| anonim_4396 a întrebat:

Mi se intampla de multe ori sa ma simt in plus ...nu stiu cum sa explic. Sunt genu de persoana care pune totul la suflet imi place sa ajut oamenii.da de multe ori am impresia.laughing am? asa e ..ca sunt folosita.pot spune ca uneori cer prea mult de la viata ..am probleme in familie si multe altele ..parintii mei au ideile lor si nu ma asculta niciodata sau sa ma inteleaga.ei considera ca sunt lucruri puerile sau ca sunt prea mica.tongue M.a interesat mereu parerea altora despre mine si n.ar trebui! Mereu m.am considerat inferioara altora sad Cand sunt cu prietenii uneori ma simt bine dar alteori am impresia ca.i enervez doar spunandu.mi parerea ..sau ca nu primesc atentie cat ar trebui. straight face Mereu le spun prietenilor ...fii tu insuti ..toti oamenii sunt frumosi in feul lor ..sau nu pune la suflet ca nu merita si multe altele depinde de situatie.dar una e sa dai un sfat si alta e sa-l pui in aplicare la mine nu merge ..mereu sunt complexata de cum arat ..N.am incredere in mine ..Sunt timida am acea teama de a nu ma face de ras sau am avut intotdeauna o retinere cand venea timpul sa incerc lucruri noi ..nush sunt si alte lucruri da astept pareri. sfaturi orice

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te inteleg. A fost si cazul meu in adolescenta.Singurul lucru care m-a ajutat, a fost sa-mi gasesc increderea in mine. Am invatat sa ma iubesc pe mine in primul rand, sa capat o incredre f mare in mine.M-a ajutat.Nu ramane decat sa faci la fel. Succes.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sa o ducem putin la extrema: daca te-ai face putin de ras care e problema? Eu am incercat-o si pe asta, sa vad ce se intampla. Nu e asa cum iti imaginezi, sa stii. Chiar am fost surprinsa in mod placut de reactie. Cat despre chestia cu ajutatul, o faci pentru ca asa esti tu, nu te-ai simti tu insati altfel. Nu-I mai bate pe altii la cap, adica nu insista daca nu vor sa asculte. Lasa-I sa se friga daca asa vor ei. Si pentru aia exista rezolvare.

| BlueViP a răspuns:

In povestea ta ma regasesc. Eu am reusit sa ies din starea asta zambind, glumind si iesind mai mult. Bafta!

| Xten3girl a răspuns:

Pff,esti de a mea...si eu eram la fel.Am avut momente dificile cu stima de sine dar acum nu-mi mai pasa ce spun altii despre mine.La mine cel mai mult imi scade stima de sine scoala.Pentru ca am un fel de colegi mai mistocari...Mi-ar placea sa tinem legaturawinking (imi dai un mesaj daca vrei) si o sa te ajut cat pot :*

| nothingggg a răspuns (pentru Xten3girl):

Mersi mult si chiar mi.ar placea happy!

| Mixt a răspuns:

Ar trebui sa te remarci, in acelasi timp si fizic. Eu ti-as recomanda sa te apuci de un sport preferat. Asa vei fi mai mandra de tine