| anonim_4396 a întrebat:

Iubita mea are 16 ani, eu am 30. Inainte sa sariti la concluzii, nu am intretinute relatii sexuale in timpul relatie de 10 luni si nici nu intentionez asa ceva desi ea bate astfel de apropuri dar e intelegatoare cand ii explic ca nu e momentul.

Pe langa varsta mai e o problema, ea nu e romanca. Vorbim in engleza desi nu e limba niciunuia dintre noi.

Ma iubeste foarte mult si e dependenta de mine. Cand nu vorbim o zi devine diseperata, devine trista, uneori chiar plange. Daca nu vorbim inainte de somn spune ca a avut cosmaruri. Isi face multe planuri pentru noi, sa ne casatorim candva, sa avem copii, cum sa le punem numele etc. Spune ca e 100% sigura ca eu sunt sufletul ei pereche, ca sunt totul pentru ea, ca nimeni nu conteaza cum contez eu.

Intrebarea mea e, ar fi posibil ca sa-si schimbe in timp opinia? E posibil sa fie doar o "faza" pentru ea?

Suntem impreuna de 10 luni si dragostea ei a crescut tot mai tare odata cu trecerea timpului. E posibil sa dispara dupa cativa ani? Am vorbit cu ea pe tema asta si i-am spus grija mea, ea mi-a raspuns ca nu o sa se schimbe niciodata si ca ma va iubi mereu si ca ea stie cel mai bine ce e in sufletul ei.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Daca lucrurile sunt la fel de bune intre voi, nu-ti schimbi comportamentul fata de ea si nu apare monotonia, cred ca sentimentele ei ar putea ramane la fel. E un pic dificila iubirea voastra, dar din ce spui pare ceva cu adevarat frumos. happy
Sper sa fiti fericiti!

84 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti matur, ai 30 de ani si ai fost si tu la 16 ani cand iubeai pe cineva cu disperare.A tinut? Da-ti singur raspunsul. Zici de casatorie peste cativa ani.Eu zic ca daca mai astepti tu vreo 10 ani sa ii vina mintea complet la cap si intre timp sa invete sa tina o casa cu afmilie, pentru ca acum nu stie sa faca niciun ochi prajit, o sa fii trecut de floarea tineretii si asteptand, ea poate isi va schimba „iubirea" si ramai cu buza umflata. Gandeste-te ca are doar 16 ani, ca sa fie o femeie sa poata duce familia si tot ce cere o casnicie, mai dureaza fo 10 ani.Si tu atunci vei avea 40.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ca raspuns,da, este posibil si mai mult ca sigur ca isi va schimba opinia. Numai ca poti accelera asta intr-un fel, ca sa iti vezi si tu de viata ta, sa poti gasi o fata apropiata de varsta ta, sa iti intemeiezi familie daca asta iti doresti.Si la 30 de ani ar fi bine sa te gandesti la o familie a ta.

| UnBroken2016 a răspuns:

"ea mi-a raspuns ca nu o sa se schimbe niciodata si ca ma va iubi mereu si ca ea stie cel mai bine ce e in sufletul ei" Cu siguranta. Ce adolescenta nu crede ca le stie pe toate. Nu stiu ce e mai patetic la tine, ca iesi cu una care iti poate fi fiica sau ca esti destul de limitat sa crezi ca stie ceva despre dragoste. Esti vai de capul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Iubita' ta e prea visatoare. Iar "relatia" voastra este trecatoare. E tanara si, dupa cum am mai spus, e visatoare. Ea cu timpul isi gaseste pe altcineva. Asa sunt pustoaicele. O sa te convingi cu timpul.

| Violleta2022 a răspuns:

Cunosc povesti similare, cu asiatice (tailandeze, indonezience, filipineze, cambogience, indience, chinezoiaice), toate se marita de micute, cu barbati maturi, care au venituri cat de cat, sa le scape de saracia in care traiesc. Este o disperare generala, fac orice numai sa scape de saracie si sa-si ajute familia numeroasa de acasa, sa aiba ce manca si trai omeneste.
Asa ca, nu esti de condamnat daca esti unul dintre cei care fac asta, marea majoritate a fetelor fiind supuse din fire si dispuse la orice, doar ca sa fie sigure ca au ce manca, unde dormii, are cineva grija de ele si mai tarziu sa-si ajute familia personala a ei (parinti, frati, surori samd).
Ca orice copila, la 15-16 ani sunt dispuse sa promita totul, doar sa se casatoreasca cat mai bine, necontand daca esti mai tanar, sau mai batran, dar dupa ce se vad asigurate si capata cetatenie locala, avand drept la propietatea sotului, la veniturile lui, se apuca sa divorteze, sau se impun, ca sa isi aduca familia in tara respectiva sau trimit lunar banii d eintretinere a lor.
Practica este foarte raspandita de multi ani in Australia, dat fiind contintinentele atat de apropiate si mai nou, de ceva ani incoace, au inceput sa "cucereasca" si Europa.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tu esti impreuna cu acea fata sa o cresti sau ca pe o eventuala/posibila iubita?
Ai dublul varstei ei, sau ea are jumatatea varstei tale.
Ai habar din ce familie provine? Ai potential financiar? Exista fete care se,, agata ''' de barbati multi mai mari decat ea cu speranta de scapa de responsabilitatile de acasa.
Familia ei stie? E INCA minora, asa ca ai putea avea probleme.Ai grija!
Difentele mari de varsta erau posibile acum 40 -50 de ani.Erau alte vremuri.
Ce te faci daca peste un anumit timp. gaseste pe cineva de varsta ei?

| Ripley a răspuns (pentru Violleta2022):

LOOL Nu ai inteles chiar nimic, e olandezo-elvetianca si are mai multi bani decat mine.

| Ripley a răspuns:

De ce as avea nevoie sa fac o femeie "adevarata" de varsta mea "dependenta de mine"? De ce una de varsta mea ar fi mai "adevarata"?

| Ripley a răspuns (pentru UnBroken2016):

Deci, tu stii mai bine decat ea ce e in sufletul ei ca ea are doar 16 ani deci e proasta? E regretabil ca exista oameni asa limitati in gandire precum tine. Penibil.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Ripley):

Stiu. Mai sunt si specimene ca tine din pacate.

| Ripley a răspuns (pentru UnBroken2016):

La asta ma refeream ca esti nociv. Nu oferi niciun argument, oferi doar nocivitate.

| Drimmero a răspuns:

Esti constient ca ai putea sa intri la racorica pentru pedofilie? Ce cauta o pustoaica ca ea cu un hodorog? Cand am zis ca culcusul pedofililor este aici pe TePeu, nu m-a ascultat nimenirolling on the floor)))). Nu stiu ce iubeste ea la 16 ani, dar un lucru e sigur, e naiba.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

N,a,i,v,a*, corectarea automata...

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

Esti constient ca nu stii ce e aia pedofilie? Cauta pe google sau intr-un dictionar. Cat despre "racorica" conform legilor tarii ei, 16 e varsta legala. Imi pare rau sa te dezamagesc lol.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Esti nociv, oferi si tu doar nocivitate. Pleaca naiba in alta parte colega laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

Olanda e printre cele mai bolnave tari din lume, pedofilia si zoofilia sunt acceptate prin nu stiu ce oras, trage tu singur concluzia. Mai ai putin, pana intrati in dormitoare, aia te face pedofilul autohton, nu am nevoie de google, doar te am in fata.

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

Imi pare rau daca niciuna nu se uita la tine. E ok sa fi frustrat. Sper sa se schimbe situatia.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu sunt nociv, lumea a luat-o razna, dar prea de tot. Doar dementii si deviatii sunt promovati pe lumea asta si culmea, sunt aparati, ne ducem dracurolling on the floor))

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

Cand o sa fi tu batran si (daca reusesti ) o sa ai vreo baba langa tine, eu o sa am una mult mai tanara. Este ca te deranjeaza? kek

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

Doare adevarul, ma? Eu va doresc o viata fericita, nu am nicio frustrare, nu as avea de ce/

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

Sa-ti explic ceva, daca esti atat de matur si vei putea intelege ce-ti spun, tu crezi ca tipa la 16 ai ei constientizeaza iubirea pe care ti-o poarta, ea iubeste doar ideea, ce iubire poate o fata de 16 ani sa dovedeasca? Tu la varsta asta ar fi trebuit sa arati maturitate, ii puteai fi tata(aproape) daca te grabeai. Daca va iubiti este fix problema voastra, vei trage mai tarziu concluziile/

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

Care adevar? ai expus o opinia bazata pe nimic si lipsita de argumente. generalizezi fara sa ma cunosti pe mine sau pe ea.

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

In familia ei sora mamei ei s-a casatorit cu cineva cu 18 ani mai in varsta decat ea. acolo sunt deschisi la minte, in Romania in schimb exista o majoritate de persoane ca tine, inchisi la minte care generalizeaza si judeca pe toata lumea fara sa stie macar ce sau pe cine judeca.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Ripley):

La intreabarea mea abia se posteaza acum asa ca day un copy aici. "Dupa ce ca esti patetic, nu trebuie sa imi arati ca esti si prost de puti incercand sa faci pe desteptul cu mine. Un bolnav ca tine nu poate intelege ca nu diferenta mare de varsta e problema, ci ca ea e un copil si tu un "barbat" cica. Una e sa aiba ea 30 si el chiar si 50 de ani, alta e borsul vostru. Cum ti-am zis, tu continua sa imi arati cat esti de frustrat. Inainte ai incercat sa pari educat, acum ai inceput cu mici mistouri. Daca mai continuam pana diseara injuri. Frustrea creste si tot creste."

| Ripley a răspuns (pentru UnBroken2016):

Din pacate pentru tine, parerea ta nu conteaza chiar deloc. Esti doar unul (probabil singur de aceea frustrat) care crede ca opinia lui despre lumea inconjuratoare conteaza desi nu e bazata pe nimic concrect si ii lipseste cu desavarsire vreun argument. Practic spui " esti patetic pentru ca nu-mi place mie de tine". Mersi? Pacat ca nu conteaza deloc ceea ce crezi tu LOOL Multa bafta in viata sentimentala iti urez, desi presmit ca vei esua.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Ripley):

MAi am totusi ceva de zis. Mai sus nu erai de acord cu "parerea" mea doar pentru ca nu te-am pupat in fund, nu ti-am spus ce vroiai sa auzi. Dar culmea, cine a primit funda? Aia care ti-a spus ce asteptai. Deci eu ( ca nu am fost de acord ) cum am avut nesimtirea sa pot presupune ce stie prietena ta ( o necunoscuta ) dar ma intreb, cum de stie Adry ce simte ea? Nu e exact ca mine? O necunoscuta care nu o stie pe iubitica ta? Da, parerea mea nu conteaza deloc pentru ca nu era ce asteptai tu. Esti la fel ca restul. Asta e tot.

| Ripley a răspuns (pentru UnBroken2016):

I-am dat fundita la Adry pentru ca a raspuns chiar cu sfaturi la intrebarea mea. Tu NU AI RASPUNS la intrebare, tu ti-ai exprimat o parere despre mine si parerea ta despre mine chiar nu ma intereseaza deloc. Esti o persoana inchisa la minte care doar judeca si uraste orice nu intelege.
Nu am dat fundita ca " m-ar fi pupa", am dat fundita ca a fost un raspuns la obiect si nu o bataie de campi.

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

Vad ca te-am pus pe ganduri, degeaba vrei s-o dai la intors, raspunsurile mele au picat direct ca un pumn in barba, ea e minora si tu esti adult, asta e pedofilia, nu ma lua cu exemple ca ma-sa avea 20 de ani si taica-su 38, ca nu-i tot aia, fetiscana ta nici majora nu este. In locul tau as baga capul in nisip si m-as ascunde pentru tot restul secolului.

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

Nu, i-ai dat funda pentru ca ti-a cantat exact cum ai vrut tu, adica ti-a spus ce ai vrut tu sa vezi, dar cand unul nu e de acord cu ce faci tu, faci precum trenul in gara/

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

M-au lovit raspunsurile tale ca o comedie buna, e uneori amuzant sa vezi ignoranta unora ca tine, mai razi si tu.Ma mir ca nu-ti dai seama cat de amuzant esti in ignoranta ta!
PEDOFILÍE, pedofilii, s. f. (Med.) Atracție sexuală față de copii (indiferent de sexul lor)
Nu am asa ceva, nu am facut sex cu minori, etc. Ea nu e romanca, e olandeza, la ei 16 e varsta legala deci daca as vrea, as putea oricand, desi eu nu am facut asa ceva.
Vezi, asta inseamna sa lovesti pe cineva cu argumente, o definitie, un fapt. Ca sa nu ma fac de ras ca tine!