| Aditu94 a întrebat:

Poate sa ma faca careva sa inteleg :
-de ce femeile in general cu varste cuprinse intre 18-50 ani, sunt atrase de barbati insurati ce au familie cu copii si casa?
- de ce aceste femei aleg aceasta cale cu ei si nu cu cei singuri spre a-si face un rost de la zero?
-de ce aceste femei isi dores ceva serios cu acest tip de barbati ce au deja un rost facut si nu se chinuie cu unul ce nu are un rost?
-de ce barbatii insurati accepta avansurile femeilor singure si de ce dau curs si unei relatii pasagere ce poate deveni chiar si serioasa in situatia in care are familie, are nevasta, are tot ce isi poate dori un alt barbat?
-cu ce este un barbat insurat, realizat mai atractiv pentru o femeie fata de unul singur?
Ce este atat de atractiv pentru o femeie, la un barbat insurat realizat pe acest plan?
-de ce femeile care au terminat o casnicie din diverse cauze, aleg apoi sa aiba aventuri pacalind barbatii care vor ceva serios si de fapt doar ele vor doar o aventura? (please no hate - vorbim de un caz general ce se intampla)

33 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns (pentru Aditu94):

Time minte un lucru. Dragoste cu forța nu se poate. Nu poți poruncii inimii. Dacă tu sau altcineva curtează o femeie, și te îndrăgostești, ea nu este obligata sa fie cu tine în relație dacă nu se simte atrasa de tine, dacă nu te place. Poate a ieșit cu tine la o întâlnire, doua, trei, ca să te cunoască. Dacă nu i-a plăcut ce sa facă? Tu ai putea sa stai cu o femeie pe care nu o placi doar fiindcă ea dorește acest lucru? Tine minte alta vorba, oameni sunt liberi, nu poți tu sa ii judeci, atât timp cât nu fac infracțiuni nu fura nu omoară nu este normal sa afirmi cele de mai sus. De aici deduc ca ai niște probleme, ești agresiv, foarte frustrat, iar asta se vede, de aceea nu ti merg relațiile fiindcă femeile te vad toxic prin mentalitatea ta. Eu nu îți zic cu răutate ci ca să ții cont și sa mai schimbi ceva la tine

| AnastasiaK a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mai întâi de toate: Unde am zis de el că e superficial?

Si alea nu au fost etalon al stabilității, ci niște exemple de ceva ce ar arăta că a avut o relativa ocupație în viața asta și nu e doar victimă 24/7 care stă pe capul lui mami și lui tati la 28 de ani. Iar mașina și apartamentul au fost întrebări separate de cea cu realizarea. Dacă îmi zice "băi, nu am mașină și apartament, dar am eu firma mea" sau "nu am studii, dar sunt campion mondial la cutare sport" sau "nu am nimic din ce ai zis, dar am vizitat până acum nu știu câte locuri diferite" sau "nu am studii atestate, dar mi-am ocupat timpul documentându-mă legat de cutare subiect" sau "fac săptămânal voluntariat" etc îmi anula un pic impresia că e genul care nu are nimic mai bun de făcut decât să se plângă.

Și încă o chestie: eu i-am explicat de ce am zis că nu aș vrea EU să am treabă cu el, asta nu înseamnă că nimeni nu o să vrea. Dacă eu mi-am dedicat o mare parte din timp studiilor, îmi doresc să am pe cineva care poate să înțeleagă chestia asta. La fel și în cazul sportului, am făcut sport de performanță, toată viața am avut parteneri care făceau și ei sport (chiar dacă nu de performanță, făceau de 5 ori pe săptămână). Dacă eram cu cineva care stătea doar pe canapea, nu ar fi înțeles niciodată omul ăla de ce nu rezist eu o săptămână fără să ajung la sală. Deci legat de studii, când îți dedici aproape 10 ani din viață studiilor superioare, nu prea vrei să fii cu cineva care nu dă doi bani pe chestia asta și crede că diploma lui de la facultatea privată e echivalentul muncii mele. Respect oamenii fără facultate și cel mai bun prieten e chiar un om fără bac, dar nu am rezista într-o relație împreună pentru că avem valori diferite și priorități diferite. Totuși, omul ăsta fără bac lucrează de la 14 ani și la 18 își susținea deja tatăl pensionar, unicul părinte, nu își ocupa timpul plângănd pe TPU.

| rrrrrrrrrrrtrrr a răspuns:

Domne, m-am saturat sa dau acelasi raspuns tampit la sute de barbati frustrati care nu pot intelege biologia sufletului feminin! E instinctul matern, de supravieturie in toata amploarea sa! Daca ai internet sa pui intrebarea asta pe TPU ai net sa cauti si pe wikipedia un articol stintific, sau doamne fereste, sa deschizi o carte!