| simona_2524 a întrebat:

Multam pentru raspunsuri! Si eu cred ca inca mai are sentimente pentru mine, dar refuza sa-mi raspunda la mesaje, cauta intotdeauna sa mai fie cineva in preajma noastra sa nu ramanem singuri, iar cand este trist se inchide in cochilia sa, fara sa mai vorbeasca cu nimeni.Am uitat sa va spun ca este un peste care atunci cand simte ca nu este iubit se retrage si nu mai comunica cu nimeni o perioada. Ce m-a surprins este faptul ca a spus unui coleg ca nu intelege de ce dupa atatia ani eu, nu vorbesc cu el. Am incercat o singura data, invitandu-l la o cafea si a refuzat politicos dar tot cu capul in jos fara sa ma priveasca in ochi. Sincer nu am mai incercat de atunci, pentru ca stiu ca nu-i place sa-l cicalesti sau sa te bagi prea mult in sufletul lui, si astept sa faca el primul pas asa cum a facut si prima data. Daca ar ridica ochii in momentul in care incercam sa legam o conversatie, asi citii in ochii lui ceea ce simte, dar stie ca ochii lui spun totul si probapil de aceea nu-i ridica.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simona, fii indrazneata ma. ia-l de urechi sarutal, si spune-i ca iti place de el. vrea nu vrea vei fi prietena lui si el prietenul tau, si spune-i ca nu accepti refuz. daca e timid, va zice Da la tot ce ii spui.in timp asta poate deveni plictisitor.