| eusiatat_9429 a întrebat:

Oameni buni ajutați-ma, se pare ca am aflat problema mea, sunt stresant și nu știu cum sa fac sa nu mai fiu asa, mai exact de puțin timp am devenit foarte egoist, îmi vad numai interesul meu și nu ma mai interesează de alții, problema este ca asta nu ma caracterizează pe mine, nici eu nu ma mai recunosc. Nu știu care sa fie cauza, stresul de la servici sau stresul din viata personala (adică despărțirea de prietena)?, idea este ca vreau sa fiu iar EU cel de pana acum, deci cum pot scapă de "stres", adică sa nu ii mai stresez pe cei de lângă mine? Nu vreau sa îmi pierd prieteni! dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai facut deja primul pas. Iti cunosti problema. Esti stresant, egoist si crezi ca asta iti poate afecta viata sociala. Spui ca tu nu erai asa, de aici se observa si diferenta. Incearca sa stai singur o perioada. Tu si cu tine. Te gandesti care este cauza si ce poti face in sensul acesta. De ce esti stresat/ stresant? Degeaba nu. La servici e stres. Incearca sa faci din asta o joaca, ceva care sa-ti placa. Munceste cu drag. Despartirea cu prietena? Clarifica lucrurile (daca mai ai ceva de clarificat), daca nu, asta e. Next.Problema ta e ca te iei prea in serios. Priveste viata altfel. Bucura-te, plimba-te, danseaza. Probabil ca te-ai distantat prea mult de tine si de aceea acum nu te mai recunosti. Acorda-ti mai mult timp. Capul sus si fii increzator.Bafta!

4 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Daca poti, schimba fie si pentru un week-end mediul in care traiesti. pleaca intr-un loc mai putin cunoscut, unde oamenii nu stiu mai nimic despre tine. daca nu poti, incearca sa dormi, inchide telefoanele si tv-ul, stai la lumian difuza, in pat, si reciteste ceva relaxant, ceva ce ti-a placut pe vremuri. somnu le o terapie excelenta.

| Hombre a răspuns:

La cat esti de egoist nu te cred ca imi vei da funda, mai degraba imi vei da o portie de stres, cand iti vei revenii reânoieste oferta, poate negociem. laughing

| MuSk a răspuns:

Du-te la phsiholog te poate ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu incearca sa-ti faci ordine in ganduri. e posibil sa fie din partea despartirii de fosta prietena sau la servici esti obisnuit sa cumperi,(iei) si cred ca te`ai molipsitlaughing glumeam.fi relaxat simte`te bine orinude ai fi