| 09Ioana09 a întrebat:

O persoana din viata mea îmi spune ca de mic simte că va muri tânar și că acest sentiment îl simte de cand era mic, ca îl urmareste acest lucru. Voi ce credeti? Mă sperie teribil cand spune aceste lucruri dar nu pot sa ii spun pentru ca l-ar determina să nu îmi mai spună. Cum pot sa fac scape acest sentiment?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa isi faca o cruce, desi mie mi s-a intamplat sa simt prezenta malefica in timp ce dorm stii sub forma omului negru de la simbolul de wc stand in picioare, cand m-am trezit a disparut si ma apucat rasul, in somn nu eram asa confortabil

| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu poti sa faci nimic, ca nu-s sentimentele tale, dar poti sa-i dai pace si sa eviti cu orice pret sa mai vorbiti de acest lucru.

| Freya1 a răspuns:

Chiar dacă poate suna absurd mai sunt oameni depresivi ce gandesc in felul asta.Si eu la randul meu am mai avut si uneori mai am câte un gând de genul, la rândul lui iubitul meu a zis ca posibil sa nu apuce 30 de ani dar a trecut peste asa ca nu e obligatoriu sa se întâmple.
Poti sa ii spui ca astfel de gânduri le mai apar oamenilor ce sunt depresivi, ce sunt singuri si ca ar trebui să fie mai activ, mai sociabil, mai ambițios si cu timpul va trece peste astfel de gândire.Iar daca nu functioneaza poti sa ii spui pur si simplu ca o viata avem si ca mai devreme sau mai tarziu oricum murim si trebuie sa ne resemnăm.

| cristimihailov a răspuns:

Eu as lua popcorn si as astepta. Intre timp l-as scoate din viata mea

| alina2k18 a răspuns:

Un set de analize complet, un EKG si o ecocardiografie + un RMN full body si scapa de acest sentiment.
Cam 8000 ron costa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să îi zici că e bătrân și deci deja nu mai are cum să moară tânăr.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl urmărește prostia cronica.

| Eisenheim a răspuns:

Sa fim serioși, daca aude că toate alea costa 8000 chiar că moare laughing revenind la subiect, cunosc persoana de 60 ani care are 50-60 kg, îți sare gardul ca un iepure, unu de 20 ani abia poate concura cu el, și asa și arată fizic. Deci chiar daca are 60 ani va muri tânăr happy probabil și persoana din viața ta e la fel