| soareamalia a întrebat:

Nu as vrea sa apelez la aceasta metoda, insa am nevoie de cat mai multe sfaturi pentru ca nu stiu ce decizie sa mai iau. am fost cu el 2 ani, lucram impreuna la acceasi firma, ne certam cat de cat in general, insa de vreo 4 luni eu mi-am schimbat serviciul si au inceput toate mai rau. ca eu mi-am batut joc de el, ca l-am parasit, ma jigneste in toate felurile, cele mai urate feluri posibile, cu toate ca nu am vb cu vreunul vreodata sau alte lucruri. ma jigneste, la fel si pe familia mea, tipa la mine, si de curand a inceput sa ma ameninte, ca-mi face ceva la masina, ca daca ma vede o sa ma bata, ca o sa se omoare ca mie oricum nu-mi pasa ca nu-l caut deloc, ca i-am facut cel mai mare rau, cu toate ca mentionez nu am vb vreodata cu alt barbat..asta e problema de cand m-am angajat in alta parte. ce as putea sa mai fac sa ma lase in pace? multumesc

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sa iti vezi de noul tau servici si sa ii spui cu prima ocazie ca atata vreme cat nu te simti vinovata nu ai de ce sa te temi.In plus daca te vei simti amenintata concret exista si politie!

| sabin89 a răspuns:

Gaseste-ti alt barbat. De preferat sa fie ceva mai solid decat elconfused

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.
Cred că ar fi înţelept ca să nu reacţionezi la comportamentul lui, astfel cu timpul s-ar putea discuraja văzând că metodele nu dau rezultatul scontat şi ar putea renunţa.

| soareamalia explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Gen sa nu ii mai rasp nici la tel, la nimic.dar imi e frica sa nu vina la mine acasa sau sa-mi faca ceva la masina, mie, sa se omoare sau eu mai stiu ce prostii mai gandeste..adica daca ii dau ignore total, sa nu faca mai rau..nici nu stiu cum sa mai procedez, parca a innebunit cu totul, nu am patit asa ceva vreodata

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Sa-l ignori.

| LoredanaT a răspuns:

E obsedat asa am patit si eu dar pe mine nu ma jignea.Eu zic sa ii inregistrezi apelul cand vorbiti si te ameninta si sa te duci la politie, alta solutie nu ai..nu are voie sa te ameninte si sa nu iti fie teama ca va afla si ca iti va face mai rau.

| soareamalia explică (pentru LoredanaT):

U cum ai scapat de el? ma gandeam sa-i sun familia, dar nu cred ca or sa ma creada si nici ca e o solutie prea buna pentru ca va face mai urat..nu stiu ce sa mai fac sa ma lase in pace, ma jigneste incontinuu

| LoredanaT a răspuns (pentru soareamalia):

Eu nu i-am mai rasp la tel si cand ma vedea pe strada venea la mine si nu ii spuneam nimic..era invizibil pentru mine. si s-a plic. si ar fi si o chestie sa ii suni familia le spui sa nu te bage pe tine sa le zica ca a zis altcineva... daca nu politia...