| Anonimulantisocial17 a întrebat:

M-am îndragostit foarte tare de o fata si am sa ma duc sa vorbesc cu ea.
Acum eu ma cunosc stiu ce fel de persoana sunt, daca cumva nu ma place sau mai mult de atat ma face sa ma simt prost ce sa fac sa nu ma afecteze? Eu am ajuns la capatul rabdarilor daca nu ma place imi vine iar sa plang toata ziua fara sa fac nimic si sa sufar dupa ea? Cum sa fac sa nu ma afecteze refuzurile si sa fiu optimist?

9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu ai cum sa nu te afecteze, asta e, mergi inainte daca te refuza.

| Hammurabi a răspuns:

Cum te-ai îndrăgostit de o fată dacă tu nici n-ai vorbit cu ea?
Te-ai îndrăgostit doar așa... din privire?
Ai 20 de ani nu 15.
De unde știi tu că o să-ți placă? De unde știi ce caracter are?
Cum să te îndrăgostești când nu știi mai nimic despre ea?
Astea-s prostii copilărești nu dragoste.

| Lioana a răspuns:

Nu fii dependent de rezultatul obținut. Accepta-l oricare ar fi acela. Important e sa incerci. Nu fii fals. Fii tu însuți. Daca nu te place asa cum ești inseamna ca nu e fata potrivită.

| Emma30555 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca se mai intampla, nu doar tie ci multor baieti si fete. E ceva oarecum normal. Toti trec prin experiente de genul in care sa placa pe cineva dar sa nu fie reciproc. Invata din experienta nu suferii fiindca nu inseamna nimic, la un moment dar vei gasi o fata care sa te placa

| Saiko93 a răspuns (pentru Emma30555):

Nu il mintii pe om. Eu spre exemplu, n-am relatie stabila. Mi-ar fi placut sa am asa ceva doar ca fetele, mai ales in Romania, ori nu stiu ce vor sau au un suflet negru. Ele cauta un dobitoc sa le dea una de le suna apa in cap ca de esti cuminte se sterge de tine ca de un preş. Si poate chiar mai rau, te vede doar ca pe sacu ei cu bani. Poate cine stie anumite fete din clasa ta sunt de pe publi

In orice caz, sa nu te afecteze si sa nu ai asteptari de la ea ( asa e gena lor, n-ai ce le face ca de le vrei binele dupa zice ca si cum ar fi "ceva" la mijloc... ) si in 90-99% din cazuri la fete e refuz Ele nici nu stiu ca existi. no bad Da numai ego ul lor e pe lume in viziunea fiecarei fete si de cei din jur nu le pasa, in mod paradoxal, nici intre ele nu se inteleg in anumite situatii fiindca exact ce ti am zis le pasa doar de sine sau de or avea, doar de obiectivele ei ca individual...

| VoidEternal a răspuns:

Daca te refuza consoleaza-te cu faptul ca macar ai avut curajul sa-ti urmaresti scopul, sa actionezi, sa te expui. Multi nu ajung nici macar acolo.

| LordCristobal a răspuns:

Păi nu ar trebuie sa afecteze refuzul unei fete.
Ești tânăr, în putere îți poți găsi în fața oricând.
Înainte să abordezi fata respectiva îți spui in minte așa,, Ba eu sunt un bărbat frumos și nu trebuie sa fiu afectat de un refuz.Sunt un băiat special și îmi pot găsi o fata oricând".
Funcționează și vorbele astea pe care ți le-am spus dar și tu trebuie să îți mărești încrederea în tine.
Incerca sa te cultivi prin cărți, fa sport și găsește un domeniu care sa te pasioneze și să îți mărești potențialul prin acel domeniu.Adica să te specializezi mai bine in acel domeniu.Si așa vei avea mai mare încredere în tine și nu o sa mai fi afectat de un refuz.

| christall a răspuns:

Considera ca nu te merita și gata.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

E numai in capul tau chestia asta. Daca nu te place, asta e. Treci la urmatoarea.