| Mosotti a întrebat:

Ma intreb de ce tot zice lumea ca in relatie apare plictiseala? Pai de ce? Ca viata e banala, servici, vii la ora 19 acasa, te speli, mananci, un ssex, un TV, o plimbare si culcarea si iar de la cap.
Si asta faci cu orice partener ai avea, e tot aia, ce ar vrea, sa se duca pe luna, sau? Crede ca altul sau alta face altceva? Sau e altfel? E cam la fel si altul.

Ce rost are sa strici o relatie ca sa o inlocuiesti cu alta la fel?!

121 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ei de ce sa se duca la disco ai zis-o și tu acum laughing fiindcă ți-o poate lua oricine daca ești mai prostănac, ți-o combina altul,tu nu vezi cum sunt fetele in ziua de azi? Tu stai numai in casa nu ai cum sa înțelegi,vorbești din cărți. Unele sunt ușor de dus de nas, naive,c.ur.v.e, nu poți cunoaște un om în ani de zile dar-mi-te in câteva săptămâni sau zile. Multe sunt dezorientate nu știu ce vor,apare unu mai bogat sau mai deștept și frumos cu papagal imediat o combina in localuri de astea cu consumație,bani și vrăjeală. De aia se despart multe cupluri din cauza infidelității,a înșelatului,acum femeia nu mai e proprietatea nimănui,nicicând nu a fost,dar înainte când stătea cu tine; stătea doar cu tine nu cu mai mulți! Acum multe stau cu mai mulți ( nu toate ) tu nu ai avut niciodată o relație nu ști cum sunt femeile,nici noi nu suntem mai buni,dar femeile sunt mereu curtate și căutate și alea proaste de dau in gropi. Când te duci in anumite locuri trebuie sa fi vigilent. Nu uita că de la femei se iscă mereu scandaluri,bătăi,crime,și de foarte multe ori chiar în discoteci și cluburi. E suficient sa fie beată și tu mai beat decât ea sau neatent și e și combinata! Trebuie sa fi șmecher,respectat de multi sa mergi cu iubita in discoteci,dacă ești retras,mai liniștit,cumintel nu e deloc recomandat. Am dat exemple tu nu prea mai cochetezi cu inteligența in ultimă vreme vericule,când ai multi bani faci multe chestii nu doar alea de aia am zis că trebuie să fi și creativ,sa vi cu idei,sa fi inteligent că poți avea bani și să fi foarte plictisitor sau prostănac. Tu ai o minte bolnava nu te supăra pe mine Man,aia nu mai e relație când unul doare într-o cameră altul în alta,doarme in casa ta in altă camera și nu cu tine și cu altul în camera lui și patul lui laughing daca tu ai o minte morbida și astfel de fixisme nu înseamnă că toți sunt că tine,e o anomalie cum percepi tu o relație,o patologie,o problema de natura psihică,nu e o normalitate,încearcă să gândești inainte sa mai scrii ce gândești că sunt aberații și un mod de viață pueril și bolnăvicios. Tu ești însurat și nevasta doarme in camera ei în alt pat,tu nu gândești ce inepții și absurdități scrii,că ai o eroare de gândire majoră,nu e nici de mirare de ce ești singur la vârsta ta,chiar mă dezamagesti cu o astfel de gândire,nu ar sta niciuna cu tine Man daca ai face lucrurile astea,te-ar considera irecuperabil. Pentru un om deștept așa că tine scrii foarte multe absurdități asta e paradoxul,dar depresia cred că este cauza. Faci multe daca ai bani, dar am și menționat sa fie amândoi inteligenți, nu unul vorbăreț și deștept și altul prost sau timid și pudic care de abia vorbește, e lipsit de vitalitate, dinamism.
Când ai bani și tu și ea se pot face multe chestii sa nu se ajungă la monotonie eu am dat doar câteva exemple dar sunt cu sutele.pai normal că,contează să fie compatibili,dar când multe stau cu multi pe bani nu le mai interesează așa ceva.
Probleme psihice multi avem de pe aici dar tu ești foarte ciudat omule laughing acum înțeleg de ce nu te placea nici o fata și mereu îl plăceau pe prietenul tau Alpha,tu ai o mentalitate foarte bizară și morbida. Ok, așa ești tu, dar e o problema pe care tu nu o poți conștientiza că e o problema tu o vezi că pe o normalitate. Ști ce înseamnă asta? O forma de psihoza serioasa pentru că noi îți spunem de nenumărate ori realitatea noastră ( realitatea pura ) iar tu realitatea ta morbida ne-o spui că și cum asta ar fi cea reală, adevărul absolut, dar tu nu realizezi că ce scrii tu este ceva grav, asta nu mai e depresie este psihoza sau schizofrenie daca negi și crezi că e normal sa se întâmple așa ceva, asta e o realitate distorsionată. Păcat că tu ai fost/ești un om foarte Smart dar problemele de natura psihică te au tras foarte mult in jos. Ai descris relația dintre un părinte și un copil mic nu o relație dintre 2 oameni maturi rolling on the floor

| Hammurabi a răspuns:

Probabil e strâns legat de stilul de viață al fiecăruia.
Dacă ai o viață plictisitoare, cum ai zis tu, servici, TV, sex, somn și de la capăt, iar partenera e parte integrantă în chestia asta repetitivă, normal că e posibil să te lovească plictiseala de nu mai știi cum te cheamă.
Nu mi s-a întâmplat până acum pentru că stilul meu de viață nu prea e deloc repetitiv și nici n-a fost vreodată.
(În afară de somn, mese, piscină și mai nou de câțiva ani, TPU cât sunt pe la birou laughing )
În rest, foarte multe deplasări, care pentru mine sunt excursii. Ea e mereu cu mine în călătoriile de afaceri. Asta înseamnă 20% probleme de afaceri iar restul program de voie.
Nu văd de ce relația ar deveni plictisitoare din punctul ăsta de vedere.

| Mosotti explică (pentru timidu89):

Pai si barbatul isi poate face de cap, deci toti ne putem face de cap.

| timidu89 a răspuns (pentru Mosotti):

Pe net? Dacă nu iese după munca nu vad cum. Femeia e șireată și stand în casă își găsește de vrea

| Emma30555 a răspuns:

Unii sunt mai sociabili au prieteni mai multi, se distreaza, merg la petreceri, concerte, vacante, nu te plictisesti daca scapi de rutina. Mai merg la un film, parc, se mai intalnesc cu rude, plus ca sunt si oameni care sunt mai interesanti ca si mediu de activitate, nu toti au un job banal.

Bula
| Bula a răspuns (pentru Mosotti):

Un caine iubesti fiindca e destept si-ti sare in ajutor cand te vede necajit sau cu probleme.
Deasupra, un an de caine echivaleaza cu 7 ani la oameni.
Cand are nevoi sexuale, merge si isi cauta partener/a, iar dupa cateva zile se linisteste, vine acasa si timp de un an (7) e si mai cuminte cu tine.
Poti afirma asemanator si despre nievasta? laughing

| anonimuIl a răspuns (pentru Emma30555):

Eu și nevasta am lucrat cu sute de oameni mulți ani, acum nu mai vrem să lucrăm așa.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Ti-o combina altul daca esti pampalau si te-a luat de interes si nu te place, si vede pe altul mai bogat, in rest realitatea o am langa mine de 25 de ani, prietenul meu ala alfa! Deci nu vb din distorsionari.
Daca il palcea pe el, il placea, nu avea nimeni treaba, iar daca unu incerca sa o combine, ea il refuza brutal, asta al meu nu zicea nimic, ca stia ce se intampla, chiar se amuza, si gagica lui se amuza, zice "ia uite asta..fi atent.", ala incerca sa o invite la dans, alea alea, si se facea de cacao fiind respins. Nu se intampla des, dar se mai intampla prin cluburi.

Am umblat cu el, am vazut, asa ca aia este, dar omu arata bine, atrage cum atrage una misto! Si e placut si dorit.
Si nu doar la el am vazut.
Dar daca vin din aia care arata ca dracii si nu-s placuti, normal ca fuge la altul mai placut daca statea cu ala ca nu avea pe altul mai bun pe moment.

Asa ca aia este, barbatii de barbati care arata bine, si se comporta ca atare, sunt iubiti, aia doar cu numele de barbat, si-o iau la cioc, asta e.
Femeile stiu f bine ce vor! Vor unu aratos si masculin, cu servici ca oricare altul, ca si ele, ca nu conteaza, daca are si mai multi bani, e bine, daca nu, nu e problema, fac amandoi tot de la zero cum au facut si parintii nostri.

Se va indragosti de ala, si asa nu mai vede pe altul, asa merge mecanismul.
Cand nu e indragostita da, poate sari la altul.
Si nu are cum sa nu fie indrag de un barbat adevarat, asa ca nu are cum sa vada pe altul.

Deci tu nu prea cunosti realitatea, si generalizezi dupa ce patesc niste "barbati" de fapt, nu barbati.

Daca nu umblam cu din astia alfa mai ziceam ca n-am experienta, dar min 15 ani cam asta am facut. Si la petreceri cand ma duceam cu ei, vedeam ce era, dar distractia mare era in club, unde mai erau incercari de care zici tu. Nici nu trebuia sa am relatie, ca dupa cat am vazut, am invatat f multe, pe langa ca m-au invatat si aia din generatiile mai vechi "daca te place mult si te iubeste, daca o satisfaci bine la pat o ai, nu ti-o ia altul cel putin un timp pana s-o instala rutina care poate fi si la barbat".

Nu iesea nici un scandal, ei puteau sa incerce, nu era nici o problema, interveneau astia doar daca ala o hartuia si nu o lasa in pace, dar nici atunci mult, ii zicea "pleaca de aici", si ala pleca. Ptr ca ea decidea!
Ptr ca barbatu adevarat nu e nevoie sa sara la scandal, se citeste pe el ca e bazat, si nu mai ai curaju sa te iei la scandal cu el.
Si pana la urma si asta alfa le zicea "daca vrei...du-te...la o adica, nu am de ce sa trag de cineva care nu ma place de fapt", deci gandea okey omu, nu avea de ce sa faca scandal.

Ca daca aia accepta sa se duca cu ala, asta al ei nu are de ce sa faca scandal, pai pentru cine sa faca? Ptr una care nu-l place? Nu are sens, dar prostii sar la scandal, asta e. Lasa fata sa aleaga.
Ca ea e de vina ca accepta, nu ala ca incearca, e dreptul lui sa incerce.

| Mosotti explică (pentru timidu89):

Pai si barbatu la fel isi gaseste, amicu meu de la sala s-a pus pe net si in 14 zile si-a gasit 4 gagici misto, a ales sa iasa cu una din ele.
Daca si el si ea are nota fizica mare egala, ambii au sanse egale in a gasit ce vor.

Daca ea are nota 8 si el nota 5 si ea sta cu el din interes, logic ca ea are sanse mai mari.

| Mosotti explică (pentru Hammurabi):

Pai asta e viata! Servici, sex, somn, TV, plimbari, concediu odata pe an, nu prea ai timp de altele.

La tine e altceva, ca esti afacerist, eu zic de oamenii cu jobs obisnuite.

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Nu prea ai asa timp sa te duci nu stiu unde mereu. Si depinde, pe unii nu ii plictiseste rutina, se bucura la infinit de 4-5-6 chestii diferite pe care le pot face acasa sau pe langa casa dupa munca.

| Mosotti explică (pentru Bula):

Lasa ca si parteneru/a e si mai destept (ca na, e om) si iti sare in ajutor, si tu te p pe el doar ca te-a plictisit, deci hai sa fim seriosi. Din contra, un caine e mai plictisitor si mai nasol, imi lasa par in casa de te rupe, nu poti vb nimic cu el, nu poti sa faci nici o pasiune cu el, sex, etc.
Nu e vb cand parteneru nu te ajuta, se poarta nasol, si altele, ca atunci e normal sa-l lasi.

Pai si chiar si asa 16-17 ani aia cat traieste cainele, pana moare, iubirea pentru el e la fel ca la inceput, pai la om e asa?! Dupa 1-2-3 ani deja incepe sarada, nu la toti, dar la multi.

Daca parteneru are nevoi sexuale, le rezolvi, si mereu sunt cai sa rezolvi, daca te lasa scula, ai maini, ai gura, nu e problema nici asa, macar sa va intelegeti acolo la restul.

| Mosotti explică (pentru anonimuIl):

Pai normal ca sunteti tot okey, ca va iubiti.
Dar nu vezi ce zice jacktaylor? Ca vine altul si ti-o ia, pai daca aia nu te place, logic ca o ia altul imediat.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu nu suport rutina. Eu imi fac timp pentru petreceri sau iesiri si mi-ar fi greu sa, stau cu un tip sa repet zilnic aceleasi lucruri. As putea cel mult sa stau cu el dar eu sa ies cu prietenele, pritenenii. Dar chiar si asa trebuie sa fie un tip deschis la nou, calatorii cat de cat, subiecte, o iesire chiar si in doi. Cunosc persoane cu o viata sociala mult mai bogata decat mine, eu ma consider obisnuita. Nu suport nici sa am un job fix care sa ma tina zilnic 8 ore fixata intr-un birou, si am un job destul de flexibil, uneori incarcat alteori lejer, adica intr-un cuvant am nevoie de libertate, sa simt ca traieac viata, oricum mi se pare ca timpul trece repede si nu reusesc sa ma bucur cat mi-as dori. Dar fiecare cum doreste, eu nu zic cum trebuie sa fie altii, zic de mine. Tu ai pus problema de rutina si plictiseala. Ea apare cu persoana nepotrivita, daca ei gandesc la fel nu e nici o problema

| anonimuIl a răspuns (pentru Mosotti):

Nu îți ia nimeni nevasta dacă te iubește.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Și dacă ești șmecher ți-o ia stai lininit, ești neiesit tu din casa, tu nu ai avut nici o relație cu o femeie nu ști despre ce e vorba și cum sunt unele tu și citit din cărți despre ele. Oricine ar fi unele tot te înșală, dar nu asta e ideea ci aceea morbida din capul tau că unul trebuie să doarmă într-o cameră cealaltă persoană în altă deja aici se vede că ai o eroare gravă de gândire și nu mai poți să dai vina pe depresie.
Îs multe chestii pe care tu nu le ști, nu le înțelegi că nu le și trăit tu toată viața ta ai relatat viața cum e din cărți, dar viața bate cartea și filmul nu e așa cum crezi tu.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Indiferent daca sunteti pe aceeasi lungime de unda sau nu relatia tot va avea un final, nimic nu e vesnic sa tina la nesfarsit, te plictisesti pur si simplu de omul ala, dispar sentimentele, atractia se duce, apar modificari ale fizicului daca te neglijezi, daca inaintezi in varsta, devine o rutina sa vezi aceeasi persoana zi de zi, cam asta e motivul principal.

In mintea ta pe moment crezi ca va fi diferit, o sa fie diferit o perioada pana cand se duce si acolo farmecul si tot asa.

Nu e vorba ca te iei doar dupa fizic dar pur si simplu in timp vezi ca partenerul/partenera nu mai sunt ce trebuie, dispare chimia, 'flacara' aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Pățesc și interlopi chiar,aia nu mai beta cum spui tu nu sunt rolling on the floor tu ai o trauma nevindecată cu figura frumoasa și bărbații frumoși doar ăștia atrag,tu ai fost mereu refuzat din cauza figurii și crezi/generalizezi că toți care sunt neatractivi nu atrag. pai, pot sa îți spun că tu nu din cauza figurii și fost refuzat că ți am văzut poza,masculin nu prea ești,dar nici alții nu sunt foarte masculini și tot au gagici. Eu sunt de părere că din cauza mentalității tale ai fost refuzat nu din cauza figurii,am văzut multi care nu arata la figura masculini și tot aveau iubite. La tine e problema din catevam sesizat eu că ești gigi contra și ți au spus mai mulți asta,tu o tii tot pe a ta deși greșești grav! Eu personal știu multi și am văzut multi urâți cu fete drăguțe așa că nu are de-a face cu ce spui tu nu e adevărat. Femeile sunt ființe emoționale cea mai erogena zona a lor este creierul,le atrag ăștia care sunt foarte tupeiști și încrezători în ei,care știu să cucerească prin abilitățile lor de comunicare,au vrăjeală mai pe înțelesul tuturor nu că sunt neapărat frumoși. Sunt foarte multi frumoși și sunt plictisitori,prosti sau fătălăi,frumoși la figura cum spui,de abia scot câteva cuvinte,și sunt mult mai multi prosti și frumoși decât urâți și prosti,ăștia urâți știu foarte bine sa seducă o femeie,sunt masculini, trec repede la acțiune. Dar este relativ sunt și frumoși deștepți și frumoși prosti,și urâți deștepți și prosti,dar mai mulți sunt prosti tot ăștia frumoși la figura cum ii numești tu. Eu am văzut multi naspeti cu fete ok. Dar da,daca este și frumos și deștept,știe să vrajeasca fetele atunci ăla urat nu prea are șanse,dar ăștia care sunt cum spui tu foarte frumoși la fata de obicei sunt și pămpălăi.
Daca e să o luăm drept,sa fim obiectivi nici tu nu ești șmecher nici eu,eu admit că sunt un om liniștit în realitate,la locul meu,nu sunt deloc cum eram înainte de jigneam în stânga și-n dreapta,eu îți spun că unul care e mai liniștit,cumintel nu are ce căuta cu iubita lui în club si care nu e bazat,nici nu o poate proteja și nici nu e indicat sa frecventeze localuri de astea cu iubita lui,că unele ți-am zis,ii înșală și pe cei foarte șmecheri,am văzut eu chiar interlopi,atunci unul care e ca noi liniștit,rezervat,nu are ce căuta în club cu femeia lui fiindcă poate să rămână cu buza umflata,rămâne și bătut și cu iubita luată. In ziua de azi dacă nu ești câtuși puțin de bazat,nu ai relații,și ești mai liniștit că om nu e ok sa umbli cu femeia ta peste tot că acolo e lumea șmecherilor nu e lumea celor care-s mai liniștiți,retrași,la locul lor. In zilele astea daca nu ai prieteni,ești un om solitar nu prea poți proteja femeia când e ceva de scandal sau se da la ea,sau o abuzeaza,nici ele nu stau cu tine pentru că nu pe poți proteja in conjuncturi primejdioase. Bine,unele sunt foarte versate nici nu au nevoie de intervenții,cunosc numai șmecheri,oameni cu influență,dar cei din categoria menționată de mine nu o sa apuce să cunoască niciodată astfel de femei. Da,daca nu ești așa poți merge cu iubita in club și oriunde că deja lumea te cunoaște,știe ce potențial și relații ai și nu mai au multi tupeul ăla sa se de-a la aia că știu că a doua zi rămân fără dantura sau cu traume psihice și fizice laughing
Daca ești un om calculat nu ieși cu iubita ta in discoteci,mai ales că nu prea ai încredere în ea că o mai avut tentative cu alții. Eu am ajuns la concluzia că femeile sunt loiale doar celor care sunt foarte bazați fiindcă le e teama de ei,sa nu zic că multe sunt șantajate emoțional și de frica nu au tupeu să facă nici un pas greșit,pe când când cu unul mai umil îl înșală cu unii de mana cu el. Și stai,că mi-au zis și unii care nu sunt deloc fraieri că au fost înșelați la greu,aia care mi-au zis sunt mult peste nivelul nostru social că nu mă pot da ipocrit și eu stau in casa mult de când am depresie,și nici mahar nu sunt, sunt un om simplu. Femeie fast te simte și dacă te vede vulnerabil se joacă cu tine daca te vede mai cumintel, multe sunt așa, nu degeaba vezi ogrămadă doar aici care se plâng că au fost băgați în friend zone, fiindcă nu au personalitate și nu sunt masculini sau au caracter jegos, sau probleme psihice/prosti de aia unii sunt refuzați pe banda rulanta și că mecanism de apărare o baga pe aia că e urat și de aia e tot refuzat dar nu este așa în toate cazurile.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Si daca o ia o ia, ce sa-i facem? Sa o ia! Inseamna ca am aflat ca nu ma place. Daca nu ma duc de frica ca o ia, atunci nu-s barbat.
Numa tu zici ca sa nu te duci cu ea in disco, 98 % se duc si nu se intampla nimic. Si asta am vazut ti-am zis, ani de zile.
Nu e vb de mine aici, ca eu n-am prea atras, eu am zis de baieti cu care am iesit si aveau prietena, ti-am zis cum a fost.

Ti-am zis ca stiu despre ce e vb ca am stat langa oameni cu prietene cel putin 15 ani destul de des.
Si tu nu pricepi, imi tot zici de niste unii care nu-s barbati, nu-s nimic, nici barbati nici femei de fapt.
Nu-i da ex pe aia, eu am zis de barbati, nu de altceva! Ce zici tu, aia-s altceva.

Unul prost e facut de femeie cum vrea aia, ca un barbat adevarat niciodata nu se lasa condus de una, ci din contra, el domina, asta e si caracteristica unui barbat adevarat de fapt, si exact asta le place femeilor la barbati.
Pe prost il face, ca are interes, dar nu-l place.

Normal ca ala care nu e iubit si dorit nu arata bine si nu are nici personalitate si restul, adica nu e barbat!
Un barbat are si fizic misto, si atitudine, bazare pe el, hotarare, putere, siguranta, e f deschis, comunicativ, panaramos. Cine nu e asa, nu e barbat de fapt.
Asa cum si femeia e femeie daca arata bine si stie sa se comporte.

Si normal ca daca fata nu are langa ea un barbat, se lasa luata de unul care poate e barbat. Dar na, s-a dus cu ala nebarbat ca in momentu ala nu avea altceva poate.

| Mosotti explică (pentru anonimuIl):

Pai zi asta lui jacktaylor ca nu pricepe deloc. Normal ca nu ti-o ia daca ea te iubeste.
Dar el vorbeste de niste barbati care doar pe buletin sunt barbati si care din cauza asta nu pot fi iubiti, si e si normal sa se lase luate.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Si de ce parintii isi iubesc copilu la infinit? Deci merge, chiar daca e altfel de iubire, e principiul acelasi.
Fi serios, depinde cum te compatibilizezi si asa mai departe cu omu ala, sigur ca s-o mai duce din atractie, dar ramane respectul, intelegerea, comunicarea si altele, prietenia, care tin relatia aia pana muriti.
Ca oricum la toate e la fel, deci nu are sens sa schimbi partenerul ca sa fie acelasi lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu mă interesează ce spun alții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Și "bărbații" și-a luat-o cu multe stai tu liniștit,nu doar fraierii laughing și bărbați în ziua de azi sunt foarte putini,multi se dau smenari și când e ceva de bătaie cheamă prietenii sau poliția laughing daca te iubește asta e întrebarea! Tu nu ai de unde sa ști asta,multe își joacă foarte bine cartea,puține/putini iubesc cu patos in ziua de azi. Daca am spus că sa întamplat și la unii foarte periculoși tu nu înțelegi ești greu de cap,nu doar la cei care sunt doar in buletin bărbați și la oameni grei nu ca noi oameni simpli. Problema e nu că el e prost ci ea e proastă și musca repede momeala,dar depinde că eu mă refer la o categorie nu toate sunt panarame,sunt și fete foarte ok. Aham deci cei care nu arata neaparat bine gata nu sunt bărbați laughing dar cei care arata bine dar sunt feminini sunt bărbați că deh panseluțele arata bine laughing omule ești caraghios pe bune laughing daca ți am zis adineauri că mi au spus unii ce au pățit cu unele și că nu erau deloc fraieri tu tot pe a ta o tii! Rar mai vezi in ziua de azi relații solide de ani de zile in care el/ea nu înșală,tu stai in casa toată ziua nu ai cum sa ști asta,tu îmi spui de chestii de acum un secol,lumea e in continua schimbare de la o zi la alta care chiar se iubesc aia sunt oameni norocoși,oameni valoroși, oameni frumoși dar ăștia sunt pe cale de dispariție,la maturi se întâmplă mai mult sa se iubească cu adevărat lka oameni care știu ce vor de la viață dar nici aici nu mai e că pe timpuri când cunoșteai o femeie și te căsătoreai cu ea. Eu spuneam de fete in primul rand nu de femei,nu orice femeie este femeie așa cum nici un bărbat nu e bărbat ci doar așa cum spui tu in buletin. Se numește înșelat nu contează că e sau nu cum spui tu, panarame se numesc,și cu panarame nu ai ce căuta în cluburi înțelegi booss? Pe ele încerci să le faci sa fiu mai puțin visătoare și să le readuci cu picioarele pe pământ că ogrămadă căuta fat frumos calare pe cal alb și bombardieri,multe sunt visătoare nu trăiesc te realitatea spatiu,timp. Tu asta nu pricepi că rar găsești o femeie în ziua de azi serioasa și care te iubește așa cum ești tu cu bune și rele, asta e valabil și la noi că și noi ne batem joc de unele care au un suflet curat, care chiar iubesc, sunt femei de casa, daca noi le înșelăm o facem ca nu sunt femei adevărate? Sau că suntem niste gunoaie, curvari și le înșelăm și mulți dintre noi preferam c.u.r.ve.le in detrimentul femeilor bune care chiar pun suflet; așa fac și alea de care spun eu și sunt foarte multe nu că nu sunt bărbați aia ci că se comporta prea frumos cu ele, le oferă prea multă afecțiune și atenție și ele își bat joc de ei sau ii baga in friend zone ca ulterior după ce sunt ridiculizate de aia RAI sau traumatizate sa se plângă vs toți bărbații sunt nenorociti și porci când de fapt ele când găsesc un băiat bun le plictisesc sau își bat joc de ei ai înțeles ideea acum? Trăim într-o lume în care astea se găsesc la orice colt și alea care chiar sunt bune și iubesc cu adevărat fara a fi tendențioase sunt ridiculizate, batjocorite așa cum și cei prea buni sunt la fel asta nu înseamnă că îi face mai puțini bărbați Man ce naibii sa nu mai zici că ai studiat psihologia că nu se vede deloc. Eu oricum te respect dar vorbești lemne frecvent fara sa conștientizezi

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai e simplu sa afli daca te iubeste in caz ca ai aceiasi situatie materiala ca ea (ca sa excludem interesul), nu se va lasa furata de altul.
Vezi ce simplu e? Cum zicea anonimul, ca si el zice la fel "daca te iubeste nu se duce la altul", si el e insurat, deci gandeste ca mine.
Asa ca nu mai zi tu ca nu stiu eu ce zic, cand un om cu experienta zice la fel ca mine.
Si el vorbeste lemne?!

Ce zici tu se intampla in anturaje de oameni de proasta calitate.
Atat, deci nu generaliza! Ca acolo si fetele si baietii sunt infecti la caracter.
Asta am uitat sa zic ieri.

Daca tu te invarti printre infecti si golani, e problema ta, dar nu mai zice la general ca asa se intampla, ca nu e asa.
Trebuia sa zici "la infecti se intampla asa", si iti dadeam dreptate.

La majoritatea oamenilor okey nu se intampla, se mai intampla si acolo, dar mai rar.

Daca esti om de calitate, niciodata nu vei avea tangenta cu oamenii aia.
Si prin cluburi, infectii au locurile lor unde se duc, dar in general e okey pe unde am fost eu cu astia.
Ca daca te duci intr-un club intr-un cartier de nenorociti rau famat, normal ca se intampla ce zici tu.

Deci nu mai generaliza tu dupa o lume care-s scursurile societatii, pentru ca nu aia-s majoritari.
"Patesc si interlopi", da, aia da, pentru ca-s ultimii oameni din societate.
Dar un barbat de calitate nu pateste, ca nu se duce in cloaca scursurilor, si nici fata de calitate nu va vrea in cocina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

In caz că ai aceeași situație materială că ea și te iubește,multe/multi spun "te iubesc" și când în colo se vede cât de mult îl/o iubește după un timp laughing anonimul are o femeie care chiar îl iubește,tu habar nu ai cât de puține/putini oameni exista care chiar se iubesc reciproc cu aceeași intensitate,el este un caz norocos. Tocmai că nu prea mai exista in zilele astea oameni de calitate și valoroși,tu stai prea mult in casă sa ști asta. Se întâmplă și la oamenii de calitate ca, în câțiva ani sau câteva luni nu contează,și vezi că nu vorbim de neveste aici la faza cu ieșitul in cluburi ci de iubite, de asta era vorba. Daca te duci cu nevasta este altceva, dar ai fi surprins sa ști cate/câți își înșeală /soțiile /soții și sunt căsătoriți nu de azi de mâine. Nu ai cu aia tangente dar pot avea ei cu femeia ta in unele cazuri. Nu ai tu de unde sa ști că te iubește doar pe tine astea sunt inepții, sa bagi mana in foc pentru cineva e o inepție, nu ajungi in unele cazuri sa cunoști in om în ani de zile dar-mi-te in cateva săptămâni.
Și nu se duc 98% asta e o statistica de copii. Sunt și oameni care se iubesc cu adevărat dar nu toți se duc in cluburi, mai ales 98% cum și spus tu, un procent fictiv și nedovedit, o supoziție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Te pot înșela și pentru unul mai frumos și cu papagal de Don Juan nu doar pentru bani sunt fel și fel de cazuri. Femeia ta nu mai e proprietatea ta,înainte când cunoșteai o femeie știai că e doar a ta,trăiai cu ea până la adânci bătrâneți acum lunea s-a schimbat, e haotică, indecisa, evident nu generalizam nu toți că sunt și oameni cu capul pe umeri dar zic că idee că relațiile amoroase nu mai sunt că pe timpuri, nu poți avea garanție absolută în nimeni, și nu că sunt eu negativist sau sceptic dar asta e realitatea putini oameni știu să mai iubeasca in adevăratul sens al cuvântului fara sa existe un interes la mijloc, iubirea pura efectiv.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai stai ca aici ai dreptate, nu am zis ca e asa des sa fi iubit, eu doar m-am referit la acele cazuri, in rest sigur ca se duce la altul cum schimb eu magazinele, azi iau paine de aici, maine de dincolo.

Dar si in cazul ala nu pe fata, zboara la altul cand nu e cu tine.
Chiar i-am zis acum prietenului meu ce ai zis, si a zis ca mai rar se intampla de fata cu tine, pentru ca se evita problemele de ambele parti, nici unul nu vrea sa aiba de a face cu politia si asa mai departe (intr-un club mai ok, nu in alea rau famate), iar cand aia vede ce face ala, fuge cu draci, adica daca vede ca ala de vine la ea, ar vrea bataie cu gagicu ei, nu ar vrea nici ea sa aiba de a face cu infecti din astia, bine, asta asa cele mai multe, ca alea de tagma alora, alea admira asa comportament.

Plus ca multe cluburi au paza, patronii nu vor probleme, asta in zonele medii. Te zboara imediat daca faci prostii.

Ptr ca fetele mai in ordine nu vor sa aiba si ele probleme dupa aia de la ala, si deci oricum ala nu prea are sanse, pentru ca stie ca dupa aia ala o bate de o sparge dupa aia cu prima ocazie.

Pai da, n-a zis nimeni ca mai sunt oameni de calitate, n-au fost niciodata, nu doar acum! Doar ca nu stiai de ei ca-s nesimtiti, nu se mediatiza, si asa mai departe.
Se insela si acum 50 ani pe rupte.

La mine femeia daca simt ca se poarta frumos cu mine, daca e f ok cu mine, nu ma int ca se f si cu altul. Ma int cum e cu mine si atat.
Cand nu imi mai e bine, pa pa, deci sunt mai open mind.

E ca la munca "nu ma int ce faci, fa-mi treaba ce ti-o cer", si atat timp cat ea imi ofera ce am nevoie, ce ma int pe mine ce face in rest? Treaba ei, daca pleaca, pa pa, alta la rand, nu e problema.

Eu am zis asa 98 % in mare, adica ca inseamna ca se duc destui in club, normal ca procentul asta nu e deloc real.
Aia cu neveste nu se prea mai duc ca se leaga la cap cu puradei si altele, deja is f norocul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

De fata cu tine nu prea cand ea e beată și dansează cu prietenele ei și tu ești beat și în lumea ta,sau când nu ești tu prezent. Oricum ți-am zis,nu o idee buna pentru cei care sunt mai liniștiți,"pocăiți" sa meargă cu iubitele lor acolo când ei nu au pe nimeni în spate in caz de ceva,cea mai raționala alegere e sa nu mergi cu ea,și da contează și clubul sa fie ok dar și acolo se pot întâmpla,și s au întâmplat foarte multe,adică de la unele panarame s-a întâmplat.să ies multe tragedii și nu ai cum sa mă contrazici. Asta e și chestia că nu toate femeile sunt femei,alea care înșală sunt panarame nu femei adevărate și cei care sunt înșelați de multe ori sunt oameni prea buni și chiar le iubesc,ele le da cu flirt si îi aleg pe cei golani care aia ulterior sa le bata însele înjure și ele mai târziu să se plângă că toți bărbații sunt la fel,dar de aia buni care chiar țineau la ele și au bătut efectiv joc de ei,asta nu înseamnă că aia sunt pămpălăi cum spui tu,ci că alea sunt coarde care înșală.
Lumea e vigilenta nu mai e naiva.
Tu ce ai face daca unu s-ar da la iubita ta? Și ea ar da curs discuției cu ăla și ar părea incantata și ai ști că ăla e bazat și tu ești un om solitar care nu sare nimeni pentru el? Chemi politia? O sa te nuneasca pizd@,fătălău! Unii sunt niste gunoaie și au tupeul asta nesimțit de a face aceste chestii,de a dezbina un cuplu. Așa că eu mă refeream la ăștia și nu sunt mai putini bărbați,oamenii care sunt tăcuți sunt extremi de letali când li se umpla paharul, aia pe care îi numești tu bărbați fara spate nu mai sunt așa zmei, așa că nu poți numi pe oricine bărbat, că sunt masculini asta a altceva. Un bărbat adevărat e ăla care deși are ogramada de probleme se sacrifica și face orice pentru familia lui, pentru nevasta /copiii lui, nu care umbla cu care 5 pipite și e numit bombardier,degeaba arata bine daca e neserios și imatur, ăștia care îi numești tu așa se duc mai ceva că fetele la saloane de înfrumusețare in multe cazuri. Daca e să fie chemați pe front fac pe ei laughing mai degrabă tu ești bărbat că ai făcut față unei depresii devastatoare pe care o ai de foarte multi ani, putini rezistau sa lupte cu așa ceva sa fie încă în viață, sa nu se refugieze în droguri și alcool, daca ai și putea munci le-ai închide gura la toți, dar eu te înțeleg că stiu cum e sa trăiești cu o depresie serioasa.

| Lioana a răspuns:

Fiecare relatie e diferita. Tu ai avut 2 relatii la fel? Eu nu.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Eu ti-am zis, in lumea civilizata nu prea se ia nimeni de iubita mea, nu ma mai repet, tu dau ex de scursuri ale societatii, de locuri unde sunt din astia.
La toti pe care-i stiu, si colegi de facultate (si am avut multi, ca mai tine leg pe Facebook), chiar am intrebat, prieteni, rude, la nici unu nu s-a intamplat asa, dar aia nu umbla printre jigodii.