| Morena_3238 a întrebat:

Nimic in viata nu se face cu un scop?

6 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Totul in viata se face cu un scop. Orice actiune are o urmare. Orice alegere este urmata de o consecinta. Orice are un scop.

| DanDannn a răspuns:

Totul se face cu un scop anume, fie el si cel mai nevinovat.

| glamvintage a răspuns:

Faptul ca existam se datoreaza unui scop. Se zice ca traim pana ne atingem acest tel apoi plecam...

| lightmyfire a răspuns:

Ba da, exista si persoane care nu sunt "pe interes" cam ciudat suna dar e adevarat.Sunt unele persoane care cauta doar binele propriu,castiguri si nimic altceva, dar sunt si persoane care vor sa ajute, sa faca bine...e normal si logic.Dar in ziua de azi rar mai gasesti tipuri de oameni de acest gen.Eu de exemplu nu stiu motivul dar majoritatea persoanelor m-au mintit, si acum nu mai am incredere in nimeni.E rau dar asa e viata! Buna/Rea go on

| babydoll_6582 a răspuns:

Tot ce se intampla in viata se intampla cu un scopwinking

| Elisav_8625 a răspuns:

Daca nu ai un scop in viata asta inseamna ca nu sti pe ce calee vei merge mai departe...deci un scop exista in orice lucru ex:imi invat pentru maine la romana, ca am un 3, 5, 3,si daca nu iau un 10 raman corigenta.deci ai un scop inveti ca sa treci, nu stiu cat de bun e exemplu.si mai e o treabaa orice lucru isi are consecintaa:fa ce vrei dar suporta consecintelee, deci trebuiee sa te gandesti oleaca l ceea ce vei faceehee hee