| Dimitrita_Ursu_1999 a întrebat:

Parintii imi spun ca o sa imi cumpere un catel daca o sa devin foarte responsabila. Va rog sfaturi cum sa devin foarte responsabila! mersi la toti!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ingrijirea unui caine presupune asumarea unei responsabilitati foarte mari si pe termen foarte lung de minim 12-15 ani. Ar fi bine sa te gandesti inainte si sa-ti pui intrebarea daca nu te vei plictisi de el.Un caine necesiita minim 2 plimbari pe zi indiferent de anotimp si vreme.

| Dimitrita_Ursu_1999 explică (pentru corbulalbrosu):

Cum sa devin mai responsabila?

4 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar atunci cand parintii iti spun asta vor sa amane dorinta ta crezand ca poate cu timpul o vei uita.Solutia corecta ar fi sa insisti si sa te rogi de ei, foloseste-ti farmecul de copil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce inteleg ei prin asta. Ar trebui sa ii intrebi cum ai putea sa le dovedesti ca esti responsabila.

| Dimitrita_Ursu_1999 explică:

Eu doresc un cihuahua. Parintii nu doresc ciini in casa. si spun daca o sa devin mai reponsabila o sa imi cumpere un cihuahua. cum sa devin mai responsabila?