M-am certat cu mama... a inceput de la teme si alte prostii de genu, si ea a ajuns la o fraza de gen "daca nu (nu mai stiu exact ce legat de teme si scoala) nu-mi mai pasa de tine" si m-am suparat foarte rau adica m-am simtit si am inceput sa-i raspund, si sa nu-mi mai pese orice zice ea si am fost si foarte nervos si dupa aia cred ca si-a dat si ea seama ce a zis Dar nu stiu ce sa fac acum inca sunt foarte nervos si... nu stiu.

Răspuns Câştigător
| Mareacluj a răspuns:

Calmeaza-te, apoi incearca sa vezi lucrurile asa la rece cum se spune si sa te pui si in locul ei. Probabil si mama ta era foarte suparata ori nervoasa si a aruncat vorbele astea asa fara sa se gandeasca. Stii ca la nervi spui si chiar faci lucruri pe care apoi le regreti. Insa incearca sa o intelegi, sigur nu iti vrea decat binele si daca iti face reprosuri legate de scoala sau chestii de genul asta, este pentru ca vrea sa te vada ajuns bine in viitor.Asteapta sa te calmezi si dupa aceea du-te si-i explica frumos ce te-a deranjat din discutia voastra si o sa fie bine. Sa stii ca o mama iarta repede, la fel copilul, dovada ca si pe tine te deranjeaza asta si vrei sa faci ceva sa revina lucrurile la normal. Asa ca, nu sta pe ganduri, fugi repede si te impaca cu mama!

7 răspunsuri:
| eliaclodia a răspuns:

A vrut sa zica ca: e atat de obositor sa traga de tine, e asa un cosmar cum interactionati pe ideea de scoala, incat poftim iti da libertate sa faci ce vrei. Si ca sa-ti stea in gat libertatea cu cate te-a amenintat a adaugat: asta inseamna ca o sa ma gandesc ca nu imi pasa de tine. Nu am opinii, deoarece nu-mi pasa de tine. Si eu am aruncat perla asta odata, exasperata si mi-e rusine. Nu ma reprezinta, era o influenta de la altii.

| Dariusuu a răspuns:

Stai linistit a ziso la nervi.

Si in legatura cu mama ta, chiar i pasa de tine.

Numai bine iti doresc.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Pai iti vrea sigur binele fiindca te iubeste. Omul cand e nervos spune multe.Si mama mea cateodata asa vorbeste cu mine dar apoi vine si isi cere iertare fiindca contientizeaza ca a gresit

| Diiiidi a răspuns:

Calmeaza-te! Unele femei asa sunt rele si nepasatoare.Las-o in pace si vorbeste cu ea monosilabic(adica raspundei cu cate un cuvant ex.da, bine, nu)Intelegi? O sa se simta putin...Imi pare rau

| FuckTheSystem01 a răspuns:

Te inteleg perfect..asa sunt 80% dintre mamestraight face stricte si enervante si tot ce e negativ si parca am fii copii de 4 ani

Răspuns utilizator avertizat
| prima a răspuns:

Intelege si tu sa inervat dar uneori ei vor prea multe de la noi dar nusi dau seama...dar tu intelege ca are multe batai de ca si acasa la munca a exagerat incearca sa vb si lasa mindria laoparte ..succese!
funda?