| Justmeandmysmile a întrebat:

In ce relatie sunteti cu tatal vostru? Motivati. Cat mai multe raspunsuri. Sunteti sincer cu el, va distrati, va certati etc.

9 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Am o relaţie bunicică şi tocmai pentru că sunt sinceră cu el. Dacă n-aş fi aşa poate am avea o relaţie perfectă pentru că are răspuns la orice întrebare îi pun, e glumeţ, petrecăreţ, foarte calm dar are uneori toane şi mă contrazice, iar eu nu suport să fiu contrazisă aşa că arunc vorbe acide şi clar ne luam la ceartă. Dar trece repede... nu putem sta supăraţi unul pe altu. Ne certăm acum şi peste o ora mă sună să vadă ce fac.

| Ramonaaaa a răspuns:

Sincer,ne cam ignorăm şi ne certăm atunci când se iveşte o ocazie prielnică.

| Tania a răspuns:

Ma inteleg bine in general, doar ca este prea speriat si nu ma lasa sa plec pe unde vreau.
Dar are mai putini nervi ca mama, gateste mai bine ca ea si imi da mai multi banihee hee

| Holocaust a răspuns:

Mai,eu cu al meu mă înţeleg bine.Adică,ceva gen:"Tataa,mi-e foame!";"Tataa,am nevoie de ceva bani,e ziua unei colege!".
Avem şi multe în comun, referindu-mă şi la caracter.E mai mereu de acord cu mine, mă înţelege.De exemplu vara asta, am vrut să mă dau intr-o chestie în parcul de distracţii.Era puţin riscant, dar mie îmi plac chestiile...mai extreme.Mama nu vroia să mă lase(ştii cum sunt mamele)că dacă se desprinde ceva, că dacă blah blah...Era o chestie ce te urca cu viteză la.10-15 m înălţime.Nu era cine ştie ce chestie,dar ea începea cu crizele. Tata,aşa de felul lui,eu convingătoare de felul meu,până la urmă m-am dat.laughing Mă dădeam şi fără acordul lor, dar tulburam apele după, şi nu merita.laughing
Deci cred că ai înţeles.Tu în ce relaţie eşti cu tatăl tău?

| Dumnezău a răspuns:

Tata-o persoana cu care pot purta discutii inteligente, mai ales in contradictoriu.Incercam sa ne convingem unul pe altul ca ce zice el e mai bine pentru celalalt.Il apreciez, desi mai are momente cand imi vine sa-i pun vert de paris in cafea(devil) si ma enerveaza cu propozitii de genul ''da zdranganeala aia mai incet'' sau ''nu mai vorbi toata ziua numai cu carnea si materia fecala in gura'' sau ''nu mai bea ca porcu, ca ai sa mori la 40 de ani''.Mie mi se pare o persoana carismatica, pacat ca si-a stricat din frumusetea fizica cu tigarile cand era tanar, dar s-a lasat de ele.Imi place si ca,atunci cand eram mai mic imi lua apararea cand ma certam cu mama,si acum imi place si mai mult ca ii spune mamei sa ma asculte ca, citez ''asculta, ca vorbesti cu o persoana inteligenta''. Normal ca ma bucur ca ma apreciaza si vede ca ma pricep.Mereu a fost curios de dezvoltarea mea; a citit cartile ce le citesc eu si el nu le-a citit,le-a apreciatl; a incercat sa asculte muzica pe care o ascult eu-nu prea i-a placut,ca el e fan rock clasic,nu prea se da in vant dupa chitara aia agresiva si bruta; imi asculta ideile,daca sunt nasoale, incearca sa le imbunatateasca, sa ma invete ceva nou.Stie ca sunt perfectionist, si ma ajuta pe cat poate sa devin ceea ce vreau.Cand i-am zis ca la faculta,cand o sa ma duc,o sa o frec aiurea,o sa invat doar in saptamana sesiunilor,si in restul timpului o sa scriu la cartile mele,a zis,citez ''Poate nu ies carti bune, ca atunci te-ai dus dracu!''.E un fel de reciproca admiratie intre noi, chiar daca ne enerveaza la culme defectele noastre.

| ICanSeeAll a răspuns:

Ne intelegem foarte bine, dar mai avem discutiile noatre in contradictoriu ca oricine.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii mei sunt divortati, deci cu tata ma vad mai rar.
De la o vreme ne vedem aproape saptamanal. Eu il apreciez si ii respect convingerile, pentru ca este rational si inteligent. Apreciez la el ca nu ne-am certat niciodata, in afara de faptul ca s-a enervat o data foarte tare pe mine cand am deschis toate sticlele de apa minerala odata si a iesit tot acidul.
Eh, l-am mai mintit uneori, dar s-a prins singur de fiecare data. Dar in ultimul timp am fost sincera.
Da, ne distram mereu, cand mergem la film, imi place sa comentez cu el si cu fratiorul meu mai mic. Cand era mai cald mai mergeam in parc.

| AlleSss a răspuns:

O relatie super tare.Mai sunt zile in care exagereaza cu baietii si incep sa tip la el.Da` nu-mi spune nimic.E super de treaba, ma inteleg mai bine decat cu mama.Imi cumpara ce vreau si cand vreau, nu ne certam deloc.Doar cand incepe sa vorbeasca de baieti.Presupun ca e o relatie buna tata-fiica.

| Rebeeca17 a răspuns:

Ma inteleg foarte bine cu el,de multe ori mai bine ca si cu mami. Spre deosebire de ea care este mai serioasa,tati ii mai amuzant,tot timpu ma distrez cu el,glumim,ne intelegem chiar foarte bine.Ii si mai intelegator,nu-mi pune atatea intrebari(unde mergi?, cu cine?, cat stai? etc.) Sunt si momente in care ne certam, dar dupa cateva minute radem amandoi si ne impacam laughing

Tu cum te intelegi cu tatal tau?