minte asta!:*

10 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Lasa-l deoparte si continuati viata. O sa te doara pentru un timp dar va trece. Bucura-te de viata ta si adolescenta care o traiesti. Ai atatea oportunitati in jurul tau care sa te vor ajuta sa uiti si sa gasesti un baiat care sa te merite 100% si nu doar sa se foloseasca de tine.

| PinkPanther a răspuns:

In primul rand e prea mare diferenta de varsta intre voi, tu cauti ceva si el altceva, cand o sa mai cresti nu o sa mai cinteze atat de mult cei 7 ani, dar acum conteaza foarte mult. Sfatul meu gaseste-ti unul de varsta apropiata tie, te complici prea mult cu unul de 22. Chiar daca tii la el, o sa iti treaca, trebuie doar sa iti gasesti pe cineva mai portivit sau sa iti oerientezi atentia spre alte lucruri mai utile. Mai gaindeste-te ca daca pentru el ar fi fost ceva serios, si i-ar fi pasat de tine nu ar mai fi umblat cu altele.

| cristi13 a răspuns:

CE a fost in capul tau? cu unu de 22 de ani adica mie unu nu miar conveni sa stau cu una de 22 de ani nici macar obligat...dar ma rog n-ai ce face decat sa-l uiti atat... aa si inca ceva nu il mai suna sau nu il stresa nu poti stii ce fel de om e daca se enerveaza nu poti stii ce iese.big grin bafta la gasit alt "iubit"

| romanita44 a răspuns:

La 22 de ani barbatii experimenteaza.asa cum si tu esti in faza de experimentare, in care te cunosti, in functie de cum te inveti sa te pretuiesti acum asa te vei cladi pentru mai tarziu.asa cum te-a inselat pe tine o va insela si pe cea cu care e acum.tu crezi? vrea cumva relatie stabila? sau sa se insoare? nici el nu stie ce vrea pentru deocamdata experimenteaza si (el) procedeaza foarte bine ca experimenteaza acum si nu mai tarziu cand va fi cu adevarat pregatit pentru o relatie serioasa.tu ce vrei sa faca el cu fata de 15 ani? experimenteaaza.si daca ai fi as in sex tot pentru asta te-ar tine.linistete-te, cand vei fi mai mare vei rade de ceea ce ti se intampla acum, crede-ma.

| romanita44 a răspuns:

Ai 15 ani. este mult mai iportant sa iti cladesti cariera, sa devii o femeie valoaroasa si independenta financiar, sa iti cladesti felul de a fi.a sa tot intalnesti barbati care te vor rani dar toate trec.o sa vezi. daca te ajuta cu ceva, nu exista femeie care sa nu fi fost ranita in iubire.e credit crezi ca ai tu in fata lui la 15 ani? esti o scolatita atractiva, usor de dus de nas. daca era vreo experta ne vorbeai acum despre relatie ta cu un tip de 30 de ani, cu bani, care te-ar fi folosit pentru ca esti tanara si tu ai fi fost fericita ca te pretuieste pentru ca iti cumara trente si te duce prin cluburi luxoase.asta vrei? gaseste un baiat de varsta ta.

| DeadRose15 a răspuns:

Te sfatuies ceva laughing daca are 22. dal in **** masiii laughing e prea mare pentru tine.gasesti altul. daca te iubea nu se saruta cu alta pe la spatele tau

| bixxbiu a răspuns:

Ba poti, eu zic ca nu merita adica pentru ce pentru unul care te inseala, stai linistita nu e ultimul baiat de pe planetewinking cu timpul o sa spui ca ce fraiere scuze laughing am fast ca am suferit dupa el happy

| Dudix_9300 a răspuns:

Stiu cum e sa iubesti pe cineva... Si sa iubesti persoana nepotrivita. Incearca sa te gandeste ca intre voi este o diferenta de 7 ani, iar la varsta pe care o are tipu, nu gandeste logic. Acum tu poti sa imi zici "Dar sunt oameni casatoriti cu diferenta intre varste de 7 ani", nu te contrazic, dar la varsta asta, baietii o sa faca multe greseli, si nu or sa isi dea seama cand vor jignii sau vor trada o fata.
Zic sa incerci sa'l uiti, nu e singuru baiat de pe Pamant si daca te uiti atenta, o sa gasesti baiatu care sa se asemene lui, dar care sa tina la tine!

| Andre320 a răspuns:

Ca in filme cu o prietena veche rolling on the floor)

| bebelav a răspuns:

Nu merita sa ti la cineva care nu stie sa te pretuiasca...eu am o reltie cu un tip de 24 de ani si am 17 ani.nu conteza varsa.dar trebuie sa te merite iubirea ta, incerca-l sa-l uiti, sau gaseste un baiat care te iubeste