| PaPi a întrebat:

Care este rostul vietii?

Răspuns Câştigător
| underc0ver a răspuns:

Ce intrebare e asta?
Viata e cel mai frumos lucru din lumehappy
Indiferent cum e ea (esti sarac, esti boagat,esti accidentat,esti cu handicap, etc)viata e cel mai pretios lucru.
Viata e plina de bucurii,dar si de tristeti, niciodata sa nu te astepti ca o sa iti iasa totul bine, daca ceva nu iese bine...mai incerca
Ex:
Ai spus unei fete o placi dar ea a spus ca nu e interesata.
Rezolvare:Stii cum se zicebig grinaca iubesti pe cineva elibereaza-l,iar daca nu se intoare, n-a fost sa fie al tau.

Viata este plina de minunatii, de fericire, de bucurie.
Ea nu trebuie irosita.Cat traim trebuie sa facem tot ce ne-am dorit vreodata,ca daca nu o sa facem nimic si o sa asteptam ca tot binele sa vina la noi,cand o sa fim pe patul de moarte,o sa ne amintim de acele momente si o sa ne para rau.
Viata este o serie de experiente placute si neplacutebig grin
Viata este o aventura! Ea trebuie traita si dusa pana la capat!
Indiferent ce suntem:Romani,Machedoni,Tigani,Albanezi,Englezi, Americani, tot oameni suntem si traim pe acelasi pamant.
Ar trebuie sa eliminam toata rautatea si toata nedreptatea din lume! Viata este ceea ce a creat Dumnezeu!

Ar trebuii sa terminam cu razboaiele asta si sa dam pace!
Nu sunteti de acord cu mine?

Sper ca ti-am fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| sunetul a răspuns:

Sa inveti ceva sa te simti bine si sa mori.

| 1People a răspuns:

Viatathinking hmm. o serie de experiente placute/neplacute din care mereu inveti ceva iar la sfarsitul iei ca sigur ai trecut prin ea ca printr-o aventura dinc are ai invatat unele lucruri Viata are un rost de aceea traiesti:*

| CristiB93 a răspuns:

Rostul vietii este mantuirea sufletului