| astrid_2414 a întrebat:

La un om ce conteaza mai mult? Frumusetea fizica, interioara, sau amandoua?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Frumusetea interioara Daca este frumos este pentru el - ma refer la cea exterioara Frumusetea exterioara trece dar cea interioara niciodata ( asa ar trebui dar mai sunt cazuri cd lumea se schimba)

| Leon a răspuns:

Trebuie intotdeauna cautat echilibrul unei persoane. Cu cat e mai echilibrata cu atat mai bine. Si mai tine minte un lucru: 'ment sana in corpore sano'

| RoxXxiIi a răspuns:

Dupa parerea mea frumusetea interioara. big grin
Poa sa fie Fat-frumos si sa fie un nesimitit laughing

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Un raspuns frumos ar fi ala cand ti-as zice ca frumusetea interioara e cea mai importanta, realitatea insa e exact opusul. happy Si nu e asa pentru ca zic eu, ci pentru ca asa dicteaza societatea

| iulia_9095 a răspuns:

De obicei,majoritatea oamenilor le place la prima vedere frumusetea fizica,dupa ce ajung sa cunoasca aceea persoana o sa-i cunoasca si frumusetea interioara(celor care o au)si daca le au pe amandoua este minunat, insa daca un om nu are un aspect placut asta nu inseamna ca nu are un suflet bun, conteaza mai mult sa fi bun decat frumos -din punctul meu de vedere

| zenbatista a răspuns:

Si frumusetea fizica dar si cea interioara, pentru ca nu o sa vezi o fata sa stea cu unu care este urat, am dat un exemplu...conteaza amandouawinking

| myxolaryy a răspuns:

Pai dupa parerea mea amandoua.doar nu vrei unul destept, bun si urat.depinde de fiecare dupa mine cred ca nu trebuie sa fie neaparat un geniu dar nici un prost cu minte normala, ia-l la frumusete nu neparat ca justin bieber sau zac efron ci sa fie frumos si chipes cat se poate nu sa fie un baiat desta cu o gramada de creme si balsamuri.in primul rand conteaza inima sa sarmul sau cu care te cucereste si nu mai zic si de intelectualitatea sa.iti multumesc primesc si eu o funda? plsss

| myxolaryy a răspuns:

Pai dupa parerea mea amandoua.doar nu vrei unul destept, bun si urat.depinde de fiecare dupa mine cred ca nu trebuie sa fie neaparat un geniu dar nici un prost cu minte normala, ia-l la frumusete nu neparat ca justin bieber sau zac efron ci sa fie frumos si chipes cat se poate nu sa fie un baiat desta cu o gramada de creme si balsamuri.in primul rand conteaza inima sa sarmul sau cu care te cucereste si nu mai zic si de intelectualitatea sa.iti multumesc primesc si eu o funda? plsss. sper ca te-am ajutatcrying

| karinka_7246 a răspuns:

Banii eata ce conteaza

| TheFeeye a răspuns:

Nu cred ca vei sta cu o persoana doar pentru ca arata frumos, cred ca ambele conteaza.

| Cătălina a răspuns:

Ceea ce conteaza si totodata ceea ce il face special este sufletul. Fara suflet, nu am mai fi 'intregi' din punct de vedere fizic, si, nici frumusete exterioara n-am mai avea.

| cuore a răspuns:

Frumusetea interioara, cea exterioara trece cu timpul.

| GiuliaLuvJudasPriest a răspuns:

Sufletul.Degeaba e frumos, dacă sufletul este rece şi răutăcios.

| Christal a răspuns:

Inainte de a vedea frumusetea interioara. oamenii se intalnesc mai intai cu aspectul fizic si in general pentru a cunoaste si partea interioara a cuiva trebuie mai intai sa treci de cea fizica.parerea mea este ca amandoua conteaza la fel de mult desi cred ca sunt mai multi care sunt de parere ca cea fizica este mai importanta

| Stelian_7432 a răspuns:

Chiar daca negam asta frumusetea fizica pentru cei din jur conteaza foarte mult, nu din punctul meu de vedere dar din perspectiva altora din pacate conteaza foarte mult. daca nu crezi uitate putin in "jurul" tau.

| Atlanthenian a răspuns:

La un om conteaza amandoua, cel mai mult, atat furmusetea fizica, cat si frumusetea interioara, cu cateva exceptii pe alocuri.
Un om urat nu atrage pe nimeni, ci alunga. Un om frumos atrage mai mult. Pot fi si unele exceptii la aspectul fizic, cum ar fi o cicatrice pe un obraz sau pe frunte (ca Harry Potter), ori altele care nu strica tot fizicul. Frumusetea interioara conteaza foarte mult, oricum ar fi omul la fizic (sa ne amintim si de Quasimodo). Un om frumos te-ar putea trada repede, daca nu are un caracter (precum Casanova). Iti poate lasa o impresie doar de moment, fara a trece mult timp de viata. Un om frumos fizic si moral este de o calitate superioara, iti poate ramane fidel si iti indulceste viata. Un om urat la infatisare, dar frumos la moral atrage atentia in sens bun. Un om urat fizic si moral este ca un monstru in societate.
Aceasta este considerenta mea la intrebarea ta.