| revolutia a întrebat:

Intrebare pentru fete!

Buna!

Sunt baiat, imi place de o fata foarte mult. Si ei ii place de mine, se vede. Dar faza e ca „ pe Facebook " nu ma baga in seama. Eu o intreb :
EXEMPLU:
EU : - Ce faci?
EA : - Bine mannc.
EU : - Bine Cristina. Noapte buna
EA : - Nbbb

ESTE DOAR UN EXEMPLU.
Dar se vede clar ca ea nu ma intreaba pe mine ce fac... Spune doar ce face ia si atat.
Oare voi fetele asteptati mereu de la baieti sa va intrebe ceva, sau ia are " ciuda pe mine "?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Esti sigur ca te place? Ca din ce-mi pare mie cum iti raspunde doar incearca sa te expedieze cat mai repede/

| OldSoul a răspuns:

Pur si simplu are alte asteptari de la tine, si e oarecum dezamagita de intrarea jalnica a ta in conversatie "ce faci".
Incearca sa diversifici si sa-i starnesti imaginatia.

| Nemessys a răspuns:

Asta nu e chiar o intrebarea la care trebuie DOAR fetele sa raspunda.
Pentru ca 1. Nu toate sunt la fel
2. Isi pot da si baietii cu pararea.

Treaba e foarte simpla. Daca ti-a facut de multe ori asa, inseamna ca nu are chef sa vorbeasca cu tine. Daca tu si numai tu ii pui intrebari / gasesti subiecte e clara treaba.
Daca o fata nu vrea sa vorbeasca cu un baiat, dar totusi nu ii zice doar ca sa nu-l supere, iti dai seama ca il,, seaca" de subiecte.
Daca s-a intamplat asta doar o data, e ok., dar daca se intampla cam tot timpul, eu zic sa o lasi balta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are ciuda pe tine probabil nu are chef sa vorbeasca cu tine. Gaseste subiecte amuzante si interesante gen intreab-o la ce seriale se uita si uita-te si tu la un episod doua gen apoi puteti discuta intruna despre asta. Puteti vorbi despre muzica sau orice ii place ei. Nu fii plictisitor arata-te interesant si amuzant! Nicio fata nu poate rezista unui baiat simpatic amuzant si interesant! Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| TheLifeIsGood a răspuns:

Pai, in primul rand, aceasta nu este o intrebare doar pentru fete. Poate mai sunt si alti baieti care au trecut prin ceva asemanator si iti pot da niste sfaturi. In al doilea rand, nu sunt toate fetele la fel. Exista fete mai indraznete, care incep ele conversatia, si tot lungesc subiectul, pentru a vorbi mai mult cu baietii. Insa, sunt si fete mai timide, care oricat ar incerca nu pot sa vorbeasca cu baiatul pe care il plac, nici fata in fata, nici pe Facebook, Instagram etc. Aceste fete prefera sa incheie cat mai curand conversatia, pentru a nu avea prilejul de a se face de rusine. Fata despre care vorbesti tu, Cristina, pare a fi una putin mai timida. Insa, hai acum, nu putem exclude faptul ca si tu puteai lungi putin discutia

| TheLifeIsGood a răspuns:

Si am uitat de asemenea sa mentionez ca exista posibilitatea ca cineva sa aiba acces la mesajele ei si ea sa nu isi doreasca momentan ca ael cineva sa afle despre sentimentele ei...

| Anonim0220 a răspuns:

Probabil are un motiv pentru care nu te intreaba ce faci:

1. Poate este timida, sau poate nu vrea sa-ti arate ca este interesata de tine si vrea sa vada cat de mult o placi.

2. Poate nu vrea sa vorbeasca cu tine, dar nici nu vrea sa ti spuna asta jignindu-te sau sa nu-ti mai raspunda la mesaje.

Daca esti sigur ca te place, eu zic sa iti iei inima in dinti si sa o intrebi de ce este asa indiferenta cu tine.

| revolutia explică (pentru Anonim0220):

Sa stii ca mi-ai dat o idee. Mai demult ia m-a placut foarte mult, si eu am tratato indiferent.
Dar nu mai conteaza... Ce spui tu la 1 poate fi adevarat in proporti de 89%. Deoarece prin oras sau la liceu chiar trece o zi inafaar sa ma vada si sa-mi spuna ceva frumos sau sa faca semne dintralea ( arata ca vrea ) uitandu-se frumos la mine.