| Parasclevix22 a întrebat:

Părinții mei vor să se despartă.
Ce pot să fac?????

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Crezi ca ar fi indicat sa folosim un copil ca si santaj emotional pentru a tine doi oameni ce nu se mai inteleg si iubesc impreuna? De ce ar trebui sa stea nefericiti? Pentru ca au un copil? Pe el il vor iubi la fel si impreuna si divortati.
Sti cati oameni au stat nefericiti sau cate femei batute doar pentru ca au un copil si au crezut ca ii fac lui vreun rau prin asta? Ii fac rau daca raman impreuna si se cearta si se urasc mai mult decat daca se separa si stau linistiti.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu, mai nimic. Daca nu mai au acea atractie reciproca, nu ai ce face.

| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, nu poti face nimic.
Este decizia lor sa o faca, din anumite motive, stiute doar de ei.
Personal, cred ca este o decizie inteleapta, daca relatia lor nu mai functioneaza si nu mai sunt fericiti.
In felul asta, nu va mai exista cearta si stres in casa, nimeni nu va mai suferii, a va fi liniste in casa, iar tu poti merge, cand la un parinte, cand la celalalt.

| Freya1 a răspuns:

Sa ii lasi sa fie fericiti.
Daca asta ii ajuta si le face bine nu trebuie sa intervi intre ei.Tu tot copilul lor vei ramane si te vor iubi amandoi la fel.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sa ii impaci zicandu-le ca vei vrea la orfelinat daca se despart ei laughing

| DaniTDCI a răspuns:

Sa le explici ca nu e ok ceea ce fac, dupa atatia ani de casnicie cum pot face una ca asta. ma rog. insisti tu

| Freya1 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Crezi ca ar fi indicat sa folosim un copil ca si santaj emotional pentru a tine doi oameni ce nu se mai inteleg si iubesc impreuna? De ce ar trebui sa stea nefericiti? Pentru ca au un copil? Pe el il vor iubi la fel si impreuna si divortati.
Sti cati oameni au stat nefericiti sau cate femei batute doar pentru ca au un copil si au crezut ca ii fac lui vreun rau prin asta? Ii fac rau daca raman impreuna si se cearta si se urasc mai mult decat daca se separa si stau linistiti.

| Laura927 a răspuns:

Poti sa ii sustii pe fiecare in parte, sa fii ascultator si sa nu faci probleme in perioada asta asa dificila lor..sunt deja ei suparati nu au nevoie de mai multe probleme.
Trebuiee sa intelegi ca atunci cand doi oameni nu se mai inteleg nici macar ca si prieteni celmai bine pentru fericirea fiecaruia si a ta trebuie sa se desparta.
Nu e nimic, asta este tu nu ar trebui sa te bagi sau sa iti dai cu parerea sau sa te superi pe ei, ei te iubesc mult doar ca vor sa fie fericiti si simt ca trebuie sa o ia fiecare pe drum diferit.
Uita-te la partea buna a lucrurilor, fiecare o sa fie fericit si nu o sa se mai certe plus ca o sa ai cadouri duble in fiecare an.
Fie ce o fi tu esti copilul lor si te iubesc indiferent daca stau sau nu in aceeasi casa.

| m1dn1gh7 a răspuns:

De ce vor sa se desparta?

| gabriielaaa a răspuns:

Pai sfatu meu e sa ii lasi finca daca se cearta si nu le e bine impreuna tu vei vedea asta. stiu ca te doare si ca iti va fi greu dar e radu tau sa fii matur/matura si sai intelegi cred ca amadoi te iubesc in felu lor si nu cred ca te va da la o parte