| Alejandra4785 a întrebat:

Iubitul meu e foarte gelos aseara a intrat pe facebook-ul meu si mi-a schimbat parola si mi-a citit aproape toate conversatiile de pe facebook ce le-am avut de-a lungul relatiei cu el cat si dinainte sa fiu cu el iar dupa ce a citit conversatiile a sters persoanele respective iar aseara mi-a spus sa imi sterg facebook-ul definitiv iar eu i-am spus ca nu voi face asta iar dupa aceea mi-a spus sa sterg toti baietii de la mine din lista si sa raman doar cu fetele.Problema e ca am 4300 si ceva de prieteni pe facebook.I-am zis ca eu nu mai plac pe nici un baiat si ca doar pe el il iubesc si ca doar cu el vreau sa fiu insa el crede ca nu il iubesc.Mi-a spus ca daca vreau sa ii demonstrez ca il iubesc sa sterg toti baieti de la mine din facebook
Ce ma sfatuiti sa fac?

15 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Bai, ai grija. Poate stergi toti baietii si din 4300 si ceva de prieteni, ramai numai cu el in lista.

| pisoias a răspuns:

Mai bine renunti la el acum decat sa regreti pe viitor.Gelozia e boala grea si nu se vindeca.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

A găsit conversaţii în care vorbeai prea mult cu alţi băieţi? Atunci, e îndreptăţit băiatul.Şi 4300 like-uri? Pe câţi dintre ei îi cunoşti? Dacă erau pedofili sau criminali? Eu îi dau dreptate lui.

| KodrutZ a răspuns:

Intrat fara acordul tau se cheama acces neautorizat la un sistem informatic si se pedepseste cu bulau. Fa-i cadou de adio o cutie cu vaselina. Din ce ai povestit e un cretin imatur. Bine, nici tu nu pari prea coapta... 4300 de prieteni, auzi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ii dai papucii repede

| Fatamuntilor a răspuns:

Te cam santajeaza, flacaul...Nu asa se face!
Cum adica ti-a intrat pe FB? Unii si-o iau pentru asta
Am prieteni casatoriti pe FB care au prieteni de sex opus
Fa-l sa inteleaga ca nu e nimic rau in avea prieteni virtuali baieti pentru ca tu peel iubesti.
Daca insista il stergi de pe FB si din viata ta...

| SkyPilot a răspuns:

Sa il stergi pe el happy Ce esti tu, proprietatea lui? Prin poseta nu-ti umbla?
Ce relatie crezi ca o sa ai cu el daca nu are incredere in tine si daca it da astfel de comenzi aberante?

| AliGab a răspuns:

Sa fugi cat te tin picioarele. Un astfel de om iti va interzice sa iesi din casa daca relatia va deveni mai serioasa. nu exclude nici faptul ca ar putea recurge chiar la violenta sub motivul ca i s-a parut lui ca te-ai uitat nu stiu cum la vreun barbat oarecare. Poate ce scriu eu aici pare rupt din carti dar crede ma ca am auzit de cazuri concrete cand ea s-a incapatanat sa stea langa un om gelos. Alegerea iti apartine, asta i sfatul meu desi poate nu este ceea ce ti-ar conveni sa auzi. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E absurd. Cum sa iti dai parola unuia ca el? Ai fost foarte naiva. Cum poti avea incredere intr-un astfel de om?

| Vanqu1sh a răspuns:

Sunteti casatoriti? Aveti copii? Poate nici asa nu e motiv sa aiba reactii din astea. Eu personal fetelor cu are am stat niciodata nu le-am interzis sa vorbeasca cu alti baieti si etc, toate in limita bunului simt, daca o depaseste pa si punct. Ce face el nu e dovada ca e gelozie din iubire ci doar proasta gelozie fara rost. Daca face din astea nu se merita sa iti pierzi timpul, pare greu si dur dar asta este adevarul. happy

| lBroken69 a răspuns:

E dement, si e o gelozie exagerata.Toti avem nevoia sa socializam.Doar nu vrea acum, sa nu mai vorbesti cu nimeni in viata ta doar cu el, nu? Sterge-l pe el definitiv, petru ca pur si simplu iti pierzi timpu.
Bafta! happy

| Dracoola a răspuns:

Pai ce sa zic, daca langa asemenea specimen ti-ai gasit sa-ti petreci zilele, tine-o tot asa. Alegerile fac diferenta dintre oameni de multe ori.

| NegruAlb a răspuns:

Daca nu ai reusit cu vorba buna, trimite-l la un doctorhappy e bolnav!

| Raluca6006 a răspuns:

E destul de complicat, dar stiu ca gelozia este UN Semn de iubire, simtindu-se probabil amenintat de UN rival si probabil îi este frica sa te piarda. Poti vorbi deschis cu el si poate îti va spune ce are pe suflet si îi va spori increderea! Mult noroc si sper ca te-am ajutat:-)
Scuze dar nu prea ma pricep la discursuri.:-)

| AnneMarye2013 a răspuns:

Pur si simplu... Stergi prietenii din lista ta de prieteni si pe el din viata ta. Nu e normal sa te verifice chiar asa, desi unii poate au motive.