| alter4ego a întrebat:

Pentru barbati. De ce barbatii insurati isi inseala sotiile sexual cu alte femei? pun intrebarea asta pentru ca stiu multi care fac asta apoi se intorc la sotiile lor si se comporta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat! le iubesc le respecta si au grija de familiile lor! nu inteleg fenomenul, oare dupa asa experienta cu altele cand esti in pat cu sotia ta ai aceeasi atractie sexuala fata de ea? aceeasi dragoste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea este o legatura puternica.in momentul in care aoare ispita apare si gandul.de a gand la fapta nu e nult. faptuind se realizeaza haosul decim ruptura,certurile scandalurile, bautura, bataile.nici unul nu vrea sa recunoasca sau sa gandeasca la adevarata natura a neintelegerilor.dar toti o cunosc.in schimb prefera sa minta si sa se minta pe ei insisi.atractie sexuala? bai alter? orice fufa de 17 ani e mai tare decat baba mea de 43 sexual vorbind.dar e si mama buna pentru copii mei? ma ingrijeste ea mai bine decat sotia mea pe care o am de 22 de ani?, a intelege ea mai bine decat ea? nu cred.si atunci? ha? zii. iaca eu nu mi-am inselat niciodata sotia si asta ma face fericit.

| alter4ego explică (pentru anonim_4396):

Felicitari pentru afirmatia facuta la sfarsit! ati fost foarte haios in raspuns dar si adevarat! daca ar gandi toti ca dumneavoastra ar fi lumea mai buna. multumesc ca ma faceti mai optimista si sa vad ca mai sunt totusi oameni constiinciosi pe lumea asta si cu bun simt, sper sa gasesc si eu unultongue

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Așa le este "sămânța", până nu calcă strâmb nu pot.
Oare se merită să ai încredere 100% într-un bărbat?
Pa, pa.

| alter4ego explică (pentru Legiuitoarea):

Pai de asta pun intrebarea asta, am 25 de ani si am vazut multe la viata mea, imi este frica sa ma marit, sau sa fac un copil pentru ca mi-e frica sa nu raman singura cu el. eu nu am incredere in nici un barbat! singura solutie este sa nu afli ce face sotul tau ca de afli ca femeie nu ai cum sa treci peste 100% e foarte dureros, chiar daca pentru ei nu inseamna nimic. e ciudata treaba

| anonim_4396 a răspuns (pentru alter4ego):

Nu-ti mai bate capul cu toate tampeniile. Fa o nunta, fa trei copii, iar la primul semn ca te "traduce" pune-i ceva in ciorbawinking

| RobertTmroo a răspuns:

Isi inseala sotiile pentru ca sunt lasi, nu au nici un pic de respect de sine, ca sa nu mentionez ca habar nu au ce inseamna sa iubeasca, sa respecte persoana de alaturi, ce inseamna acele cuvinte "la bine si la greu", nu stiu sa comunice,..., spun asa pentru ca de-a lungul timpului intr-o casnicie pot aparea tot felul de "greutati" pe care le treci usor daca comunici, iubesti si respecti persoana de alaturi, persoana aleasa ca sa iti traiesti viata impreuna..., deci pana la urma pe acei barbati ii poti vedea din comportamentul lor dinaintea casatoriei, trebuie doar sa fii atenta la comportamentul lor in diverse situatii, nu le asculta doar vorba ca "te iubesc", fii atenta la tot ce fac, multe domnisoare/doamne observa cand ceva nu e bine, dar le ignora si isi spun ca "cu mine nu o sa faca asa" sau ca "il corectez eu pe parcursul timpului", si aici, cu astfel de perceptii se inseala multe persoane.
Legat de atractie, odata ce a calcat stramb, din pacate o va face si altadata, deci nu mai e vorba de nici o atractie sexuala, respect fata de sotie, si in multe cazuri de aici incepe calvarul, suferinta..., comunicarea e foarte importanta intr-o relatie, dar totul depinde de amandoi, daca deja unul nu face, simte ce a ce trebuie, nu comunica atunci totul incepe sa se "darame".
Bafta in toate si daca vei alege cum trebuie, atunci nu vei avea parte de asa ceva happy!

| Mereu_Tanar_Zoli_1987 a răspuns (pentru RobertTmroo):

Robert te felicit pentru raspuns, vreau sa stiu doar cum ai ajuns la aceste concluzii...

| AstralConfessor a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti explic asta, insa un act sexual cu alta partenera nu are nimic de a face cu iubirea. Este o necesitate pur fiziologica si se poate compara cu 'a pofti' la o prajitura, asta nu inseamna ca vei dori sa consumi doar prajitura, chiar daca ti-a placut. Sper sa intelegi ca intre sex si iubire nu exista o linie continua, ele se pot intersecta si chiar se pot completa, dar nu este una si aceiasi.

| didiDia a răspuns (pentru AstralConfessor):

Si? Ce vreti sa spuneti de fapt prin,, un act sexual cu alta partenera nu are nimic de a face cu iubirea''? Sugerati de fapt ca inselatul e usor de iertat, ca vezi, Doamne, nu a implicat sentimente. De ce sa nu faci actul acela sexual cu sotia, de ce sa nu rezolvi problemele si nemultumirile cu ea, in loc sa cauti in alta parte? Nu te-ai distrat destul inainte de casatorie cu femeile ce au fost in viata ta inaintea sotiei? Acum opreste-te, ai o singura femeie, bucura-te de relatiile intime doar cu ea.
@ Tristan: Fufa aia de 17 ani v-ar putea fi fata. Ce naiba sa vezi interesant la o fatuca ce ti-ar putea fi copil? Daca chiar vrei femei mai tinere ca sotia, uita-te la femei de 30-35 de ani, dar nu la fetite de 17 ani.(in plus si minore)

| AstralConfessor a răspuns (pentru didiDia):

Iti inteleg frustrarea, eu am incercat sa-ti explic in termeni simpli si usor de inteles. Cu siguranta ca nu toti barbatii fac asta, cum nici toate femeile nu-si inseala partenerul.Insa intre el si ea exista o mare diferenta, el o poate face fara sentimente pe cand ea trebuie ca macar sa-l placa. Cat despre pustoaice minore...ma abtin, azi cand se intalnesc pustoaicele la un suc, nu vorbesc despre ce sau cate carti au citit, ci cati barbati au si au avut. Nu spun ca barbatii sunt usa de biserica, doamne fereste, departe de mine acest lucru, insa pericolul intruchipat sun pustoaicele. Sa nu indrazniti sa ma contrazice-ti cunosc "N" cazuri din consiliere, fac consiliere de ani buni si stiu ce spun, Ceea ce pot afirma cu tarie este ca sunt si barbati cu respect de sine si nu inseala din principiu, dar...astia abia sunt alunecosi, pentru. ca daca le trece dragostea isi parasesc definitiv partenera si se recupleaza. In concluzie e mai bun unul 'pofticios' decat unu asa serios, nu? laughing

| AxelBv a răspuns:

Cauzele sunt multe, libidoul scazut al sotiei, neintelegeri in cuplu, nevoia de schimbare. In general cand inseala, barbatii, spre deosebire de femei, nu pun suflet si executa un simplu act fizic. Uneori la asta se rezuma totul. Alteori cauta in altele ceva ce nu gasesc la sotie/partenera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alter? am un coleg care si-a inselat sotia. dupa o discutie cu el se simtea vinovat fiindca o iubea pe sotia lui. voia sa-i spuna.i-a zis sa stea linistit ca doar ea nu stie.mi-a zis asa; da.dar stiu eu.si atunci ce ai mai cautat? un tip george facea dragoste cu sotia lui.in extaz aceasta striga, ah sorinel.ah sorinel.ce faci draga? te culci cu mine si-l strigi pe sorin? aceasta se uita la el si zice; ai prefera invers?

| andreyboss a răspuns:

O data ce esti insurat si te-ai plictisit de femeie cauti si alceva putin mai nou (asta e ideea mea deoarece am doar 19 ani )