| HiperSoul a întrebat:

Intrebare pentru fete: Ce ai face daca un baiat pe care nu il placi iti propune sa fii prietena lui?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

I-aș spune calm ceva de genul acesta:
"Știu sentimentele tale față de mine, şi le respect.
Însă, îmi pare rău să-ţi spun asta, dar eu nu simt același lucru pentru tine."
Iar dacă e băiat deștept, îşi dă seama că l-am respins politicos.

13 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Există două variante: accepți sau îl refuzi.
Dar pentru că nu simt nimic pentru el, logic este să îl refuz, nu? Ce rost are să-mi bat joc de sentimentele lui acceptând să fiu împreună cu el?
Deci, răspunsul meu este simplu: îl refuz politicos.

| HiperSoul explică (pentru positivity):

Si politicos asta cum. Adica da-mi te rog un exemplu.

| HiperSoul explică (pentru positivity):

happy mersi

| positivity a răspuns (pentru HiperSoul):

I-aș spune calm ceva de genul acesta:
"Știu sentimentele tale față de mine, şi le respect.
Însă, îmi pare rău să-ţi spun asta, dar eu nu simt același lucru pentru tine."
Iar dacă e băiat deștept, îşi dă seama că l-am respins politicos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as spune ca nu pot fi prietena lui, pentru ca nu sunt atrasa de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, cred ca daca accept ne-am angaja amandoi intr-o relatie care nu ar merge. Daca m-ar cuceri lucrurile sigur ar sta altfel happy

| Loveyourself a răspuns:

Las refuza.simplu nu? pentru ca nu cred in genul asta de relatii. Daca nu-l placi de ce sa fii prietena lui? la misto? I don't think so!winking :*

| Liiia7 a răspuns:

Iasi zice ca nu!

| BornToDie9108 a răspuns:

Simplu. Sunt directă. Îi spun că nu-l plac într-atît încît să-l iubesc. Pentru mine,într-o relaţie,contează foarte mult sentimentele. Dacă doreşte să ştie şi de ce nu e posibil,la fel,îi răspund fără să-i ascund ceva. Şi il rog să mă înţeleagă. Dacă nu o face, e deja problema lui. Mai bine să-l doară acum puţin, decît mai tîrziu şi mai mult din cauza faptului că am minţit sau că nu am fost deschisă. E o situaţie foarte delicată, nu ne dorim să rănim pe cineva intenţionat, însă, consider că aceasta e cea mai corectă decizie luată.

| RalukBrown a răspuns:

L-aș refuza politicos.

| alexandra1111124 a răspuns:

Pai e cam dificil dar depinde de baiat daca e un baiat sensibil incerca sa il menajezi dar daca e un baiat mai puternic spune-i pur si simplu

| odododododo a răspuns:

Eu i-as spune asa ''nu te supara dar nu putem fi impreuna pentru ca nu ne potrivim, putem fi foarte buni prieteni!'' mie mi-a mers de fiecare datawinking happy

baftaa! :*