| Just mE:x a întrebat:

Hei, buna.Hmm, cum as putea incepe fara sa va fac sa credeti ca bat campii? chiar nu stiu dar. de la un timp ma tot gandesc la modul in care voi muri.si am un fel de presentiment ca voi murii in acest an intr-un accident de masina. Nu stiu de unde vine acesta si ce este cu el, si oricui i-am spus acest lucru a inceput sa rada si sa-mi spuna pe un ton ironic"Ai vrea tu.", insa mai in gluma mai in serios. spun ca oarecum incep sa cred din ce in ce mai mult in acesta "prostie" si stiu sigur ca nu e un simplu sentiment. voi ce credeti? ati mai auzit poate de cazuri de acest gen?:-s incepe sa ma sperie toata chestia asta.

ps: nu stiu cat de bine am ales categoria >:"

5 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

De multe ori presentimentele astea se indeplinesc daca chiar crezi si astepti oarecum sa vezi daca se intampla. Incearca sa uiti si sa fii atenta ce faciwinking.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu te speria/Este ceva normal/Eu am blestemat până şi ziua în care m-am născut/Mi s-au scurs treptat puterile/Şi am avut sufletul gol/Din pricina nedreptăţilor vieţii/Şi acum mă întreb cum de mai rezist, pentru câte trebuie să îndur/Dar îmi îndrept privirea către cer şi sper în mai bine...

| Tzuc a răspuns:

Colega mea a patit la fel.intro zi de dimineata mergeam la scolal si a zis ca de ieri are un presentiment ca azi ca va avea un accident cu o masina si va muri. apoi urmatoare zi a vista acest lucru. iar dupa 2 luni e defara si nevatamatalaughing>>deci nu-ti va grij. o sa fie bine. e trecator sentimentul astawinking

| BigV a răspuns:

Revin-o cu picioarele pe pamant! Lasa melancolia deoparte!
Nu exista destin! Tu iti faci viata cu mana ta! Totul depinde de tine! Totul depinde de atentie! Nu ne putem baza pe horoscop, premonitii si alte lucruri de genul asta! Poti sa ma asculti pe mine sau sa nu mai mergi cu masina un an!winking

| Chrisz a răspuns:

Hai sa-ti spun ceva : Tatal meu a murit anul trecut, pe 31 octombrie, din cauza unui accident de masina, nu intr'un accident de masina! Insa, inainte de a avea accidentu' de masina, nu stiu exact cand, el le'a spus colegilor de lucru ca el nu mai apuca Craciunul (2011-2012), si uite ca asa a fost! Totusi, fa cumva si nu te mai gandi, e cel mai bine.