| Varanudormi a întrebat:

Inca o iubesc! Deci fosta mea prietena are un coleg de clasa cu care e bun prieten cu el si nu mai inteleg ce e intre ei. Sunt atat de apropiati. Vorbesc dimineata pe mess inainte sa ajunga la scoala sa se vada. Nu stiu care da mesaj. Cel putin el se vede ca a inceput sa o fata altfel, pentru ca incearca sa stea mereu in preajma ei. Sta cu ea pana vine microbuzul sa plece acasa. O mai ia in brate, o chema sa iese in oras. Aud de la cineva ca si ea dupa felul cum se comporta, pare o fata indragostita ca mereu zambeste cand e cu el, felul cum il proveste cica. Desi nu stiu ce sa cred ca eu mereu am stitut-o o fata care doar sa zambeasca stie in orice circumstante. Noi ne-am despartit, dupa 4 luni am vorbit din nou si simteam ca ma iubeste, dar pe urma s-a trezit ea ca nu e bine ce facem si nu am mai vorbit si simt ca m-a lasat in favoarea lui.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, destul de posibil sa-i placa de ala acum ori o s-o faca ca sa te raneasca.

| MarianWLF a răspuns:

Daca nu iti mai acorda atentie, nu o mai face nici tu, te otravesti singur daca te uiti la ce fac ei. Nu mai sunteti impreuna, pa, alta, viata e scurta nu pierde timpul sa alergi aiurea dupa ea.

| SkyPilot a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar ai pierdut-o. Acea "iubire" dupa 4 luni a fost doar o iluzie. Deocamdata il iubeste pe celalalt, maine cine stie... Fata e nestatornica.
Incearca sa ti-o scoti din suflet si din minte. Tine-te ocupat. Fa sport, invata, iesi cu prietenii, ocupa-te de lucrurile care iti plac. Incearca sa nu te mai gandesti la ea. Timpul le rezolva pe toate si o vei uita. Ai mai pus intrebarea asta despre situatia ta. Nu exista alta solutie.
Si ar fi bine sa nu mai ai nicio relatie nici cu el. Acela nu e prieten, e un mizerabil!

| eugeniu2020 a răspuns:

Fosta e fosta si gata, PUNCT!
nu te mai gandi la ea, las-o balta sa faca ce vrea cu cine vrea!

| Vikings1996 a răspuns:

Nu are rost sa te mai gandesti la ea, de exemplu daca tu ai o acadea pe care ai inceput sa o savurezi si apoi ti-o ia altcineva sa o linga nu cred ca o sa aiba aceeasi gust(farmec) daca o sa o iei inapoi happy

| Varanudormi explică:

Am uitat sa mentionez faptul ca am avut o discutie cu ea pe tema asta in perioada in care am vorbit din nou si parea sincera, dar nu stiu ce sa mai cred. Noi am vorbot din nou in perioada in care ea cu amicu ei au fost certsri, nu stiu ce motiv, eu nu stiam ca sunt certati. Eu am cautat-o si atunci ne-am apropiat din nou si dupa ce a venit el si sau impacat, ceva s-a schimbat la ea,? acum nu stiu, dar lui nu ii pica bone ca eu vorbesc cu ea din nou, si spun asta pentru ca eu si el ne cunoastem si am mai iesit amandoi, dar ea era proetena cu el de inainte si de pe ea m-am imprietenit si eu cu el.