| Alejandra4785 a întrebat:

Iubitul meu e foarte gelos aseara a intrat pe facebook-ul meu si mi-a schimbat parola si mi-a citit aproape toate conversatiile de pe facebook ce le-am avut de-a lungul relatiei cu el cat si dinainte sa fiu cu el iar dupa ce a citit conversatiile a sters persoanele respective iar aseara mi-a spus sa imi sterg facebook-ul definitiv iar eu i-am spus ca nu voi face asta iar dupa aceea mi-a spus sa sterg toti baietii de la mine din lista si sa raman doar cu fetele.Problema e ca am 4300 si ceva de prieteni pe facebook.I-am zis ca eu nu mai plac pe nici un baiat si ca doar pe el il iubesc si ca doar cu el vreau sa fiu insa el crede ca nu il iubesc.Mi-a spus ca daca vreau sa ii demonstrez ca il iubesc sa sterg toti baieti de la mine din facebook

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

E nesimtit si posesiv. Pune-l si tu sa stearga toate fetele din lista lui de prieteni. Sigur nu o sa-i convina laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i eject.Asemenea posesivi iti va face viata amara. Stiu cupluri casatorite in care ea nu are voie nici la telefon sa vorbeasca cu altcineva, telefonul si mesajele controlate, etc. Nu te merita, e un posesiv si gelos.

| PeFuga a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai si de cat timp sunteti impreuna... Cert pot sa iti spun ca el va ramane gelos in continuare, chiar daca iti stergi prietenii de pe fb si din agenda telefonului si de pe fata pamantului. Schimba-ti parole, fa-ti profilul privat si nu il mai lasa sa iti umble pe calculator sau telefon unde ai deschis contul de facebook. Poate ca ii dai motive sa fie gelos, dar nu are dreptul de a iti invada intimitatea controlandu-ti relatiile cu ceilalti. El de exemplu ce ofera "la schimb"? Isi sterge si el contul? Isi sterge toate fetele? Ai tu garantia ca el nu are un cont de rezerva despre care tu nu stii si de pe care poate "agata virtual"? Fa cum stii ca e mai bine pentu tine, nu pentru el, dar nu te lasa "pusa la punct" happy

| Otto2014 a răspuns:

Tu de ce nu-l pui sa stearga toate fetele din lista lui?
Si dupa ii spui sa-si stearga fb, sa vezi dupa rolling on the floor