| amalia20030000 a întrebat:

Parintii mei au divortat acum 2ani.
Mama a fost plecata din tara un an a venit dar mai sta doar 4 zile.
Tata e impreuna cu o femeie care se poarta urat cu mn si eu m-am mutat la bunica mea.
Cand mama o sa plece o sa vb cu ea doar la telefon si cu tata la fel din cauza iubitei lui.
Vreau sa le atrag atentia ca mama sa nu plece si tata sa se ocupe de mine
M-am gandit sa imi iau niste pastile si sa ma, gaseasca la timp dar nu vreau sa imi pun viata in pericol
Ce sa fac?crying((( va rog ajutatima

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Doamne fereste! Fa-ti viata ta. Gandesre pozitiv. Daca inveti, daca te razboiesti cu viata, iti vei gasi un om care sa te iubeasca si le vei putea da peste nas unor asemenea parinti. De ce sa incerci prostii din care nu stii cum vei iesi? Rabda! Eu am avut o viata asemanatoare cu a ta. Am strans din dinti si am mers mai departe. Am realizat ce am vrut si acum sunt pensionar si ma bucur de viata. Te rog ai grije! Nu te juca cu sanatatea ta!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si, apropo! Nimeni de aici nu te poate ajuta decat cu un sfat. Viata ti-o faci tu.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| amalia20030000 explică:

Pff...rabd de 2ani ...nu mai pot
Ma gandesc sa imi iau viata stiu ca e un gest de lasitate dar nu mai
rezist

| Salontanul a răspuns (pentru amalia20030000):

Vorba celui de mai sus: suna la 116 111. Te pot cosilia si chiar ajuta. Nu face asta fata draga. Asculta de sfatul unui batran. Considera-ma bunicul tau. Viata are si greu si usor. Iti vei aduce aminte asta cu nostalgie alta data. Si gandeste-te ca un batran ca mine te iubeste fara macar sa te cunosca. Numai si pentru faptul ca esti la greu. Un gand bun, oriunde vei fi!