| blairelovesmusic a întrebat:

Întrebare pentru orfanii de mamă/tată/amândoi: Voi vă sărbătoriţi zilele lor de naştere? Mama mea va împlini 41 de ani pe 24 Decembrie.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Desigur ca da, mergi la mormantul ei ii aprinzi o luminarea, un buchet de flori, a fost mama ti a dat viata

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii aprinzi o lumanare la mormant. Nu inseamna ca trebuie sa sarbatoresti. Cum ar fi sa ii spui „La multi ani"?

| blairelovesmusic explică (pentru darrio2007):

Raspunsul tau nu are sens.

| darrio2007 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Inseamna ca n-ai inteles nimic.
Mama ta mai traieste sau este decedată?
De ziua ei o comemorezi nu o sarbatoresti. Sarbatoresti pe cine este in viata si ii spui „la multi ani". Comemorezi pe cine nu mai este in viata. Daca este decedat ii poti ura „la multi ani"?

| Fatamuntilor a răspuns:

Poti aprinde o lumanare/candela si sa te rogi pentru ea!

| Werrich a răspuns:

Nu se sarbatoreste, se da de pomana in amintirea celor ce nu mai sunt. Dumnezeu s-o ierte!

| zilog a răspuns:

Nu mai implinește cine e mort rămâne la vărsta aia nu se mai calculează anii in continuare
ci rămâne la vârsta la care a murit! nu mai adaugi la morti 45345 ani
ci numărătoarea se oprește acolo

INVĂȚĂRE DE MINTE PENTRU CEI CE AVEȚI MAME ȘI LE BATJOCORITI ȘI LE RĂSPUNDEȚI OBRASNIC ȘI LE TRIMITEȚI LA MUNCĂ CA ȘI CÂND LE-AȚI TRIMITE LA PRODUS SĂ VĂ ADUCĂ TOT MAI MULT ȘI MAI MULT!
ȘI MEREU VĂ ARĂTATI NE MULȚUMITI!

NU ZIC DE TINE

ci de mulți alții depe acest site care dacă ar putea și-ar omorâ ei părinții cu mâna lor!
sunt mulți pe aici care nu își respectă părintii care îi batjocoresc și jignesc!

| Adrian5575 a răspuns:

Nu se sarbatoreste. Daca vrei, dai ceva de pomana. Duci o farfurie de mancare la un vecin mai necajit si ii spui ca este pentru sufletul mamei tale.