| Catlovescakes a întrebat:

Imi urasc sora, are 16 ani, iar eu 24.Niciodata nu ne-am inteles.Sunt sigura ca o sa incepeti sa spuneti ca este doar un copil, dar nu e chiar asa.De mica am avut de suferit de pe urma ei,in copilarie mancam bataie din cauza ei,pentru ca mintea ca i-am facut diverse chestii,se ducea si plangea la ai mei, iar ei ma bateau.Para orice, orice...nu puteam sa fac nimic ca se ducea si le zicea lor.Nu am avut intimitate niciodata,in propria mea casa, deoarece dorm cu ea in camera.Este un mic monstrulet,care nu face decat rau,si ii face placere, o si recunoaste.Recunoaste ca ii place sa faca rau.Am ajutat-o,i-am cumparat chestii,iar mereu am picat de proasta,dupa ce ii cumparam ce vroia, ma jignea si imi zicea ca nu m-a pus ea sa-i cumpar.Este o persoana foarte falsa, omul interesului 100%,nu te ajuta decat daca are un interes.M-a vazut plangand de N ori,niciodata nu mi-a zis absolut nimic,nici macar sa ma intrebe ce am,sau sa imi dea un servetel.M-a vazut ca mi-e rau, niciodata nu m-a ajutat cu nimic.Cand eram cu fostul ma intreba mereu cand dorm la el, sa ramana ea singura in camera.Mereu ma intreaba cand ma mut, sa scape de mine.Ma jigneste tot timpul, zice cuvinte urate care dor atat de rau.Ma face grasa,cu fata de transexual, chiar daca ea are 90 kg iar eu 58, ea zice mereu ca e perfecta si cea mai frumoasa. Daca ii zic sa iesim afara,iese numai daca o scot la suc/film/restaurant,pe banii mei bineinteles, chiar daca si ea are bani.Parintii mei zic mereu ca lasa,ca e si ea mica,tu iubeste-o oricum ca e sora ta.Mi-a distrus lucruri,o groaza,imi fura hainele, etc..etc.M-as muta,as pleca invartindu-ma, mi-a mancat sufletul si nervii 24 de ani, dar din pacate nu imi permit financiar sa ma mut singura.Nu stiu ce sa mai fac...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow,ce coincidenta:eu am 16 ani si o sora de 24 si ea imi mananca mie zilele. Vrei un sfat: fi rece, indiferenta, nepasatoare, tratea-zo ca un nimic. Ai 24 de ani, parintii nu pot sa-ti zica nimic. Ignorarea e cea mai buna solutie.Se crede perfecta, tratea-zo ca atare, are 16 ani, batjocura functioneaza, si doare cel mai tare. Tu alegi ce vrei sa faci. Baietii mai bine prefera o fata de 58 de kg cu fata ta (nu oricine e perfect, sunt sigur ca nu esti urata) decat o mini-babi de 90 de kg.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Puneti lacat la dulap sa nu iti ciordeasca din haine si dai sictir cand face urat

| Catlovescakes explică (pentru mgtow):

Din pacate nu am cum sa pun lacat pe sifonier, sau chestii de genu, ca e la comun

| darrio2007 a răspuns:

Daca la 24 de ani ai tai gandesti asa stau si ma intreb daca nu cumva ea este mai maturizata.Chiar daca are doar 16 ani.La 24 de ani puteai fi la casa ta.

| Catlovescakes explică (pentru darrio2007):

Tu crezi ca oricine isi permite sa locuiasca singur? Serioslaughing))))Daca tu iti permiti(poate), asta nu inseamna ca toata lumea isi permite

| Catlovescakes explică (pentru darrio2007):

Ce raspuns, nu credlaughing))))sunt imatura ca mi-am exprimat sentimentele,rolling on the floor)))))))))))ce interesant

| darrio2007 a răspuns (pentru Catlovescakes):

Pentru ca ii cumparai de toate iar ea era nerecunoscatoare.

| darrio2007 a răspuns (pentru Catlovescakes):

A spus cineva sa locuiesti singura? Cu iubitul sau sotul.Altele la varsta ta sunt la primul copil.Sau chiar la al doilea.Dar asta e alta poveste.

| Catlovescakes explică (pentru darrio2007):

Ce mentalitate de grota, NU STIAM CA SUNT OBLIGATA SA FAC COPIL, pana la 24. Da poate ca nu vreau sa fac copil, e obligatoriu? Fa tu 50 de copii! Succes!

| darrio2007 a răspuns (pentru Catlovescakes):

Daca stai si astepti sa-ti pice din cer, nu ma mira comentariul tau.

| Costellino a răspuns:

Sora ta sufera de necredinta. Invat-o sa mearga pe calea cea buna, ca totul se plateste, samearga la Biserica si sa se roage pentru iertarea pacatelor, da-i exemple din pide despre oameni care fac rau in viata si cum se muncesc in Iad dupa moarte.Nu tine dusmanie pe ea ca cine nu iubeste pe aproapele nu iubeste nici pe Dumnezeu.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu o mai băga în seamă, nu îi mai cumpăra nimic.Vede-ţi de viaţa ta, ieşi cu prietenii şi las-o pe ea.

| R0R0 a răspuns:

Ignor-o.Nu o ajuta nici tu.

| Staind a răspuns:

Poti sa devii rece, distanta. O poti priva de partea ta buna. Sunt absolut sigur ca o sa observe. E posibil sa vina cu chestii "A, faci pe bosumflata" sa te ia in ras si rahaturi din astea. Da' daca te tii de atitudinea asta, o sa-si dea seama ca e serioasa treaba, intr-un tarziu. Sau cine stie
Sau, am nevoie de-o colega de apartament, si eu turbez langa a mea. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune lacate, nu-i da atentie, nu mai vorbi cu ea, poarta-te ca si cand nu ar exista.trebuie sa vada ca e proasta si trebuie sa-i vina mintea la cap. Vorbeste si cu ai tai si explica-le situatia, dar daca sant nebuni cu totii, pleaca lasa-i si mergi cu dumnezeu.Te vei casatori, si PA-pa.

| MistretulPufos a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai despre asta

| Catlovescakes explică (pentru MistretulPufos):

O fac degeaba, am facut asta de multe ori, dar ei nu zic decat "Lasa, ca e si ea mica" sau "Iubeste-o oricum mama, ca e sora ta"

| MadagasHardwell a răspuns:

Pai si acum vrei sfaturi cum sa scapi de ea sau ce? las-o in pace sa-si vada de shaorma ei si tu iti vezi de treaba ta, si incearca sa nu mai pui la suflet tot ce zice sa nu e bine happy

| Catlovescakes explică:

Multumesc mult pentru sfaturi, o sa o ignor cat de mult pot de acum incolo, desii ma scoate din minti.

| Catlovescakes explică:

De ce credeti ca e in stilul asta?

| MistretulPufos a răspuns (pentru Catlovescakes):

Pentru ca a fost rasfatata