| AndreiȘtefan787 a întrebat:

Mi-e foarte dor de familie. Am plecat sa fac liceul in alt oraș dar mi-e foarte dor de casa. Am fost acasă in vacanta de iarna iar când m-am întors totul a fost bine. Acum am fost din nou în vacanta de Paște dar am stat doar 4 zile. Nu am apucat sa petrec Paștele cu familia iar acum nu voi merge nici la înviere cum obișnuiam sa merg în fiecare an. Știu ca mai sunt doar 2 luni de școală dar nu știu dacă mai rezist

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

A trecut aproape tot anul scolar, mai e un pic si incepe vacanta de vara.
Doar nu o sa te ineci la mal.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai si noi ce vrem sa facem? laughing Ai vacanta acum, puteai sta cu ei, nimeni de aici n-are cum rezolve problema. Te duci acasa si stai sau vorbesti cu ei pe camera.

| darrio2007 a răspuns:

Ce te-a impiedicat sa nu stai de Pasti cu familia?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Offff viata. Eu de ex am stat 6 luni ( aproape 7 ) departe de familie ( chiar daca nu ma inteleg cu ei, dar totusi... ) am pierdut zile de nastere ( printre care si a mea unde drept cadou era sa cad drk de pe o stanca laughing ), Craciunul, Revelionul si alte evenimente mai mici si tu te plangi ca nu poti sa mai stai 2 luni la liceu. Gandeste-te ca dupa ce termini liceul trebuie sa te duci la munca ( ori la facultate unde mai amani putin inevitabilul ) si o sa te muti singur si atunci ce ai sa faci cand nu o sa poti pleca acasa mult timp din cauza serviciului? Si gandeste-te ca nu are sa fie ca la liceu. Acum nu ma i-au de tine sau ceva da... Gandeste-te la ce ti-am spus.