| julieta_love a întrebat:

Iata va dau o intrebare asa de kuriozitate care mi-a pus-o un prietenbig grinaca ai avut relatii intime si ai ramas insarcinata ce ai face dar ca sa nu stie parintii sau cei apropiati?

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De ce sa nu stie parintii?thinking Sunt open-minded si m-ar ajuta. Dar nu m-as lega la cap de la varstawinkingCum am mai zis, un copil e o binecuvantare la momentul potrivitwinking

| pisoias a răspuns:

Prea multe nu poti sa faci, sau ma rog persoana in cauza.Mai bine vorbeste cu mama ta si chiar daca vor fi tunete si fulgere intr-un fel tot te va ajuta.mai devreme sau mai tarziu tot va afla si va fi mai rau.

| Farcas a răspuns:

In primul rand, inainte de a o face, m`as asigura ca am luat toate metodele pentru prevenirea unei sarcini nedorite.
Daca in cazul in care s-ar intampla din greseala, nu as ascunde acest lucru, mai ales parintilor happy

| baru a răspuns:

Pe moment se poate face multe Dar---- mai devreme sau mai tirziu tot se va afla

| Cory89 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, decat sa faci avort sau sa fugi de acasa... ceea ce nu ar fi indicat! Cel mai bine e sa spui adevarul parintzilor, la urma urmei nu au ce sa iti faca decat eventual sa iti dea sfaturi si sa te ajute sa treci cu bine de acest moment.

| multimoak a răspuns:

Uneori parintii nu pot sa fie open-mind ( sa nu uitam ca sunt relicve din comunism). Mult prea putini ar zice: "Nu-i nimic, faci avort sau pastrezi copilul si te ajut sa-l cresti" sau diverse solutii. In general parintii stiu sa urle, sa pedepseasca si sa zbiere din toate "incheieturile", chiar daca faptul este consumat, ceea ce pe multi adolescenti ii intimideaza acest lucru si incep sa ascunda fel de fel de lucruri fata de ai lor.
Oricum, daca ai cum sa rezolvi situatia si sa scapi de sarcina fara sa-i implici, e mai bine, asta in cazul in care te gandesti la parinti ca la cei mai aprigi dusmaniwinking
Daca sunt binevoitori sa inteleaga, o discutie nu strica big grin

| no name a răspuns:

Pai ori iei pirula de a doua zi daca nu e prea tarziu, ori faci avort depind de varsta, si depind ecine stie daca sti numai tu nu poate afla nime!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand; chestia qrioasa e ca un PRIETEN tya pus intrebarea si nu o PRIETENA laughing; da, sa revenim la chestiile serioasehee hee:nu se poate s nu afle, pentru ca o s se observe mai devreme sau mai tarziu uriasa burta care iti iese d sub bluza da' m rog;

Ai ramas insarcinata?:O:O:O...nu trebuia adica m rog daca ai vrut sau ai crezut ca o sa scapi bazma qurata;

stii, sati traiask copilashu'...pa-pa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaaaiii ce curioasa esti.de aia ai ramas insarcinata? ai fost curioasa? si de ce sa nu afle cei mentionati? e asa de grav sa iubesti si sa nasti copii? inseamna ca si eu am fost facut pe ascuns? ia sa o intreb pe mama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa va protejati, iar daca se intampla parintii ar trebui sa stie si sa va sprijine, de ce sa dati fuga repede la avort?
Am vazut ca cineva spunea de fuga de acasa, nu este o Solutie! dimpotriva va implica mai multe necazuri decat daca ati discuta sincer cu parintii, eu una as prefera sa stiu ca voi creste un bebe decat ca baiatu(fata)a fugit de spaima de acasa si traieste ca vai de el(ea)fara finante si ajutor sufletesc

| julieta_love explică:

Nu nu eu nu am ramas mirunika14 nici nu ma gindesc la asa ceva, nu as face asta

| danel_9180 a răspuns:

Cat de intime au fost relatiile? happy
m-as ingrasa cat mai mult sa nu se cunoasca burta

| danel_9180 a răspuns:

M-as ingrasa foarte mult (peste 250 Kg) si nu cred ca se mai cunoaste burta