| Mircea229 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva va rog?
Am 15 ani,băiat,nu mai suport viata asta, totul merge ca naiba.
Nu exagerez când va zic, am ghinion în tot ce fac, pana și cel mai bun prieten al meu mi-a zis asta.
1.Parintii mei ma urăsc, tipa la mine ca nu învăț, deși eu nu am avut prea multe posibilități deoarece am fost la o școală cu profesori mai slabi, vrb urat cu mine.
2.Am avut o prietena, i-am spus ca o plac și ea la fel mie.Am pus foarte mult suflet în relația aia, nici măcar nu am ieșit o data cu ea, după câteva zile nu ma mai plăcea mi-a zis. Am suferit mult...toată viata.
3.Vad în jurul meu, colegi de clasa cu prietene, eu sunt un băiat la care fata e pe 1 loc, tata se comporta oribil cu mama, eu fac opusul.
4.Sunt slab, înalt cât de cât 1.75m,sunt frumos, chiar ma declar frumos, da nu stiu de ce naiba nu ma place nimeni, nici măcar părinții mei.
5.Nu am avut niciodată noroc în viata, ma gândesc toată ziua numai la viata mea, cât de proasta este.
6.Nu mai suport viata asta, va zic sincer, nu mai suport.Totul iese pe dos,nimeni nu ma iubește,nici măcar familia mea,pentru ca zice ca sunt prost,tâmpit,nu inv,o sa ajung un cc în viata.
Rog seriozitate,eu nu mai știu,e vacanta de vara naiba eu numai trist is,depresiv.
Va jur! De fiecare data când ies în oraș cu prietenul meu,ca eu nu am fost nicăieri cu familia,nu am fost niciodată cu familia în oraș.De fiecare data când am fost un pic mai vesel,apare o veste care ma întristează enorm.
Va rog,îmi urăsc viata asta de ****, eu m-as opri aici dacă as putea, nu mai vreau, nu am văzut nimic din viata da mi-a ajuns.Sunt o persoana foarte sociala,prietenoasa,nimeni, nimeni nu ma place.Ce dracu am,vreau sa ma opresc aici!
Nu discut nimic cu părinții,tot ce discuta cu mine, nu ai șanse la profilul ala, nu înveți bine etc.
Am zis sa pun întrebarea pe TPU, ce naiba mai am de pierdut...

Răspuns Câştigător
| smecheru402 a răspuns:

Nu sunt expert in asta, doar imi dau cu parerea:
1.in cazul cu parintii banuiesc ca ar trebui sa le explici treaba asta eventual sa faci meditatii, pregatiri etc.
2.nu sta in limba dupa fete, sunt sigur 100/100 ca ai sa iti gasesti si tu o fata, vine de la sine (poate va intalnti intr o cafenea sau pe strada sau biblioteca idk)
3.e bine sa inveti din greselile parintilor si respect asta la tine chiar daca nu stiu cine esti
4.norocul nu e masurabil deci nu stii cand tinse termina
5.nici eu nu am iesit cu parintii/familia prin oras din cauza ca tata lucreaza foarte mult (abia daca il vad asta de vreo 5 ani)
6.chiar daca simti ca vrei sa te opresti aici nu cred ca e o idee buna, nu stii ce te asteapta in viitor si ce oportunitati te asteapta
suporta situatia de acum si poate in viitor o sa fie bine.
capul sus
daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva ma ofer voluntar (suntem straini unul de altul deci nu am un motiv sa te iau peste picior sau shits like this)

| Mircea229 explică (pentru smecheru402):

Mulțumesc frumos!

| Mircea229 explică (pentru smecheru402):

După ce am pus întrebarea pe TPU, am chemat o pe bunica(singura care ma incurajeaza) sa omoare un țânțar și o căzut de pe scaun.I a fost rau, o dor mâinile, ma simt vinovatsad

| smecheru402 a răspuns (pentru Mircea229):

Chestii se intampla, nu te simti vinovat
am o curiozitate, nu n ai putut omori tantarul?

| otilia11 a răspuns (pentru Mircea229):

îmi pare rău, nu știu cu ce ai greșit. și eu am crezut același lucru, dar după un timp mi-am dat seama că nu are nimeni nimic nu mine. o sa îți treacă prin liceu... mă bucur că bunica ta tine la tine. dar tu nu puteai sa omori un țânțar?

8 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Salut parintele nu te uraste el vrea sa depasesti ce etc. Asa ca poti singur ( cel mai bine ) sa inveti cat poti
Dupa o sa le ignori.
Prima dragoste este asaai cu nabadai sa zicem, pana nu o sa inveti ce anume inseamna si cu ce se mananca o sa mai ai parte de neplaceri. Nu te lasa calcat in picioare dar nici nu pune mereu suflet 100 pentru altcineva ( te mai gandesti la tine )
Echilibru este cuvantul cheie intre prieteni si iubita
La 4 momentan mai ai de asteptat ca nu o sa te placa toti mereu
Nu ai ghinion si il atragi prin gandire asta duce si de aia tii se pare

Răspuns utilizator avertizat