| AnnA_9354 a întrebat:

Heyya (fundita). Ma intrebam, un baiat dupa ce a fost 7 luni cu o fata poate fi imun la ea dupa despartire? Adica att cat am fost impreuna era MORT dupa mine, oriunde eram era si el s prima data cand ne.am desp. a plans si i. a rugat pe prietenii mei sa ne ajute sa ne impacam, dar dupa ultima desp care a venit din partea lui a inceput sa ma jigneasca si sa faca mistto de mine si s. a lins cu una mai bitchy langa mine si i. a cumparat o bratara... etc
Acum as vrea sa ne impacam... ma intreb daca mai am sanse, noi nu mai vorbim acum, el la iceputu anului ma saluta, insa eu evitam sa. l privec si odata am ras de freza lui sicred ca m. a auzit... asa ca numai vb

Răspuns Câştigător
| florinell a răspuns:

Gigiro te rog iarta-ma, dar chiar nu sunt de acord cu tine in aceasta privinta, adica sunt dar nu in totalitate, in primul rand deoarece atunci cand iubesti cu adevarat o persoana esti dipus sa te sacrifici cu totul pentru acea persoana, si chiar nu poti iubi pe altcineva, in al doilea rand iti poti da seama cu adevarat de iubire numai in momentul cand o traiesti cu adevarat.nu o simpla relatie.ci adunci cand nu mai exista decat 1 singura persoana=voi 2, cand totul se raporteaza la persoana iubita, cand da. zi si noapte te gandest la ea, dar ai dreptate, pe langa iubire mai e si orgoliul, care de multe ori nu duce la nimic bun, dar daca Anna il iubeste pe acel baiat cu adevarat atunci iti dai seama ca sufera, sufera pentru ca nu e cu persoana iubita, sufera atunci cand ii aude numele, sufera atunci cand spera ca acea persoana sa ii mai spuna inca o data,, te iubesc!''...insa daca el ar mai iubio atunci si el ar suferi, doar pentru simplul fapt ca stie ca persoana iubita sufera, dar pana la urma fiecare iubeste in felul lui, iar tie Anna nu pot decat sa iti spun ca daca acel baiat te iubeste va ve-ti impaca sigur, iar daca nu, atunci iti va fi greu sa il uiti, dar nu stii nici o data de unde apare o alta iubire deoarece se intampla sa gasesti iubire in locuri simple si ciudate, sa treci fara sa stii pe langa ea. Poti s-o gasesti pe strada, in locuri neumblate, departe sau poate chiar in fata ta. Iubirea nu-i la nesfarsit si totusi capat nu-i gasesti...mult succes Anna!

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Tu intelegi ce situatie penibila ar fi, dupa acest du-te vino? Chiar nu gasesti pe altcineva? Nu mai ai nici un pic de orgoliu? Aceste probleme de nesiguranta, nu fac decat sa intineze sufletul.Maturizeaza-te!

| anaaa13 a răspuns:

Daca zici ca pe parcursul relatiei era asa indragostit de tine.nu prea are cum sa fie imun, decat daca nu te-a iubit si totul a fost o prefacatoriehappy.
Probabil reactioneaza asa ca sa nu iti arate ca sufera.sau poate pur si simplu nu ii mai pasa.
Mai bine vorbesti deschis cu el.si ii spui ce simti happy
Succes! :*