| Abracadabra22222 a întrebat:

M-am intalnit cu fosta mea prietena, am fost dupa o perioada de 3 saptamani la ea sa vorbesc cu ea, i-am spus ca imi e dor de ea si ca nu vreau sa o pierd. A spus ca nu mai vrea sa se impace cu mine. Nu stiu ce sa fac, evident ca trebuie sa o uit, dar nu vreau, ma doare, o iubesc

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Va trece incet incet, trebuie sa treci prin asta ca nu ai de ales, nu poti controla ce simti. Nu trebuie sa-i dovedesti nimic, daca se ajunge ca trebuie sa-i dovedesti ceva, nu are sens nimic. Ea stie ca o iubesti dar nu te vrea si punct, si nu te va vrea. Sunt si alte fete, nu mai casuna pe una in prostie.

| Bizon95 a răspuns:

Uita-te la filmul "Oh, Ramona"
sau citeste cartea originala "Suge-o Ramona"
poate... iti vin idei big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca intr-adevar o iubesti, ii accepti decizia.
Si cu timpul vei vedea ce va fi.

| Goddessss a răspuns:

Buna!
Cu timpul o sa treci de acesta întâmplare nefericita.
Tu trebuie sa ii accepți parerea asa cum este. Știu ca e dificil, dar asta e viata...

Răspuns utilizator avertizat
| Adelyna06 a răspuns:

Dovedeste i ca o iubesti! Asta e singura modalitate