| anonim_4396 a întrebat:

Mama ma tot pune sa ma spal cu dero! Nu pricep de ce! Tot zice ca pe vremea ei bla bla.Pt Dumnezeu, am 20 si mereu cand merg sa fac baie tot aia aud "da cu dero pe spate". Toti avem cate un cos sau zgrabunte pe spate sau umeri mai ales de la caldura sau poate de la detergentul din haine, dar in halul ala....Tot zice ca ea pe vremea ei asa facea si nu avea nimic. Hai sa nu uitam ca acum sunt alte alimente pe piata mult mai nesanatoase decat erau atunci.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incuie baia cand mergi si cumpara solutie corporala asa scapi de ea

| whatevernvm a răspuns:

Atunci ignor o dacă oricum nu o asculți. Spala te cu ce vrei și las o sa vorbească

| Dismally a răspuns:

Sper ca nu-i urmezi sfatul, dero se pune doar la rufe. Pe vremuri se spalau si cu lesie care e si mai periculoasa...

| 2EXA a răspuns (pentru Dismally):

Evident ca nu ma spal cu dero, doar n-am innebunit! Cine stie ce probleme mai am la piele dupa.

| Dismally a răspuns (pentru 2EXA):

Daca nu te speli e bine, las-o sa vorbeasca. Pe vremea ei se faceau multe tampenii dar am mai evoluat de atunci.

| Nilsson a răspuns:

Spune-i mamei tale ca detergentul nu este facut pentru contactul cu pielea, unii detergenti mai concentrati pot chiar provoca arsuri si iritatii. Sa citeasca ambalajul daca nu te crede.
Daca intra in contact cu ochii cu atat mai rau.
Pentru piele s-au inventat sapunurile si gelurile de dus.

| 2EXA a răspuns (pentru Nilsson):

Da stiu, insa nu e vorba ca nu avem sau ca nu ne permitem, insa e genu acela de femeie care crede ca le stie pe toate si tot ce scoate ea pe gura e inteligent si "guru"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok, intrebarea nu stiu care este dar spune-i si tu ca nu mai esti bebelus, ai si tu 20 de ani si sti sa te speli, fa-o sa inteleaga ca este mama, nu ingrijitoare.

| Treachery a răspuns:

Stai ce

| AlexaGamer a răspuns:

Sa te speli pe corpul tau cu Dero? este nesanatos pentru ca are chimicale si substante cam toxice pentru pielea noastra sensibila. Este o alegere buna sa nu mai faci asta! Totusi orice varsta ai avea nu conteaza chiar daca ai avea 8 ani s-au ai fi mai mica s-au mai mare eu i-as zice mamei ''dar lasa-ma in pace nu ma spal cu Dero sa scap de ce zici tu! este totusi pielea mea si fac ce vreau cu ea daca tu vrei sa te dai cu Dero tu da-te eu ma d-au cu cremele care-mi le prescriu farmacistii s-au mai bine mi le las asa pe corp bubitele/cosurile''

Deci este alegerea ta eu asa as face in locul tau o zi buna tongue