| mmeee79 a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii care isi cauta placerea in alte femei, in afara de sotiile lor, cei care s-au saturat toata ziua sa o vada pe sotia lor, s-au saturat ca poate sunt grase, altele urate. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Beibii a răspuns:

Pai, parerea mea e ca in primul rand sunt neseriosi, adica, daca juri in fata lui Dumnezeu la biserica, ca o iubesti, ii esti fidel, si etchappy pai atunci n-o insela. Inteleg ca esti plictisit, poate nu mai vrea sotia de la tine SEX, si incerci sa-ti gasesti alte tentatii. O femeie care isi iubeste sotul, nu se va simti niicodata mai prost, mai distrusa si dezamagita, decat atunci cand pune suflet si este bataia de joc a sotului, care o insala in fiecare zi, mintind pe de-asupra. De asta trebuie sa-ti cunosti foarte bine partenerul cu care vrei sa-ti imparti restul vietii, fiindica, tu poate ii dai jumatate din viata ta, lui, dar el, iti da teoretic, jumatate din jumatatelaughing jumate sotiei, si jumate amantei. happy Daca s-au saturat sa-si vada zi de zi sotia dupa o perioada scurta de timp, inseamna ca nu a iubit-o indeajuns, si s-a casatorit cu ea oarecum din interes, dar nu pentru ca a simtit ca va fi ceva frumos, pana la nesfarsit.
Fundita?:*

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atâta timp cât nu aduc tulburare liniștii din sânul familiei, no comment!
Pa, pa.

| cristi202 a răspuns:

Despre asta s-ar putea scrie o carte - motivele pentru care barbatii cauta altceva, greselile pe care le fac femeile si care ii determina pe barbati sa le insele, situatiile de viata care duc la un asemenea dezastru.Situatia e f complexa, si e greu de discutat pe seama ei. E usor sa condamni, fara a sti ce s-a intimplat cu adevarat. Adevarul e ca barbatii (si chiar si femeile - sunt si femei care o fac) isi inseala sotiile pentru ca relatiile cu ele s-au subrezit pe undeva. Inselarea apare pe un anumit fond, un fond de instabilitate, de neincredere, de departare in relatia cu sotia, si de aceea ar trebui vazuta care e cauza care a dus la degenerarea relatiei incit barbatul sa isi insele sotia. Arareori cade cineva in capcana de a fi cu altcineva fara a fi premeditat, fara vreun motiv anume. Daca ai o relatie sanatoasa cu sotia, nu iti mai arde de alte femei asa de usor. Daca in schimb apar probleme, si probleme serioase, atunci vei cauta refugiu afara. Faptul ca sotia ta a devenit grasa sau urita nu e un motiv, cindva ti-a placut de ea, si daca relatia a mers mereu bine, apare profunzimea in relatie, apare cunoasterea, apare acea legatura pe care timpul o stabileste si care e f greu de dat la o parte. Atunci nu te mai axezi pe latura fizica cit pe cea emotionala. Sunt destui batrini care isi vad sotiile lor, pe care noi le-am considera niste babe trecute ca frumusete, ca pe cele mai frumoase femei. De ce? Pentru ca au stiut sa isi construiasca relatia cu ele, si sa ajunga la acele elemente care o fac frumoasa dincolo de orice atingere fizica. E adevarat, sunt rare asemenea cazuri, dar exista.

| Roxana_2583 a răspuns:

Indiferent cum sunt sotiile, trebuie sa le iubeasca asa cum sunt pentru ca si-ai muat un angajament in fata lui Dumnezeu sa le iubeasca si sa le accepte asa cum sunt.nimeni nu-i perfect si trebuie sa facem in asa fel incat sa fioe bine.aceeasi gaura are si aialalta ca si nevasta-sa. daca vrei sa umblii din floare in floare nu te mai insura si asa e mai bine, dar nu distruge o femeie care iubeste si vrea sa aiba o casnicie frumoasa.si barbatii se ingrasa, nu numai femeile, noi ce ar tb sa face? sa-i lasam ca s-au ingrasat sau au chielit? nu. odata ce esti maritata.insurat,trebuie sa-ti respecti caminul pe care l ai indiferent cu e parteneru, a, pentru ca pana la urma urmei noi ii alegem si trebuie sa ne acceptam cu defecte si calitati

| tuska a răspuns:

Auzi, si cums e face ca sotia e si frumoasa si slaba si tot e inselata? Barbatul inseala cu... pe cand femeia cu sufletul, asa ca barbatii inseala din placere sau din antrenament!

| crisgently a răspuns:

Ca sunt porci, indiferent daca e liniste in casa sau nu...

| mmeee79 explică:

@harciog,
daca nu esti in stare sa raspunzi trebuia sa nu te mai deranjezi, sa nu iti obosesti degetelele scriind asa de mult. Mai bine taceai chitic acolo happy

| mmeee79 explică:

Daca as putea da mai multe fundite, la toti v-as da.
multumesc de raspunsuri:*