| cristinabr a întrebat:

La nunta surorii mele, am fost domnisoara de onoare, iar cavalerul a fost ales de cumnatul meu, fiind cel mai bun prieten al lui.De cand ne-am vazut, ne-am placut si suntem impreuna de atunci, suntem impreuna de aproape 4 luni.Problema este ca ai mei nu sunt de acord cu aceasta relatie deoarece el are 24 de ani, de aceesi varsta cu cumnatul meu si eu am aproape 18 si ca el nu este din Braila, ci din Botosani, si este aici pentru ca lucreaza in armata ca soldat.happy multumesc :*

8 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Soarta v-a iesit in intampinare intr-o situatie speciala ( nunta), tu probabil il vei iubi toata viata pe acest tanar, pentru ca totul a fost ca in basme: imbracati frumos, pusi la 4 ace, parfumati,. intr-o atmosfera de vis. voi ati fost aproape ca si tinerii casatoriti.Eu stiu ca baietii din Moldova, sunt buni ca painea lui Dumnezeu si foarte romantici. Diferenta dintre voi e perfecta, ceea ce spun parintii tai nu are nici o relevanta. Poate soarta va va zambi, ma gandesc poate prietenul tau isi gaseste de lucru in Braila si totul va fi ok.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Relatia e abia la inceput. Vedeti-va de ale voastre si daca va fi sa ramaneti impreuna, bine, daca nu, atunci sa nu fie din cauza altora.

| anad a răspuns:

Daca vor vedea ca relatia cu el nu iti afecteaza scoala si viata si el se poarta frumos, vor fi pana la urma de acord.Ai rabdare si da-le timp sa se lamureasca si sa se obisnuiasca cu voi impreuna.

| Alisa a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu parintii tai si demonstreaza-le ca aceasta relatie nu iti va afecta scoala si ca el este un baiat serios si ca te merita. Poate ar fi mai bine sa il prezinti pe el parintilor tai sa vada ce baiat e. Luptati pentru voi.
Nici parintii mei nu sunt de acord cu relatia mea, fiind primul meu prieten (4 luni impreuna) eu avand 18 ani si el 22, el lucrand in constructii si cica nu e de mine. Dar el le arata ca tine la mine si ca, intr-adevar vrea ceva serios.
Daca tineti cu adevarat unul la altul incearca sa iti convingi parintii sa fie de acord, desi e greu.
Bafta multa si o relatie cat mai frumoasa!

| ady2607 a răspuns:

Distanta nu este o problema. Sora mea s-a casatorit si sotul ei s-a mutat pentru ea din craiova in pitesti. Asa se va intampla si in cazul vostru daca va iubiti. Cat despre varsta, nu este chiar mare, este acceptabila. Termina-t studiile si apoi o sa va casatoriti pentru ca este timp destul. Vorbeste cu ai tai, ca pana la urma tu esti cu el si nu ei. Bafta

| nicol20 a răspuns:

Acum poate sunt inpotriva acestei relati dar poate pe viitor o sa aceepte pana la urma este fericirea ta nu si daca parinti tai vor vedea ca sentimentele lui sunt sincere fata de tine atunci nu ai de ce sa iti faci griji timpul le va rezolva pe toate daca este sa fie al tau. sper sa ramaneti impreuna

| powergirl a răspuns:

Intre mine si sotul meu sunt 5 ani si nici ai mei nu au fost de acord cu el nu ca e prea mare ci doar la 18 ani nu eram de marit si au incercat 2 ani sa ne desparta si nu au reusit dar au ceva impotriva lui in afara de varsta mai gandeste-te dar daca doar varsta e problema explica-le ca nu acum vrei sa te mariti cu el si termina scoala si cauta un servici pentru tine si ai sa le castigi increderea in tine asa ca nu or sa fie asa tare impotriva ta si a lui si explica-le ca si asa ava vedeti foarte rar ca e soldat asa ca incearca sa te bagi pe sub pielea lor si vb si cu el sa vb cu ei sa lecastige increderea ca altfel nu prea o sa mearga relatia dar ai tai sunt impotriva lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cite ori mai are cineva de spus ceva singurul raspuns al tau sa fie;-Da, bene...si-ti vezi de treaba.