| Chocolateangeeeel a întrebat:

Idei pentru ziua de maine? Sunt foarte suparata.Am 16 ani,iubit nu mai am,sufar dupa el si acum,prietenele sunt plecate, cu parintii nu vreau sa merg si voi ta acasa si voi plange.Mai rau nu se putea sad

14 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Te inteleg perfecthee hee
isi cu ai tai, chiar dca nu vrei, nu poate fi chiar atat de rau, decat sa stai toata ziua in casa
sau daca tot stai in casa cauta un film bun, ceva happy

| MenInShadow a răspuns:

De ce sa plangi? Gandeste-te din unghiul asta: Ce rezolvi daca plangi?
Prietenul tau nu se v-a intoarce la tine daca plangi, si nu vei gasi nimic interesant daca iti versi lacrimile pe obraji ok?
Incearca sa te inveselesti, toti barbatii suntem niste porci si niste prostii, o spun pentru ca stiu, sunt barbat si asta suntem, si voi ne acceptati asa, asta e ok, dar cand unul din noi facem o greseala nu trebuie sa plangeti, trebuie sa ne injurati, sa ne jigniti, sa ne porecliti, si gata.
Daca inca il mai iubesti, du-te si spune-i, ca sa nu mai plangi.
Maine te poti duce pe afara, singura, nu stiu, te duci prin oras, te uiti dupa baieti, trecutul e trecut, viitorul e viitor, dar ziua de azi este un necunoscut.
Daca maine gasesti un baiat care sa te placa, uiti de vechiul iubit.
Viata e frumoasa si nu trebuie traita in plans, dupa un... ce am zis mai sus, pentru ca, nu meritawinking
Ok, poate dupa ce ai citit toate astea, te gandesti mai bine inainte sa plangi maine, pentru ca meriti ceva mai bunwinking In plus, fetelor nu le sta bine suparatetongue voua va sta bine razandhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, te rog sa asculti : http://www.youtube.com/watch?v=k7o5gZoMPt8

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei.
Ieși cu părinții. Chiar dacă nu vei pute să vorbești cu ei ceea ce ai vorbii cu prietenele tale, măcar te vei descărca puțin.
Sau stai pe net, ascultă muzică, uită-te la un film, dormi puțin.
Și în legătură cu prietenul tău. Nu are rost să plângi. Dacă verși lacrimi, nu înseamnă că el se va întoarce la tine. În felul acesta, te distrugi. Și nu are rost. Gândește-te că nu este nici primul și nici ultimul băiat din lume. Tu spui asta doar pentru că încă îl mai iubești.
Relaxează-te, și totul va fi bine! happy

| Kyrie a răspuns:

Omg nu te mai plange atata si mergi mai departe

| Stitch92 a răspuns:

Cam in aceeasi situatie ma aflu si eu, da add daniel_valentin50@yahoo.com si poate vorbim, mai trece timpul.

| manolo a răspuns:

Se putea şi mai rău. Gândeşte-te la cei care se zbat între viaţă şi moarte, la cei care se pot deplasa doar ajutaţi de un scaun cu rotile sau de altcineva, sau la cei care nu au văzut niciodată lumina zilei, nu ştiu cum arată o floare, un om, un fluture... Eşti norocoasă! Nu plânge! Sigur vei găsi ceva de făcut. Zâmbeşte, trăieşte şi încearcă sa cauţi lucruri nepieritoare în ceea ce piere.

| pavdany92 a răspuns:

La mine e mai rau e 1 mai si eu sunt la servici laughing

| Foreveraloone a răspuns:

Buna si eu am tot 16 ani si la fel ca tine sufar dupa cineva desi nu-mi place sa recunosc asta.Ca sa nu ma mai gandesc la persoana respectiva imi ocup timpul ajutand pe TPUbig grin,ascultand muzica,jucand conquiztador,jucand poker online,vorbind cu prietenii (pe mess, in realitate, oriunde), incercand sa citesc cate ceva(nu neaparat pentru scoala), ma uit la vloguri pe internet(cauta William Johnson e foarte tarebig grin), mai stau putin pe facebook, ma uit la mircea badealaughing, intru pe filmetari.ro caut filme le descarc si stau linistit uitandu-ma la ele, glumesc incercand sa fac haz de necaz, ies prin oras plimbandu-ma si uitandu-ma dupa fete smug.Mai sunt multe lucruri pe care le fac incercand sa nu ma mai gandesc la persoana respectiva, iar de multe ori imi iese, dar sunt si momente cand sunt numai cu gandul la ea si am nevoie de o vorba buna din exterior. Oricum mi-am dat seama ca viata e scurta si nu se rezuma la o singura persoana.O sa dai de noi oameni care iti vor fi alaturi si vor tine mai mult la tine decat fostul tau iubit.E inutil sa fii suparata pentru cineva care cu siguranta nu te merita.Eu am spus ce fac eu ca sa nu ma mai gandesc la persoana respectiva acum sper doar ca te-am putut ajutabig grin.

| sndjulian a răspuns:

Ai 16 ani si nu ai prieten...viata ta trebuie sa fie foarte grea si amara(cu ghilimelele de riguare, bineinteles).

| RichAmberRae a răspuns:

In situatia asta ma aflu si eu. Cu toate astea si cand sunt suparata zambesc si ma consolez cu faptul ca poate la 18 ani va fi mai bine.

| Elnnna a răspuns:

Uita-te la un film de dragoste, gen the notebook saau daca nu la o comedie, nu sa stai sa plangi toata ziuasad nu ai de ce. sunt alte probleme care sunt intr-adevar grave si atunci sa plangi, nu acum!:**

| ClauRA a răspuns:

Cu totii avem probleme..viata e prea scurta si trebuie sa ne bucuram de ea.

http://www.youtube.com/watch?v=gfYthPecs2U

| alexandraarsulescu a răspuns:

De ce ai plange? Ai 16 ani, esti tanara si tu stai si suferi dupa unu si altu. La vasrta ta ar trebui sa te distrezi cat mai mult, nu sa iti pierzi toata adolescenta facand o drama ca te-a parasit iubitul. Iti sugerez sa iesi cu prietenele sau cu persoanele cu care te simti cu cel mai bine, si sa te distrezi si tu putin, acum cat esti tanara si poti!happy