| ducu1991 a întrebat:

La ce varsta este cel mai potrivit sa te casatoresti?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Fiecare se casatoreste cand gaseste persoana cu care vrea sa isi imparta viata, si e sigur pe ceea ce vrea sa faca alaturi de ea, pe viitor. dupa 18 ani esti liber sa faci ce vrei, si sa te casatoresti in cazuri speciale si nu am nimic impotriva la treaba asta.
mie mi-ar placea pe la 22-23 de ani, cred ca e tocmai bine.

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu as spune 28-30.

| fabiola a răspuns:

La varsta la care esti pregatit mental, sufleteste si material!

| rosto a răspuns:

Doamne, eu am 24 de ani, si vad ca multi zic ca e bine sa te casatoresti la aceasta varsta sau chiar inainte. mie nu imi trece prin cap asa ceva straight face nici acum, si nici in viitorul apropiat. eu vreau sa ma distrez acum, sa ma bucur de putina relaxare dupa scoala, sa umblu, nu-mi arde mie sa ma leg la cap cand nu ma doare happy

| Mefisto23 a răspuns:

Dupa 27 de ani.

| mihaibrasov a răspuns:

La barbati cam 26-30 de ani e optimul, la femei cam 23-27 de ani.

| claudiea79 a răspuns:

Am o prietena care s-a casatorit la 20 de ani ca i-a dat masa bani de nunta si de apartament.eu am 32 de ani parintii nu imi dau banii de nunta ma chinui de 3 ani sa ma casatoresc. fiecare se casatoreste cind are banii; cind iubesc pe cineva si i iubesc cineva. daca nu cunosti multa lume nu faci nunta faci doar la primarie si costa. 25 sau 30 de ani

| florynnaa a răspuns:

Pe la 23-24big grin

| marya a răspuns:

23 dupa parerea mea

| byoana a răspuns:

De la 20 de ani in sus.

| diana a răspuns:

Cat te simti pregatit.
Dar dupa parerea mea, indicat ar fi dupa 25 de ani.

| Cătălina a răspuns:

Cand simti si cand poti, evident.

| anduta160 a răspuns:

Nu stiu daca este o varsta sa zic asa multi s`au casatorit de tineri 17 ani si acum au peste 30 de ani de casatorie dar oricum in ziua de astazi cred ca este necesar ca sa ai macar un liceu terminat apoi vine vb de casatorie.Asa ca dupa 20 minim.

| Elial a răspuns:

Eu cred ca pe la 24...25...cam dupa ce termini facultatea(daca faci), sau liceul dar dupa cativa ani dupa liceu

| Angie12 a răspuns:

Eu as zice la 24

| Angie12 a răspuns:

Cati ani ai?

| thegirl12 a răspuns:

Eu personal ma voi marita la 24 de ani (atunci si m-am nascut pe aceasta data)si ma gandesc ca e bun la 24 de ani

| andutzai a răspuns:

Buna! Cred ca la vreo 20. 25 de ani.

| Andreiuk_9260 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te saturi de distractie, viata de noapte si bani cheltuiti aiurea.

| ducu1991 explică:

Cati ani ai? am 18 dc

| Nik123 a răspuns:

La virsta cind tu si partenera ta sunteti gata de asta, si doriti ca sa intemeiati o familie fericitawinking.