| DariaSykes a întrebat:

La ce varsta ar trebui sa am primul iubit?

Răspuns Câştigător
| Sҝϊττlεs a răspuns:

Când te simți tu pregătită pentru un iubit, dar cel mai normal ar fi pe la 13-14 ani, dar fiecare cu propria părere.

| DariaSykes explică (pentru Sҝϊττlεs):

Raspunsul tau mi s-a parut cel mai normal

30 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Buna, Daria!
Primul iubit trebuie sa il ai dupa 17-18 ani, dar pana atunci poti sa ai un prieten, acel prieten la care cred ca faaci si tu referinta il poti avea oricand te simti tu pregatita sa pui suflet intr-o relatie, sa suferi si sa fi fericita. Nu iti putem spune noi cand ar fi ideal sa ai primul prieten(iubit). Fiecare spune acum in functie de cand l-a avut persoana respectiva. Eu am prieten de 7 luni si am 14 ani jumate, poate cineva a avut prima iubire la 12 ani, altcineva la 17, nu conteaza. Cand o sa te simti tu in stare o sa fie ideal.

bafta!

| Vrajitor a răspuns:

Cand simti pentru prima oara fluturasi in stomacel pentru un baiat

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Si la 20 e bine : p nu conteaza cand ai primul iubit sau primul sarut : p cand va veni momentul vei sti : ) asa nu se planuieste din timphappy

| mat31new a răspuns (pentru GiveMeYourPussy):

Mai baga 2 ani

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru mat31new):

22? : ))

| mat31new a răspuns (pentru GiveMeYourPussy):

La 22 incepe sa vorbeasca cu prietenele despe baieti si la 23 incepe cu baietii

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru mat31new):

Da pla : )) in ziua de azi la 15 ani incep sa se si fta : ))

| mat31new a răspuns (pentru GiveMeYourPussy):

Pai, nu era mai bine cand le **** masa o mama de bataie de numa la baieti nu le era gandu.

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru mat31new):

Eee vorbesti prostii : )) acum o dau cot la cot cu mama lor : ))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca 16-17 ani. happy

| mat31new a răspuns:

| DudaYeah a răspuns:

În ziua de azi copiii au iubiţi/iubite din pântecul mamei. -.- Deci nu m-aş mira să văd un bebeluş sărutându-se cu un alt bebeluş. Ştii, recomandat ar fi să ai un iubit pe la 14-15 ani. Dar eu cum nu ştiu câţi ani ai îţi pot spune că e ok să ai iubit şi acum dacă ai sub 13 ani. Dacă stăm bine să ne gândim, nu avem cum să ne ferim de dragoste. Iar in viaţa noastră va apărea mai devreme sau mai târziu persoana iubită. Deci dacă vrei un iubit, e ok. Dar ai grijă. Unii băieţi pot fi foarte parşivi. -.-

| ღღMirciuL0wღღ a răspuns:

Vreo 13-14happy

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns:

Fetele din clasa de la mine pe la 9 -10 ani.happy

| DariaSykes explică (pentru չﻨгﻪรէﻨĸ):

La varsta sta?
mi mi se pare cam ciudat

| Funions a răspuns:

Depinde de tine ca persoana, de ceea ce iti doresti tu, nu ce vor altii pentru tine. Daca vrei iubit doar pentru ca ai impresia ca toata lumea are nu inseamna ca vei fi fericita! Fa ceea ce consideri ca este bine pentru tinehappy

| JustMeNck a răspuns:

18 laughing

| NoobOrPro a răspuns:

| Hannelore a răspuns:

Când te simți tu pregătită.
eu la 15 ani am avut primul iubit.

| D3xteR a răspuns:

45 parcalaughing)

| Iwan a răspuns (pentru D3xteR):

=]]]].

| anonim_4396 a răspuns (pentru D3xteR):

La prima pensie! laughing rolling on the floor
Poate iti faci o babuta sexy?!

| krusedsasuke a răspuns:

Nu conteaza la ce varsta, doar sa fi fericita.

| Berbecu a răspuns:

La 14

| WoOzY a răspuns:

Te mai intrebi?
fa ce vrei.
doar e viata ta
fa totul de capul
nu conteaza ce varsta ai
conteaza sa fii fericita
eu an 14 si am deja prietena de 1 anlaughing
fa ce vrei
nu te mai lua dupa altii
sa nu-ti pese ce o sa zica ceilalti
e viata ta si faci ce vrei cu ea
daca te referi la culcatu cu el nu ti las recomanda pana la 18 aniwinking
norc si spor la dragostewinking

| FanFotbal97 a răspuns:

Pai jo am 13 si am iubitha deja laughing conteaza doaar sa fi pregatit/a pentru o relatiewinking

| Olivia2114 a răspuns:

Atunci cind te vei indragosti

| Niko_Niko_1991 a răspuns:

La 13-14 ani. mi se pare cel mai corect! happy

| nupotsaspun a răspuns:

12 ani cel puțin