| Anamaria19999999 a întrebat:

O intrebare pentru fete! Ce trebuie sa faci ca sa fie un sarut perfect cu un baiat?(eu sunt fata)

Răspuns Apreciat de Editori
| Hypefox a răspuns:

In mare parte, fiecare om săruta într-un stil aparte. Poate fi un sărut normal doar cu buzele, aici poți aplica mușcături delicate buzei inferioare, sa sorbi (ca să nu zic sugi?) buza, apoi e sărutul mai avansat franțuzesc cu limba, va jucați cu limbile, va contopiti. Nu exista un sărut perfect. E perfect numai pentru voi și cum vreți sa-l creați voi ca să fie așa. Tu adaugi ceva, partenerul altceva și tot asa.

10 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Nu există sărut perfect happy

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista sarut perfect!
Chiar si cel dat din simpla atingere de 1 secunda uneori este unic si frumos, daca simti ceva pentru persoana respectiva.
Sarutul nu se invata si nici nu se exerseaza, este ceva ce faci spontan, din instinct si fiecare persoana o face diferit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îl iubești.

| anonimg a răspuns:

Nu trebuie decat sa fii casatorita, si restul vine de la sine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

Tu esti casatorit? Daca da inseamna ca ai avut noroc sa te căsătorești cu persoana potrivită daca crezi ca casatoria este reteta sarutului perfect. Altfel nu are nici o legătură. Eu sunt casatorita de 18 ani dar n-am avut parte nici macar de un sarut placut, darmite perfect, in cadrul casatoriei.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru anonim_4396):

Bani are? laughing)

| anonimg a răspuns:

In casatorie exista o siguranta ca partenerul te accepta asa cum esti, si ca tu il accepti asa cum este.
Ca oamenii calca in picioare casatoria, si ca pentru ei nu exista nimic pe lumea asta care sa respecte, acest lucru este binecunoscut de toti. Dar noi nu trebuie sa avem legaturi cu oamenii lipsiti de caracter.

| Lukasssz a răspuns (pentru anonimg):

Tot nu inteleg... ce legatura are un sarut perfect cu casatoria, poti sa saruti perfect si daca nu esti casatorit.

| anonimg a răspuns (pentru Lukasssz):

Pentru ca tinerii nu trebuie sa se ingrijoreze niciodata daca saruta bine sau daca sunt buni la pat.
Problema este ca de fapt tinerii doar grija aceasta o au, pana acolo ca nici noptile nu pot sa doarma.

Si apropo Sara: sarutul perfect va fi acela cand vei descoperi partenerului tau de viata (sotului) ca ii va placea. Dar el trebuie sa fie unul care sa aiba gusturile unui om de caracter.

| CIaudiu a răspuns (pentru Lukasssz):

N-ai cum s-o dai cu el, e clar...
Din ce abereaza, ma face sa cred ca e un religios din ala care merge pe ideologia ca pana la casatorie nu trebuie sa vezi/faci/spui nimic despre sexualitate.

| Werrich a răspuns (pentru CIaudiu):

Anonimg este adventist de ziua a 7-a, ca LovedByGrace, Ania și alții.

| CIaudiu a răspuns (pentru Werrich):

Mare dreptate ai!

| gabicoo a răspuns:

Mai întâi îți dai jos sutienul!

winking

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Cu muci in gură Adevărată

| Den1sa a răspuns:

Sa fii pe malul marii la apus si e sarutul perfect,
Acum pe bune doar pupăl si atât

| Andresso a răspuns:

Sa-i bagi limba-n gura

| Hope1992 a răspuns:

Sa il placi si sa te placa si sarutul va fi perfect sau va fi amuzant laughing.