| cherry127 a întrebat:

Nu gasesc rostul vietii ce sa fac? Totul merge pe dos la mine

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pleci in Olanda si o sa ai rost in viata

| RAY a răspuns:

Vezi un documentar, citeste o carte, un film http://dezvoltarea-personalitatii.blogspot.com/......IVATIONALE

ieri am cunoscut o fata paralizata daca avea 16, 17 ani si totusi avea ambitia de a invata mai mult avea dorinte desi avea scop in viata, noi cei care avem multe nu gasim un scop da ei cum gasesc? rosul vietii ti-l faci singura, viata nu are un sens, scop, scopul vietii este sa o traiesti si sa ai ce isi doresti sa inveti din experiente etc isi recomand the secret, multa bafta din nimic poti face mult doar sasi mearga mintea

| T0T a răspuns:

Rostul vieții îl dai singur. Tu doar trebuie să ai încredere mai multă în tine și mai multă speranță în ziua de mâine.

| sofisis a răspuns:

Viata nu vine cu instructiuni de folosire.Rostul ei il dai tu, nu il gasesti in vreo prajiturica cu ravas.

| ywar a răspuns:

Nu ai gasit rostul vietii pentru ca nu ai credinta ori ai pierdut-o!

| Eastwood a răspuns:

Fa ceea ce iti place sa faci si fii tu insuti, o sa gasesti raspunsurile la intrebari in timp!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar macar l-ai cautat? Si daca da, unde?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rostul vietii omului e sa asculte de Dumnezeu si asa va fi foarte fericit.

| Ssssmokin a răspuns:

Mai cauta!

| SebylVane1890 a răspuns:

Nu are toata lumea acelasi "rost". Unii sunt facuti sa fie artisti, altii politicieni. Unii sunt facuti sa fie parinti, printre multe altele, altii criminali.Nu exista ceva pentru toata lumea.
Poate doar fericirea.Cred ca asta se regaseste in sufletele tuturor.Si dragostea...Astea pot spune ca sunt universalehappy
Si nu ai un sigur "rost". Sunt mult mai multe, diferite pentru fiecare.big grin

| Anonim1524 a răspuns:

Fiecare își ocupa viață luptind pentru fericire,și ceea ce e mai bizar e faptul ca nimeni nu spune,,eu sunt fericit'' ci mai degrabă spun,, am fost fericit'' sau,, voi fi fericit''. Aceste fapte ne demonstrează ca noi oamenii în general nu înțelegem cînd suntem fericiți, ci în schimb înțelegem ca am fost fericiți, însă nu am înțeles asta atunc.Această fericire pe care o căutăm în altă persoană e chiar în noi.Nu trebuie să punem fericirea eterna sau să o căutăm în altă persoana, pentru ca ele vin și pliaca cu tot cu fericirea noastră.E foarte simplu de ce nu vedem cînd suntem fericiți, p pentru ca noi nu ne gindim la ceea ce avem acum ci la cum să dobindim mai mult în viitorul apropriat.Nici odată nu trăim clipă,adică nu să o trăim ultima,ci să o trăim ca fiind ultima șansă de a deveni cineva, adică să ne gindim doar la prezent și viitor fără a ne da tircoale trecutul. Oricît de buni am fi se poate și mai buni, Oricît de bogați nu am fi se poate și mai bogați, Oricît de deștepți nu am fi se poate și mai deștepți, oricit de perfecți sau imperfecți am fi se poate și mai bine sau mai rău de atit.Deci ca concluzie trăiește clipă însă cu o asigurare de viitor, caci mai tîrziu poate să înțelegem ca a fost ultima noastră șansă și a trebuit folosită ca la carte.

| LoveGbr a răspuns:

Trebuie sa calci înainte cu încredere.Rostul vietii vine singur la tine daca faci ce zic eu.