| Mosotti a întrebat:

Ma intreb de ce tot zice lumea ca in relatie apare plictiseala? Pai de ce? Ca viata e banala, servici, vii la ora 19 acasa, te speli, mananci, un ssex, un TV, o plimbare si culcarea si iar de la cap.
Si asta faci cu orice partener ai avea, e tot aia, ce ar vrea, sa se duca pe luna, sau? Crede ca altul sau alta face altceva? Sau e altfel? E cam la fel si altul.

Ce rost are sa strici o relatie ca sa o inlocuiesti cu alta la fel?!

121 răspunsuri:
| Mosotti explică (pentru Lioana):

Da, dar la un moment dat incepe sa semene relatiile, pentru a viata e cam rutina pentru mai toti, e o mica diferenta de personalitate, dar in rest tot te iubesc, esti totu pentru mine, sex, comportament frumos si altele, servici, spalat, mancat, sex, filme, plimbari, casa, si iar de la cap.

Adevarat ca si eu oamenii de-i cunosc nu se aseamana deloc unul cu altul ca fel de a fi, daca la asta te referi, ai dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Da contează și de mediu și educația, dar oameni educați nu ii găsești la orice pas mai mulți sunt de astia cu caracter infect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Tu trăiești în România nu într-o țară civilizată nu uita asta

| timidu89 a răspuns (pentru Alex8080):

Asa zic și eu. Banii la comun, nu doar boul sa plătească tot.

| Mosotti explică (pentru Alex8080):

Pai eu asa gandesc ca tine, contribuim juma juma, dar sincer asa de face! Majoritatea acum pun juma juma, nu exista sa puna doar el.
Ma refer la cupluri asa de peste 26-27 ani, muncesc amandoi, au cam acelasi salariu cu nu mari diferente, si aia e, fac totu impreuna.
Ca mai rar vezi vanzatoare casatorit cu un functionar bancar, in general se iau intre ei cam dupa aceiasi clasa sociala.
Dar in toate clasele, asa se face.

Ce zici tu se intampla la unii mai prosti. Sau aia care vor pe una care nu-i plac, si ca sa o faca sa stea, ii plateste tot.
Dar in nici un caz nu face majoritatea asa.
Daca nu ai servici nici nu discuta barbatu.

Iar faptul ca ar mai sari si la altul pentru o diversitate la sex, poate si eu sar, daca casa e casa si ne e f bine unu cu altul, nu conteaza.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Nu prea e asa, nu sunt asa multi cu caracter infect gen golani, derbedei, la aia ma refer, atentie!
Nu la oamenii normali care adevarat au caracter infect poate, dar nu-s golani, e o mare diferenta.

Aia te ard in alt fel, la munca te mananca de ccur, te barfesc, te fura daca au ocazia, gen ii dai bani cu imprumut si nu ii mai da inapoi, te vinde la altul in sens ca zice despre tine ce nu trebuie, tu avand incredere ca prieten si ii zici.
Stau cu tine doar la bine, la rau fug toti.

Dar nu se da la a ta de fata cu tine, se da pe la spate, adica sunt diplomati si aparent civilizati. Si se da pe la spate ca e mai eficient, au sanse mult mai mari, daca o face pe fata sansele-s f mici, ca si aia de fatada va refuza poate. Dar asa pe la spate, odata te trezesti "te parasesc, am o relatie cu x de 7 luni".
Si da, asa-s majoritatea, si femei si barbati.

Insa doar o minoritate sunt golani, eu doar la aia ma refer.

| Mosotti explică (pentru timidu89):

Pai asa se face acum la 85 % din cupluri, banii la comun. Ptr ca s-au placut cat de cat pe bune si nici unu nu vrea sa convinga pe celalalt sa stea cu el.
Se plateste tot cand o cumperi si ea e pe interes, dar acum alea nu mai sunt cazuri majoritare.

Pai stiu eu cazuri, ca prietenu meu are n colegi programatori la munca, desi au sal f mari - 1500-3500 Euro net, au fost cazuri cand prietenele lor nu munceau din varii motive, ori nu le placea munca, ori nu stiu.
Nici nu au stat la discutie! "Te duci si iti cauti servici, nu te tin eu, imi pare rau, daca vrei sa fim impreuna".

Stateau la inceput crezand ca aia dupa un timp se duce la munca, dar dupa aia gata.
Ca ei intre colegi discuta in pauza aia de o ora (ca la ei o ora e pauza), discutau fiecare ce relatii au avut, ce si cum.
Unele si-au luat munca, chiar daca era sal mai mic, dar muncea si contribuia cu ceva, si au facut relatia, altele au zburat din relatie.

Cel mult stai acasa un timp daca nasti, dar aia e o munca tripla decat la munca, deci nu stai sa freci menta!

Si, ca sa nu mai zic ca de multe ori pe femeie cadea mai multa munca, venea de la munca, si tot ea curatenie, mancare uneori, si el statea la TV, deci nu e deloc asa in ziua de azi.

Si daca mai sare fiecare in pat la altii, sare, dar nu e problema daca casa e casa si nu se afla.

| timidu89 a răspuns (pentru Mosotti):

Pai nu? Atâta timp cât aduce bani, nu umbla vagaboanda cu zilele, oferă sex, poate avea și aventura laughing dar nu face cu tine 3 copii și ți lasă pe cap și e bine mersi

| Mosotti explică (pentru timidu89):

Oricum nu as fi vrut copii, deci era ok, pai da, daca cu mine e ok, nu afecteaza timpul petrecut impreuna si asa, nu ma int ce face in rest, ca doar nu i-o muta din loc ala, tot intreaga vine acasa.

| timidu89 a răspuns (pentru Mosotti):

rolling on the floor sa nu vină acasa cu ea umflată, gravidă sau altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu unul nu m-aș duce în astfel de localuri cu iubita mai ales că știu că am multi dușmani happy
Aici nu te contrazic, eu ziceam că alea care te înșală o fac nu că tu ești mai puțin bărbat ci că ele sunt panarame și femei ieftine

| Mosotti explică (pentru timidu89):

Asta da, sa nu vina gravida sau cu boli, in rest poate face ce vrea.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai daca ai dusmani e altceva, ca si tu te-ai dus printre nenorociti, golani.
Da, femeia poate inseala si daca esti barbat de barbat, dar asta poate fi normal uneori, toti mai vrem diversitate sexuala din cand in cand, rau nu e.
Si nu ma deranjeaza, atat timp cat cu mine e f okey, ca poate si eu ma duc la alta uneori, dar casa e casa.

Nu o numesc panarama doar ca mai simte nevoie de diversitate sexuala, ca nici eu nu-s panarama in caz ca mi-ar veni sa fac acelasi lucru. Si e f bine, uneori chestia asta, ciclarea asta din cand in cand, ajuta si in cuplu, sa nu se instaleze monotonia uneori.
E panarama daca ma neglijeaza pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ești pe treabă ta omule laughing

| timidu89 a răspuns (pentru Mosotti):

O bagi la tro sau cu alte cupluri laughing dacă visează salam zi și noapte

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai de ce nu-s pe treaba mea, sunt un om open mind, nu m-ar deranja nici swingareala la o adica.
Si nu are de ce sa ma deranjeze, ce ma int ce face, daca cu mine e f okey?! De ce m-ar deranja? Da un motiv daca ai.

| Mosotti explică (pentru timidu89):

Ne bagam pe swingareala si e bine, eu cu a altuia, ala cu a mea, si e f bine, in Germania sunt destui asa, si le merge relatia f bine, ca cu sufletu fiecare e pentru partenerul lui reciproc, doar sexual fac diversitate.
Si o duc mai bine decat ailalti, ca avand diversitate la sex, merge mai bine si in relatia lor sexul, ca nu apare plictiseala si blocajul uneori, ca sa nu mai mearga.

| timidu89 a răspuns (pentru Mosotti):

Doar ca la noi ăștia ce fac swing în cuplu, nu se prea protejează și o fac cam cu orice cuplu. Pot avea boli ascunse. La romanii e jale, în UK găsești ușor sex. Nu trebuie sa dai bani. România e cea mai înapoiat tara sau printre codase, clar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Tu ai psihoza Man nu depresie ti am mai zis tu tot o tii cu realitatea ta de baltă și absurdă. Pai daca m-ar înșela dracu ar mai sta cu ea, un șut un fund și bagajul la ușă in morții ei, daca in schimb ar fi sa fie înșelatul asta de comun acord asta e altceva, dar asta înseamnă că nu o iubești și că ești un psihopat, că numai psihopatii sunt așa și nebunii care acceptă așa ceva

| Lioana a răspuns (pentru Mosotti):

Da. Intervine rutina la un moment dat, dar rutina nu e aceeasi in fiecare relatie. Nu e totuna daca rutina consta in singuratate zi de zi pentru ca partenerul prefera sa petreaca cu prietenii si sa vina acasa doar sa manance si sa doarma, sau daca rutina consta in plimbari zilnice de seara cu partenerul.
Asta e doar un exemplu dar rutina poate fi si neplacuta nu doar placuta. Nu toata lumea se satura de prea mult bine si vrea sa schimbe. Unii chiar pot gasi o relație mai buna alaturi de alta persoană.

| Mosotti explică (pentru timidu89):

Faci protejat, asa se face, nu se face swing aiurea, cel putin in mod normal.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Nu am psihoza, chiar medicul mi-a zis ca n-am, ca l-am intrebat "nu cumva am schizo?", deci taie asta, asa gandesc eu, ce treaba are iubirea cu sexul?! Pot iubi fara ssex si pot face ssex fara iubire.
Daca omu nu gandeste ca tine, nu are ceva, suntem oameni diferiti, mai sunt care au relatii deschise, si sunt perfect sanatosi, si sunt mai multi, chiar si in ziar aparause un actor care tot asa gandea.

Pai relatie deschisa ce inseamna? De comun acord, la asta ma refer, adica cum zici si tu, nu pe la spate.
Pot respecta, sa-mi fie drag de cineva, sa ma inteleg, sa am ceva discutii, pasiuni comune, sa apreciez, sa comunic si fara sex, ca, cam asta e iubirea, faptul ca are un orrgasm simplu cu altcineva, nu schimba iubirea.
Ca daca e pe la spate te considera prost, ca te minte, ca daca nu te lua de prost, nu incerca sa te pacalseasca, si aici da, doar nebunii accepta sa fie mintiti.

Asa cum si invers, poti face ssex cu una fara absolut nici un sentiment, si ea cu tine.

Sa-ti zic ce inseamna sex simplu, daca foloseste un penis f bine facut de la sex shop, isi stimuleaza centrii nervosi din vagin, si daca intra un penis natural, face acelasi lucru, asa ca de ce m-as supara in al doilea caz, si in primul nu?
Dar cum am zis, daca e de comun acord, e ok

Si swingerii se iubesc in cuplu, dar fac sex simplu protejat cu alt cuplu.

| Mosotti explică (pentru Lioana):

Eu zic rutina cand e bine in cuplu, nu cand partenerul lezeaza pe celalalt.
Pai un om normal, daca s-a placut cu cineva, asa va ramane, nu il va deranja rutina, ca asa e viata omului de rand, extravagante fac bogatasii doar.
Iar daca alegi cum trebuie de la inceput, viata o sa fie buna mereu.
Ca nu te alegi doar dupa rasete, prosteala, cluburi si sex, alegi si dupa celelalte calitati care alea nu se schimba niciodata.

Daca nu te alegi bine, atunci sigur ca poti gasi pe altcineva care are si alte calitati pe care tu nu le-ai cautat la actualul cand te-ai cuplat cu el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

De comun acord daca ați comunicat acest lucru,nu că e relație deschisă. Daca iubești o persoana nu o înșeli,aia nu se mai iubește iubire,și dacă ați stabilit că în relația voastră să ajungeti la astfel de compromisuri de comun acord asta e altceva dar eu nu spuneam de asta ci ca nu e ok sa înșeli daca chiar iubești pe cineva și ea te iubește și e ok cu tine,asta nu mai e relație,mă refer la o relație serioasă,și nici să dormi în paturi diferite cum spui tu nu e deloc normal,de aici se vede că ai o eroare de gândire gravă nici copiii nu mai fac așa ceva, că ai tu că om problema asta psihologica asta e altceva că nu îți place dar nu e normalitate ci o patologie.
Poți face sex, și swinging dar dacă ați stabilit acest lucru de comun acord eu nu mă refer la de ăștia ci la relațiile normale doar cu o partenera, daca te lași înșelat înseamnă că ești fraier și dacă se întoarce la tine o face din multe interese nu că te iubește sau că te vede că pe un bărbat, te vede că pe un bărbat din buletin cum spuneai și tu

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Daaa, adica sa stau sa-i suport ei si sa-mi suporte sfaritul, basinile, ai ma fi serios, noaptea se doarme, nu se sta calare unu pe altul, pai eu vara abia ma suport pe mine in pat la 35 de grade.

Nu exista nici un motiv (si nu vad rostul, poate imi zici tu rostul ca sa stam in acelasi pat amandoi cand trebuie sa dormim de fapt) ca sa nu dormim separat noaptea sa stam fiecare lejeri, stam si ne iubim ziua impreuna.
Si precis nu is eu unicat care gandesc asa, mai sunt destui moderni in gandire.
Or fi si femei la fel. Si daca ambii vrem la fel, e f okey.

Si maica-mea cu tata erau la fel, fiecare dormea in camera lui lejer, dupamiaza dupa munca, stateau impreuna, se mai f, si asa mai departe.
Si daca ii intrebai, acelasi raspuns ti-l dadeai, de fapt de acolo cred ca am preluat ideea.
A luat ap cu 3 camere, pentru fiecare cate una, mama, tata, copil.

Ia zi tu de ce nu e normal sa dormim fiecare in patul lui in camera lui, ca eu am explicat de ce e normal, acum spune tu de ce nu e normal! Sa vad ce zici.

Iubire iubire, dar nu sa stai pe capu meu si cand dorm, ce dracu.

Pai relatii normale sunt toate, doar ca unii gandesc sa faca swing, sau daca nu, sa mai aibe aventuri sexuale cu altcineva din cand in cand.
Nu merge des, ca nu mai ai timp de partener, deci ca relatia sa fie buna, nu trebuie sa exagerezi cu aventurile.

Pana la urma eu nu inteleg ce e iubirea aia de care tot ziceti.
Eu zic ca iubirea e sa ma atraga fizic si sa atrag fizic pe aia, sa ne respectam, intelegem, sa ne purtam frumos, sa comunicam, sa ne satisfacem sexual, sa impartim treburile casei in mod egal dupa servici.

Si daca i-o trage altul oricum alta gaura nu-i mai face, cum se zice, zic asa ma in gluma mai in serios, chestiile de mai sus nu se schimba, si daca nu se schimba, este f okey. Dar sigur sa fie de comun acord asta cu trasu si prin alte parti din cand in cand.
Daca se schimba, pa pa, alta la rand, nu e problema, pot iubi si pe alta, ca doar nu e doar aia buricu pamantului, hai sa fim seriosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Poate tu ai dat de besinoase și care sforăie laughing asta numai un copil mic ar face astfel de afirmații,numai abureli ai in cap maiestre sa fim serioși ai fost refuzat de femei din cauza gândirii tale nu a figurii și a fizicului ți-o merge cu alții dar cu mine nu ai cum că te am văzut și am văzut alții care sunt urâți cu crengi și au femei faine. Dovada de ce ai fost refuzat de toate femeile consta chiar în răspunsurile tale morbide de pe aici. Tu nu ai avut nici o relație dar vorbești despre relații,nu ai muncit în viața ta dar sti cum sta treabă,tu nu ai făcut nimic sare ști totul,deci la teorie ești campion că tot romanul dar practica te omoară laughing tu și așa ai zis că tragi numai la oameni cu probleme ca ale tale așa că nu mă intere părerea lor. Nici eu nu am fost al naibii la femei,am avut puține relații,nu am fost Don Juan dar tot am avut ceva,sa ajungi la vârsta ta și fără să cunoști sa nu ai un contact sexual mi se pare na... Nu vreau sa spun că nu sunt in măsură dar ar fi mai bine daca ai tăcea câteodată,tu stai numai in casa ce naibii,ce viața socială sa cunoști tu,și eu stau in ultimă vreme dar ti am zis că ești tare ciudat cu concepțiile astea,tu ești mai rău ca o fetiță,că un copil nu mai aia debitează așa aberații cu besinile și sforăitul,naibii știe peste ce ai dat tu dar asta e ceva firesc,și femeile nu prea o fac,daca o fac in somn tu nu auzi că dormi, și nu e că și cum te ar omorâ o beșina că așa le percepi tu fugi de ele că soldații de gloanțe, toți tragem besini suntem oameni nu roboti. Tu oricum nici sex nu ai face cu ea, nici nu te ai saruta cu femeile după cum spuneai tu ai toate ciudățeniile lumii în cap și tu ne spui noua ce e normal și ce nu. Modern nu înseamnă să fugi de besini și să stai într-o altă camera și ea cand nu e langa tine se fufu cu altul așa cum e normal și dorm împreună ceea ce tu va soțul ei nu ajungi sa faci, mai acepti sa fi și înșelat pe deasupra, te supăra o beșina dar nu te supăra o beșina rolling on the floor hai că ești tare laughing

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Cu munca ce draci e de stiut? Am muncit si eu in Germania un timp prin 1999, oboseala, timp liber putin, bani erau intr-adevar, si cam atat.
Nu e matematica sa nu pricepi decat lucrand 150 de probleme.

Sa tii minte ceva, practica e teorie aplicata! Si la materiile tehnice, daca stii teoria, stii ca acel fenomen se intampla, nu mai trebuie neaparat sa probezi, dar mi s-a si zis de catre profu de fizica "daca nu esti sigur ca e asa, inseamna ca nu stii teoria si n-ai inteles-o".

Ai nevoie musai de practica intr-o meserie, dar asta asa doar ca indemanare, dar tu deja stii cum sta treaba.

Pai stiu ca am studiat si natura umana si psihologia evolutionista si mai multe, nu trebuie sa bagi mana in foc sa vezi ca te arde.
Am invatat si din experienta celor de langa mine destul (ca la aia meseria se fura), Am fost si eu printre oameni, n-am stat in badure.

Si multi degeaba trec prin relatii ca habar nu au cu ce se mananca nici pana mor, gen "barbatii e porci, gandesc cu penisul, se gandesc doar la sex", ca nu cunoaste teoria, vezi?!
Ca daca ar cunoaste-o ar intelege de ce barbatul este asa si nu ar mai fi condamnat, le-am zis la femei pe Facebook unde e un grup din asta unde se vb de relatii, si multe au inteles cum sta treaba. Ca se tot mirau.

Si e asa pentru ca ce zic eu se probeaza, nu asta cu culcatu separat si inselatu, zic de restul.

Nu trebuie ca lumea sa gandeasca ca tine, eu am gandirea mea si aia e, nu inseamna ca daca nu gandesti ca mine sa zic ca zici aberatii.
Eu am zis cum e normal pentru mine, n-am zis cum e normal pentru tine.
Mai evolueaza putin si fi mai obiectiv.

Adica nu privi din punctul tau de vedere doar.

Atat timp cat nu faci rau la nimeni, orice gandire e buna in felul ei pentru acel om.
Asa zic toti inteligentii.

Si daca si medicu meu si psiholoaga au zis la fel (ei nu-s cu probleme), inseamna ca tu ai o problema.
Ei personal nu sunt de acord cu, cum gandesc eu, adica pentru ei, dar a zis ca-s okey in felul meu, nu e nici o problema, daca nu fac rau cuiva.
Ca, cu ei am discutat astea.

Si e normal sa trag mai la astia cu probleme asa cum si eu am probleme, ne intelegem mai bine intre noi, si tu la fel, mai greu te intelegi cu cei sanatosi acum ca ai depresia aia cum ai zis aici, deci e normal ce fac, si stii bine ca asa e! Stii ca sanatosii condamna pe astia.
Si tu o sa faci la fel, o sa te intelegi mai bine cu cei cu probleme asemanatoare, si o sa faci asa pana ce boala va trece daca va trece. Altfel e de rau.

Evident ca si astia cu probleme ai mei gandesc ca tine la relatii, asta e adevarat.

La mine nu e vb de felul de a fi, ca nu s-a ajuns la pupaturi, dormit impreuna si ca de aia nu m-am cuplat.
Iar alea 4-5 care m-au placut, nu ma atrageau pe mine fizic. Aia din 1999 era misto dar nu era genul meu, eu aveam 21, ea 16.
Prietenului meu i-a placut f mult, mie imi cam plac brunetele, aia era blonda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu faci rău nimănui dar ți ai făcut ție însuși cel mai mult rău datorita gândirii, drept rezultat nu te ai realizat deloc în viața pe nici un plan dar ne spui noua cum sta treabă când tu nu ai avut o relație și te ai resemnat cu femeile. Nu poți iubi o femeie asta e chestia, nu poți avea sentimente pentru ele așa ești tu, nu e de condamnat dar na. Ai preluat comportamentul părinților posibil de aia sa fi așa. Degeaba ai studiai că nu ai o relație cu nici o femeie nu mă impresionează ce ai studiat tu atâta timp cât nu ai acționat și nu ai pus in practica nimic.
Pai normal că nu sunt de acord, nici aici multi nu sunt de acord cu gândirea ta cu mici excepții. Ai preluat tiparul gândirii și comportamental al părinților asta e chestia de care tu nu ști dar nu e vina ta te înțeleg și nu te condamn nu e vina ta

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai nu am realizat ca am fost bolnav, boala mea a inceput la 16 ani si a tot avansat, nu are absolut nici o leg cu gandirea, dar fiind in aceiasi barca, ar cam trebui sa intelegi (si tu te miri ca nu te inteleg altii, f ciudat, si stii ca nu e de la gandire ce ai si tu si eu).
Ce zic eu zic bine cu femeile, si se verifica, ca nu iti convine tie, e alta! Nu aia cu dormitu, ca aia e altceva.

Tie nu iti place ca am zis ca femeile vor barbati, nu din aia care-s barbati doar cu numele, pai asa e!
Si asta ti-o poate zice orice fata, asa a fost de cand lumea.
Nu am zis ca aia care nu-s barbati e vina lor, in nici un caz, nu condamn, eu doar am zis cu sta treaba.

Sau nu-ti convine ca am zis ca fizicul deschide usa, pai iar, asa este. Aaa, ca daca ai fizic si nu ai atitudine, corect, iar pierzi, dar fara fizic, nu se mai ajunge la celelalte. Adica daca ai fizic, ai sanse mari daca ai atitudine, dar daca n-ai fizic mai deloc, cucu, poti sa ai orice, ca adios.
Ca eu cam astea am zis in mare de femei, nu altceva.

Un barbat are acces la n femei, cine n-are, nu e barbat, nici nu conteaza ce ii lipseste, acea lipsa il scoate din categoria barbatilor.

Sentimente nu stiu, poate aveam daca ma atragea una care ma vroia, dar alea care m-au vrut nu-mi placeau, asa ca nu aveam sentimente pentru ele, era si normal.
Ca si sentimentele astea vin dupa ce te intalnesti cu omul, discuti, etc, nu in 5 minute.

Aia cu nepusu in practica la femei, si tu esti in aceiasi barca acum dupa cum ziceai pe aici, deci nu vb ca ciobu de oala sparta, nici tu nu poti pune in practica, chiar daca nu-ti lipseste fizicul, e, gandeste-te ca aveai problema asta de mult, nu puneai in practica de mult.

Mda, aia cu dormitul separat am preluat-o de la parinti, dar mi s-a parut f logic, se iubeau, nu e problema, se intelegeau, nu statea relatia in a dormi calare unu pe altul, fi serios.
Sforaia tata..., pai iti dai seama mama care a doua zi se ducea la munca, cum era daca dormea cu el? Ce naiba omule.
Barbatii sforaie majoritatea. Deci nu e nici o aberatie sa nu vrei sa fi deranjat de asta.
La un moment dat dupa un timp multe femei se cam plang de asta, iar unele daca vor separat lejer, unii prosti se supara de barbati total aiurea.

Gandirea poate fi si de geniu, daca nu esti sanatos, nu pui in practica mai nimic, te duci dracu.
Dar asta trebuia sa stii, ca majoritatea oamenilor stiu. Bine, depinde si ce boala are omu.